Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Full amatőr vagyok, nem értek...

Full amatőr vagyok, nem értek a kalóriakhoz, semmihez. Mit lehet enni ahhoz, hogy fogyjak, de ne készüljon ki a gyomrom az éhezéstől?

Figyelt kérdés

Vagy milyen etvagycsokkentok vannak, vagy vénymentes gyomorvédők?


Plusz nem szeretnék kaloriaszámolasban elmerülni.



2021. jún. 3. 08:39
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell sem éhezni, sem kalóriát számolni. Egészséges, teljesértékű ételeket kell enni, sok zöldséget, gyümölcsöt, kevesebb húst és állati termékeket. Mellé kell mozogni és jó lesz.
2021. jún. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:

Oksi koszi


A gyumolcsben a gyumolcscukor nem hizlal?

2021. jún. 3. 09:25
 3/35 A kérdező kommentje:

Szoval ha ilyen aszalt dolgokat is vennék. Az tele van cukorral?


Vagy pl magvakat lehet enni? Látok egy rakat olyasmit ami napraforgomag alapu meg pisztacia stb es abbol vannak összrdolgozva termékek zacskoban.

A magvak hizlalnak vagy pattanasos lesz toluk az ember?

2021. jún. 3. 09:26
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
csak az nem hízlal amit nem eszel meg. a mérték fontos
2021. jún. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Eddig azt vettem eszre csak akkor fogyok ha kb semmit nem eszek. Csak épp a gyomromnak annyi akkor. Hatalmas fajdalommal jar
2021. jún. 3. 09:28
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
Mert még nem ettél normálisan. A gyümölcs cukor miatt nem kell aggódni, nincs ember a Földön, aki a gyümölcsöktől hízott volna el. Az olajos magvakat a magas zsírtartalmuk miatt érdemes minimalizálni. A kalória többlet hízlal, nem a szénhidrát meg a cukor.
2021. jún. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

Ott a kaloriabazis app. Nem kell elmerülni benne, 5 perc felírni a dolgokat és azonnal látod hogy fél kg mandula nem fér bele, de 30g igen.


A zöldségeken kívül kb semmiből nem ehetsz akármennyit

2021. jún. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
94%

Ha nem szeretnél kalóriát számolgatni, tessék sokat mozogni. Válaszd a sétát, járj biciklivel, menj el állatokat sétáltatni, úszni, görkorizni stb. Elég sok érdekes sport van és így növelheted a napi kalóriabeviteled, hogy kevésbé lépd túl.

Nem kell szerintem ilyeneken élned. En úgy szoktam csinálni, hogy heti 3 nap ebédre valami egészséges salátát eszek (cézár saláta, tonhal saláta, pestos, ananászos), hatalmas választék van. Szeretem a krémleveseket is (zöldségekből), amiket kevés olajjal csinálok és csak minimális tej kerül bele. (Mi úgy szeretjük). A rántott dolgokat nem olajban, hanem a sütőben sütöm ki általában. Az asztalt gyümölcsöknek sajnos magas a kalória tartalma, valamint nagy mennyiségben hasmenést is okozhat. Nasi helyett ajánlom a cukormentes bögrés sütiket, mert csak egy adagot lehet csinálni és nem tudod túlenni magad, a gyümölcsöket, protein shaket. Cukor helyett használj eritritet vagy steviat. Lehet csinálni pizzát teljes kiőrlésű lisztből, zablisztből, túróból vagy tortillából is. Próbálj kevés cukrot olajat használni. Attól meg ehetsz mást is, csak törekedj a teljes értékű ételek bevitelére. Egyél mindenhez kis zöldséget, főzz változatosan!

Pörkölt, gulyás, magyaros ételek is mehetnek. Nevezz ki egy ebédes kistányért. Az ilyen ételekből csak annyit egyél! Szerintem ennek is lesz kezdetben hatása. Ha így jól érzed magad, először hagyd el a cukrot, később elhagyhatod mondjuk a fehér lisztet, kicserélheted az olajat kókuszolajra és így tovább. Mindig legyen célod!:)

2021. jún. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

A boltban vásárolható aszalványok az almakarika kivételével cukorral huzatottak (vákuum alatt cukorszirupban főzik aszalás előtt), így lesznek annyira puhák és édesek. Aszalás után pedig kénes tartósítószerrel kezelik, ha sokat eszel belőle, még macskajajt is lehet tőle kapni (ezt sajnos kipróbáltuk).

Érdemes legalább pár napig figyelni a dolgok kalória értékét, érdekes dolgok derülnek ki pl. a Túró Rudiról.

2021. jún. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%
#9 én ezért kerülöm pl a szárított áfonyát, az mindig tele van nyomva cukorral. a mazsola, sárgabarack, szilva általában "biztonságos" ilyen szempontból.
2021. jún. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!