Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Csaló etketesek, egészségtelen...

Csaló etketesek, egészségtelen diétás mentalitásrol vélemények? Többi lent!

Figyelt kérdés

Észrevettem magamon, hogy mióta egészséges életmódra váltottam rossz kapcsolatom kezd kialakulni az étellel és magával az evéssel.

Eddig szerettem társaságba menni, alkalmakra, együtt enni, iszogatni a többiekkel.

Amióta viszont odafigyelek a kajára, ezek a baráti összejövetelek, vendeglatasok, ahol adjonisten valami egészségtelenebb étel is lenne(cukros szülinapi torta), na ezek stresszt okoznak nekem. Magamtól nem ennek már ilyeneket.

Nem szeretném a társasági életem se lenullazni, csak azért mert én mostantól odafigyelek a táplálkozásra, de nem szeretnék visszaterni az egészségtelen szokásaimhoz sem.

Gondoltam heti egy alkalomkor, amikor a barátokkal vagyok, vagy vendegsegbe megyünk, megengednem magamnak az a kis élvezetet. Ennék én is a tortabol, vagy elnyalnek egy fagyit.


Nektek mi a véleményetek, belezavarna ez a diétamba? Ha a hét többi napjában egészségesen eszek, és sportolok?

Egy átlag ember vagyok, nincsenek nagyratörő céljaim a testemmel, csupán jól akarom érezni magam a bőrömben, emellett pedig szeretnek boldog is lenni az életben, amihez bizony az ilyen társasági összejövetelek hozzátartoznak.


Elore is köszönöm a válaszokat!



2021. jún. 7. 19:18
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Te ezt már eldöntötted
2021. jún. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mértékkel nem gond. De utána folytasd ugyanúgy egészségesen. Nekem is könnyebb lett, miután ezeket megengedtem magamnak.
2021. jún. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
Ne kategorizáld így az ételeket, hogy egészséges-egészségtelen, mert ez valóban nem vezet jóra. Szerintem az életmódváltás pont erről szól, hogy egyensúlyt találjunk, akkor is, ha éppen fogyni szeretnénk. Nem kell spártai módon megvonásokkal működni, mert egyszerűen nem lehet tartani - kinek 2 hét, kinek 2 év után nem. És ez így nem is mondható egészségesnek, ha már majdnem rettegsz bizonyos dolgoktól.
2021. jún. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
En ket ev brutalis szigoru koplalas utan jottem ra, hogy csak magamat kinzom azzal, hogy alkalmakkor sem engedek meg magamnak semmit. Miutan felhagytam a koplalassal, vissza is hiztam 10 kilot, viszont pont az a 10 kilo plusz kellett, hogy normalis sulyban legyek. Boldog is voltam, nassolhattam, nem kellett agyonhajtanom magam es meg jol is neztem ki. Ne legyel nagyon szigoru onmagadhoz! Sok sikert kivanok a tovabbiakban!
2021. jún. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!

Az a baj, hogy nagyon szigorú vagyok ilyen téren tényleg magammal, és rosszul érzem magam ha becsúszik valami egészségtelenebb.

2021. jún. 8. 12:40
 6/7 anonim ***** válasza:
De mindig van jobb választás. Pl beültök valahova akkor pl nem sört kérsz hanem száraz borból fröccsöt. Vagy magyaros pizza helyett margarita. Vagy ha van süti valahol akkor abból is csak 1 dbot.
2021. jún. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen ezek tényleg jó kompromisszumok. Nem kellene ennyire végletekben gondolkodnom
2021. jún. 8. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!