Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudnátok zabpelyhes recepteket...

Tudnátok zabpelyhes recepteket mondani max 300 kcal-ig?

Figyelt kérdés

Már a zabkását kicsit unom és változtatni szeretnék pl: zabpalacsinta, zabkeksz vagy bármi amit inkább reggelire tudok enni csak legyen benne zabpehely mert azt viszont nagyon szeretem csak nem tudom hogy mit tudnék belőle max 300kcal-ig kihozni,

Tudnátok pár tippet adni?



2021. jún. 5. 19:27
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

Én házi müzlit készítek belőle. 200 g aprószemű zabpehely, 50 g étolaj, 10 g fahéj, 50 g cukor, 50 g narancslé. A cukrot a narancslével összeforralom a mikróban és addig keverem, míg a cukor feloldódik amennyire csak lehet (részben kiválthatod édesítővel is, vagy mézet is használhatsz, utóbbit nem szükséges forralni, anélkül is feloldódik). Míg melegszik a naracslé, összekeverem a zabot a fahéjjal és az olajjal (azért súlyra van az olaj, mert a digitális konyhamérlegen mérek mindent ugyanabban a tálban, nekem így egyszerűbb). Utána ráöntöm a forró cukros narancslevet. Elkeverem, sütőpapírral bélelt tepsin szétterítem, előmelegített 150 fokos sütőben légkeveréssel 20 percig sütöm. Ha több adagot sütsz, akkor a második tepsitől kezdve kicsit kevesebb idő kell. A tepsiben hagyom kihűlni, befőttes üvegben tárolom. Teljesen kiszárad, sokáig eláll.


Ebben ugye van cukor, de az én szervezetem ennyit még elbír, fogyok így is. A bolti müzlikhez képest eleve kevesebb van benne, és mivel magad sütöd, lehetőséged van apránként csökkenteni a cukrot, ahogy leszoksz az édes ízről. Nekem ebből 50 g egy adag, ami kb. 160 kcal, a tejet hozzá kell még számolni (vagy joghurtot stb.). Ha több rostot akarsz, akkor még 30-40 g búzakorpát elbír a recept. Én a búzakorpát kesernyésnek találom, de ha ebben a müzliben megsütöm, úgy eltűnik a rossz íz.

2021. jún. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért a reggelit korlátozod le? Pont, hogy reggel ehetsz a legtöbbet, aztán délben majd este.


Szerintem a zabpehelyhez végtelen recept van. Én pl azt csinálom, hogy 60g zabpelyhet kimérek ami nem több 200gramnál. Rakok bele 15dkg meggyet, minőségi kakaóport, natur rizsfehérjét (ez kihagyható mert amúgy is csak elrontja az izét, kivéve ha izesitett:D)..aztán összekeverem.


Édes, úgy lecsúszik mint a franc és finom. Van egy csomó alacsony ch-s gyümölcs, azokkal érdemes variálni.

2021. jún. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nem több 200gramnál >> kalóriánál
2021. jún. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Megfozod a zabkasat es reszelsz ra almat.Edesitoszerrel vagy amivel akarod beedesited es a vegen megszorod fahejjal vagy megfozod a zabkasat es kakaoporral izesited be es persze edesites is kell.Banannal is be tudod edesiteni ugy hogy osszetorsz villaval egy banant es belekevered a kasaba.En probaltam es finom
2021. jún. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
1 bögre zabpehely, 1 bögre zabpehelyliszt, 2-3 alma reszelve, 1 tojás, kanálka sütőpor. Méz vagy édesítőszer, fahéj vagy kakaó, dobálhatsz bele pár aszalt gyümölcsöt, apróra tört olajos magot - ezek elhagyhatók-, összekevered, gombócokat formálsz, ellapítod, megsütöd, megeszed.
2021. jún. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én banánpalacsintát is szoktam belőle csinálni. Egy banán + egy tojás + kb 30 g zabpehely + fahéj + sütőpor. Olajmentes serpenyőben kisütöm. Ez így kalóriabázis szerint kb pontosan 300 kcal, de szoktam még rátenni zsírszegény joghurtot, gyümölcsöket, akár még mogyoróvajat is. Nem történik semmi, ha nem korlátozod le 300 kalóriára, a nap egésze számít.
2021. jún. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!☺️

Igazábol nem csak a reggelit figyelem hogy hány kcal hanem egész nap oda figyelek, de eddig még sose ettem többet reggel 300kcal-nál és ezért gondoltam hogy így kérdezem, de köszönöm a válaszokat ezekből tudtam meríteni ötletet!

2021. jún. 5. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!