Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Időszakos böjt jó lehet...

Időszakos böjt jó lehet inzulinrezisztenciára? Vagy van más alternatíva az ismert 160gos diéta helyett?

Figyelt kérdés
2021. jún. 7. 16:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Idoszakos bojt mellett termeszetesen ugyanugy tartani kell a 160 grammos dietat. Orvost kerdezz errol, en hallottam mar olyat is, hogy egyik dietetikus ajanlotta a bojtot, a masik meg nem, szoval passz.

De az idoszakos bojt onmagaban nem dieta es nem is szabad, hogy az legyen. Ugyanugy tartani kell mellette az etrendet, eletmodvaltast.

2021. jún. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
17%
Igen segít, illetve a 160g helyett én lemennék 100 körülre/alá
2021. jún. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%

2-es, tudod ugye, hogy nem veletlenul kapod a 160 grammos dietat IR eseten? Persze, van akinek ennel kevesebbet, van akinek tobbet ir elo az orvos, de mindenkeppen vele kell konzultalni.

100 gramm ch ala meg egy egeszseges embernek is necces lemenni, a szenhidrat nem ellenseg. Hosszutavon nem tarthato, az biztos.

2021. jún. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Igazából nem kimondottan a szénhidrát a hibás, sokkal inkább azy hogy hogyan lép interakcióba a szervetünkkel, pl. Gyorsan felszívódik.


Személyes vélemény:


Kúraszerűen a ketogén/alacsony CH tartalmú étrend működhet!

Én először 3 hónapig követném a ketogén diétát, napi 16/20 óra böjttel.

Utána visszavezetném a teljes értékű CH-kat, pl. gumós zöldségek, mint az édesburgonya, burgonya, yam, barna és basmati rizs.

Teljes, érintetlen gabonák fogyasztása, tehát nem lisztté őrölve.

Pl. Köles, quinoa, hajdina.

A búzát és gluténes dolgokat kerülném. Leginkább azért mert a legtőbb feldolgozott CH ilyen élelmiszerekből származik.

2021. jún. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Az alacsony zsírtartalmú teljesértékű növényi étrend rá legjobb kezelés. A 160 grammal maximum tüneti kezelést érsz el, a probléma nem fog örökre megszűnni, jó eséllyel később még rosszabb lesz az inzulin szenzitivitás és még lejjebb kell csökkenteni a szénhidrátot.
2021. jún. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen, ezért mondtam, hogy utána visszavezetheti a teljes értékű szénhidrátokat.


Ez azért is nagyon fontos, mert ìgy kvázi megtanìtod a szervezetednek, hogy hogyan tollerálja ezeket a CH-kat.

A keto amúgy sem fenntartható hosszútávon.

A lényeg, hogy a helyes CH-kat válasszuk, nem az, hogy örökre, teljesen kizárjuk.

2021. jún. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem javultak az értékeim alacsony szénhidrátos étrend és 16/8 időszakos böjt mellett, a cisztáim pedig teljesen eltűntek. Alacsonyabb lett az éhgyomri cukrom és jobb a terheléses eredményem. Azt nagyon fontos kiemelni, hogy figyelni kell a tested jelzéseire és folyamatosan alakítani, ha szükséges. Mindenkinek mások az igényei és ki kell tapasztalni, hogy mi válik be.
2021. jún. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ismerek olyat aki a low/keto ch miatt meggyógyult a 4. stádium rákból, persze kemo mellett, de azonnal jobb lett a hatás.
2021. jún. 9. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]


Nem vagyok se orvos, se elég okos ahhoz, hogy érveljek mellette, en elhittem amit mond a fickó és atáltam vegan étrendre, már 2 éve csinálom és nyomq sincs az inzulin rezisztenciámnak... a házidokim szerint ez egy "csodagyógyulás" és szerencsém volt... 1millióból 1...

Neki is mutattam a videót, szerinte felelőttlen dolog ezt híresztelni... nos, leírtam mindkét álláspontot, nekem bejött.

2021. aug. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9

Igen, erről beszéltem az ötös kommentemben, mire a sok ork lepontozott. Millióból 1..ahha.. Nevetséges az egész.

2021. szept. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!