Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Segítség! Lusta és motiválatla...

Segítség! Lusta és motiválatlan vagyok, de fogyni akarok. Ti miből merítettetek hozzá erőt?

Figyelt kérdés

Már többször sikerült lefogynom elég szépen, de mindig visszahízok. Életmódot is váltottam már: 4 évig őriztem a súlyom, edzettem, figyeltem arra mit eszem, sok szép ruhám volt, jól éreztem magam, de nagyon fokozatosan újra rosszul ettem (sok édességet főleg), majd az edzést is abbahagytam. Az elmúlt 2 évben kétszer is szigorú diétát kellett tartanom egészségügyi okok miatt (IR + terhességi diabétes), illetve az esküvőm miatt.


Engem ez a pár hónap megviselt, úgy érzem soha többé nem tudnék normálisan enni és edzeni is lusta vagyok. Sanyargattam magam még baba baba mellett levelezős sulival is, aminek nincs vége, úgy érzem, hogy a fogyózással még jobban kínoznám magam. Mondanám, hogy nincs időm rá egy 9 hónapos gyerek mellett, de ha nagyon kitartó lennék, akár hajnali 5-kor felkelnék + attól a kajára figyelhetnék, mert már nem szoptatok...


Hiába edzettem régen, végig gyűlöltem, az evésre való odafigyelést meg képtelennek érzem. Túlságosan szeretek nassolni. A csirke-saláta kombótól meg 58 kg-osan is éheztem...


Bőven lenne mi motiváljon:

- mindenki fogy a közeli környezetemben, a férjem is

- az IR miatt figyelnem kéne, mert így még lehet kistesót sem tudnánk összehozni

- ha így folytatom a férjem nem is akarna tőlem kistesót ilyen kinézettel...

- ballagásra megyek

- keresztelőre megyek

- nem férek a nyári ruháimba

- szégyenlem magam

- mindig vékony anyuka akartam lenni


És ezek ellenére sem tudom megemberelni magam. Tiszta szégyen és szánalom.


Ti voltatok már így? Mi hozta meg az erőtöket a fogyózáshoz?


Próbáltam vékony képeket nézni magamról + régi, szép ruhákat probálni itthon, de attól még mindig nem érzem a motivációt.



2021. máj. 31. 15:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hány centi-hány kiló? Fix, hogy nem vagy kövér! Nem kell vékonynak lenni, ha nem olyan alkat vagy, és esetleg még pajzsmirigy-alulműködésed is van. Ne másokra akarj hasonlítani! Nincs önbizalmad, ezen pszichológus segít meg a gyereked apja.
2021. máj. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én 10 éves korom óta kövér voltam, 32 éves koromra sok kínzó, de sikertelen fogyókúra és jojóeffektus után elegem lett, új életet akartam, életmódot váltottam.

A külsőm sose érdekelt, viszont már nagyon beteg voltam, éreztem hogy nem mehet így tovább, valamit tenni kellett, mert féltem, hogy meg fogok halni.

Nekem az a motivációm a mai napig is, hogy élni akarok és jobban érezni magam a saját testemben, egészségesebb akartam lenni. Ez lényegében sikerült is. Bár némi felesleg még leadásra vár, de csak idő kérdése.

27 hónapja még 170kg voltam, most 78kg. Még 13kg kell az álomsúlyhoz.

Sok zöldséget eszem, húsféléket, tojást, olajos magvakat, tejtermékeket, ezek alkotják az étrendem nagyobb részét.

2021. máj. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

166 cm és 76 kg vagyok. :/ 60 kg-nál már csak a hasamon szokott lenni egy kevés felesleg, ami nem feltűnő, 57 kg-osan azt mondták rám sokan, hogy többet nem kellene fogynom. A legrosszabb formámban (eddig) 78 kg-ot nyomtam, 6 éve. A férjemet elmondása szerint nem zavarja a súlyom, és én sem érzékelem rajta, hogy másképpen állna hozzám, de én így nem érzem jól magam. Főleg, hogy ott várnak rám a kis feszülős, karcsúsított derekú ruháim a szekrényben.🙃 Mennyire imádtam őket!


Gratulálok 2.!!! Ismeretlenül is büszke vagyok rád!!!🙂🙂🙂

2021. máj. 31. 16:37
 4/12 anonim ***** válasza:
8%
Szülés után ne várd vissza a régi alakodat, megváltozott a tested, megasszonyosodtál. Jó, a 76 tényleg több a kelleténél, de nem kell vele önsanyargatással sietni, idő kell neki, és az értékességedhez nem a kilók számítanak, így is lehetsz csinos megfelelően választott ruhában a ballagáson meg a keresztelőn.
2021. máj. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Írass étrendet táplálkozástudományi szakemberrel vagy dietetikussal!


47 kg vagyok, de a csirkemell-saláta kombót egy hétig sem bírnám. Ha tudnád, hogy mennyire változatosan és finoman lehet étkezni egészségesen is, akkor sokkal több kedved lenne hozzá.


Sokat segít az is, ha beállítod háttérképnek azt a fotót, amin a legjobban néztél ki. Szép is az, mikor az ember belenyugszik, hogy anya lett és erre hivatkozva élete végéig csak fokozatosan hízik... Ne ess ebbe a hibába! Ez a mentalitás sok házasságot tönkretett már...


Emellé jó szívvel ajánlom neked az Éhes lélek gyógyítása című könyvet. Ott megtalálod a választ a kérdéseidre... A nassolás utáni óhatatlan vágynak ugyanis lelki okai vannak, amiket itt nem lehet pár mondatban kifejteni.

2021. máj. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem vagy depressziós, szorongó, túlhajszolt? Amikor nálam szorongásos zavar és kezdődő depresszió lépett fel, akkor teljesen demotivált lettem, lusta, az sem érdekelt, ami korábban nagyon szerettem, állandóan fáradtnak éreztem magam.
2021. jún. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

14 éven át próbálkoztam, de agyban nem jutottam el oda, hogy tényleg akarjam. Valami kattanás kell fejben, onnantól menni fog, akármilyen rohadt nehéz is.

Nálam nagyon későn jött el, 184 kg vagyok.

2021. jún. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

7.

Erőt kitartást kívánok, hidd el, megéri változtatni:)

2. voltam.

2021. jún. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mozgás tekintetében mi egymást motiváljuk a férjemmel. Túrázni járunk és futni. Ezt baba mellett persze felváltva járunk futni, de összehasonlítjuk az eredményeket, megvannak a kitűzött célok, stb.

Étkezés tekintetében a fogyókúrát meg a kalóriaszámolgatást én feladtam. Annyit csinálunk, hogy minden nasit, édes vackot kihajítunk a hűtőből és a boltban megálljuk h ilyet vegyünk. Az esetek nagyrészében mediterrán, zöldséges kajákat eszünk. Nekem ez bevált. Nincs modell alkatom de nem kell szégyenkeznem az általad említett ruhákban se (habár nem túl sok eseményen járok mostanában)

2021. jún. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! 5-ös, köszönöm a tippeket.🙂 Igen, amúgy nem szeretnék az anyaság mögé bújva kocaként élni. Megmondom őszintén, hogy lelkileg átérzem, hogy miért pufik sokan gyerekek mellett. A ház szalad, utána fut a gyerek, utána meg én.😁 Néha reggelizni nincs időm, persze utána bekapok jó sok mindent gyorsan, mert már nagyon éhes vagyok stb. Nincs energiám magammal foglalkozni (plusz mellette sulizom is, ami kinyír idegileg, és lehet emiatt kicsit depressziós vagyok picit, mert ennek az időszaknak a kislányomról kellene csak szólnia meg a családról). Viszont tudom, hogy ilyen hozzáállással egyrészt rámehet a házasságom, másrészt szégyelni fog a gyerekem, hogy gurulok, harmadrészt a testi és lelki egészségemet rombolom. Nem akarok az anyaság mögé bújni, tényleg ha nagyon akarnék, akkor attól ehetnék legalább normálisan, még ha edzeni nem is lenne nagyon időm.


Igen, a kattanás kell a fejbe. 🙂 Ezt várom! Nagyon sok sikert neked is a fogyáshoz!

2021. jún. 2. 08:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!