Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mikor fogok fogyni? Már egy...

Mikor fogok fogyni? Már egy hete megvan a kalória deficit, de a súlyom még nem csökkent (csak a szokásos fluktuáció van)

Figyelt kérdés

2021. jún. 3. 15:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Egy hét még nagyon kevés, főleg ha nem nagy súlyfeleslegről indulsz.
2021. jún. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

20 kg szerintem elég nagy felesleg.

5 nap mozgok egy héten (terv szerint), naponta sporttal egy extra 500kcalt égetek el, plusz az étkezésre is figyelek.

Mikor fogok fogyni?

2021. jún. 3. 15:23
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát én ilyenkor még nagyon picit fogytam
2021. jún. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora a kalóriakereted? Hány kiló vagy? Milyen sporttal égetsz 500 kalóriát egy nap?

Szerintem a sporttal elhasznált kalóriát nagyon túlbecsülik az emberek... főleg diéta idején. Próbáld meg azt, hogy kezdetben legyen meg a kalóriakereted, tegyük fel pl. 1500 kalória, de úgy, hogy NEM számolod bele a sportot... meglátod, mennyit fogysz. Ha túl sokat, emeled kicsit a keretedet. De ez az "x kalóriát elégetek sporttal", ez nagy csapda. Én másfél órás crossfitre nem merek 500 kalóriát számolni, mert úgy tuti nem fogynék...

2021. jún. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

1400 kcal a keret

22 éves, 80 kg férfi vagyok.

Sport: biciklizés és elliptikus tréner. Okosóra csak a trénert olyan 700kcal nak számolja. Szóval számoljunk úgy, hogy 500 a sport

2021. jún. 3. 17:05
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Attól fogynod kéne. Az első héten az ingadozás még eltakarhatja, de a tipikus inkább az, hogy pont akkor tapasztalnak nagy súlycsökkenést sokan, aminek a nagyja víz stb. Ha 2-3 hét alatt nem látod a mérlegen egyértelműen a haladást, akkor érdemes lenne orvoshoz fordulnod, kiderítendő, hogy nincs-e valamilyen anyagcsere-problémád, pajzsmirigy-alulműködésed stb. Másrészt ha nem vagy benne teljesen biztos, hogy jól számolod a kalóriákat, akkor egy dietetikussal is érdemes lehet átnézned a dolgokat.
2021. jún. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Még várj szerintem. Nekem a 2. hét közepén kezdődik meg a víz kihajtódása, akkor ott 1 hét alatt fogyok vagy 3 kilót, aztán szépen beáll a belőtt mondjuk heti -1 kg.
2021. jún. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
Az is fontos, hogy milyen magas vagy
2021. jún. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Különböző opciók lehetnek:

1 1 hét nagyon kevés idő, a súlyod át pedig befolyásolható csomó minden, vegyük csak a hormonokat például

2 izmosodsz is a dieta mellett. Ez akkor történhet meg, ha most elkezdtél intenzíven mozogni. Ez nagyon jó dolog, hiszen jobb lesz a formád, miközben csökken a testzsír százalékod

3 nem vagy kcal deficitben. Az internetes oldalak egy meg közelítő kcal értéket számolnak ki neked. Lehet hogy neked nem ennyi kell a fogyáshoz. Ha koplaltál előtte előfordulhat hogy lecsökkent az alapanyagcseréd. Ilyenkor esetleg egy reverse dietet ajánlanék, majd utánna kezdenék bele az igazi diétába.sőt,előfordulhat,hogy már a reverse alatt is fogynál

2021. jún. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Nekem a 3. héten indult meg a fogyás. Türelem!! (Én sem voltam az, de már az lennék/vagyok:).)
2021. jún. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!