Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tényleg igaz hogy a szénhidrát...

Tényleg igaz hogy a szénhidrát nem ellenség?

Figyelt kérdés
Nyilván nem a Pizzára,Hamburgerre,Sültkrumplira gondolok, hanem mondjuk ha megeszek egy pl. Pestos tésztát az nem baj?

2021. jún. 7. 21:16
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
95%
Mivel a szervezet elsodleges energiaforrasa, nem, nem ellenseg. Inkabb az aranyok a fontosak. Semmibol nem kell tulzasba esni, de nem is kell kerulni.
2021. jún. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
70%

Bajnak nem baj. De egyénfüggő, hogy kire hogy hat. Nekem a hamburgertől se lesz semmi bajom, ha beleszámolom a makrotápanyag-összetételét a keretembe, és nem naponta eszem. Más meg három napig éhes lesz tőle vagy egy hambitól 5 kilót hízik, legalábbis valaki ezt állítja magáról kis túlzással.


Nálam is úgy van, hogy a kalóriakeretem kb. 40%-a lehet szénhidrát, a hivatalosan ajánlott 50% esetén már sokkal többet vagyok éhes. Viszont ebbe a 40%-ba belefér némi édesség, csoki, tej is, ezektől nincs bajom (de persze igyekszem főleg jó minőségű szénhidrátokat, zabot, hüvelyeseket enni).

2021. jún. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
85%
A pizza, a hamburger és a sült krumpli sem ellenség. Emberek milliói fogyasztották a múltban is , és még csak el sem híztak. Az olaszok a legkarcsúbb nemzetek közé tartoznak.
2021. jún. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
81%
Nem, a szénhidrát nem ellenség. Gyakorlatilag a szénhidrátból tud a szervezet a legkisebb hatásfokkal zsírt alakítani, ezért is értelmetlen pont arra rákattanni. Én napi 70-80 %-os szénhidrát bevitel mellett kijelenthetem, hogy sosem voltam ilyen jó formában. Amúgy funfact, de a hamburger, pizza, sültkrumpli és társaival sem elsősorban a szénhidrát a baj. Ezeknek az ételeknek sokszor a zsírtartalma nagyobb, mint a szénhidrát tartalma.
2021. jún. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
26%
Egyénfüggő.
2021. jún. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
88%
Nem, ez nem egyénfüggő. Van, ami az a táplálkozásban, de ez nem. Aki ember, az nem fog közvetlenül a szénhidrát miatt elhízni.
2021. jún. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
90%
A szénhidrát a szervezetünk elsődleges és legfontosabb energia forrása. A hülyébbek kedvéért, nem ellenség 🤦‍♂️
2021. jún. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
31%

Nem ellenseg, de ha megeszel 200 gramm tesztat 25 gramm pestoval es meg sajtot is teszel ra, akkor az eleg massziv kaloriaban, es akkor ez csak egy etkezes volt a napodbol, hol van meg a tobbi. Erted, ugye?


Ha fogyni akarsz, a kaloriakat is szamold.

2021. jún. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
88%
Ha megnézed a pizzát, hamburgert, sültkrumplit, majdnem biztos, hogy a kalóriáik többsége zsírból származik, nem szénhidrátból. Nem érdemes semmit túlzásba vinni, de önmagában a szénhidrát nem maga az ördög.
2021. jún. 8. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim válasza:
81%
Mértékkel nem ellenség. Mértéktelenül pedig - kapaszkodj meg - bármi lehet káros. A só is, a zsír is, a koleszterin is, de még a sima víz is...
2021. jún. 8. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!