Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van itt, aki 160 kilóról...

Van itt, aki 160 kilóról indul/indult? Mennyi és milyen mozgást bírsz/bírtál?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsi vagyok, nem akarom túlságosan leterhelni sem magamat.
2021. jún. 8. 12:25
 1/4 anonim ***** válasza:
50%

Én 155-ig felmentem egyszer. De ez már több évi edzés után volt, szóval a diéta végén is még 100 fölött maradtam, mert nekem akörül van az ideális súlyom. Az ízületek védelme miatt szokták mondani, hogy ilyen testtömeg esetén kerülni kell az intenzív terhelést. Ezt azoknak kell komolyan venniük, akik tudják, hogy rossz ízületeik vannak. Nekem nincsenek, 155 kg-osan is futottam ugyanúgy futógépen. Diéta alatt már csak aerob jellegűek voltak ezek a futások, szóval visszább vettem a tempót gyors sétálásig. Napi 1 órát sétáltam így, súlyzós edzések után. Amelyik nap nem volt edzésem, akkor meg 1,5-2 órát.

Túlterhelni magadat nem hiszem, hogy tudod. Legalábbis nekem tartósan még nem sikerült az elmúlt úgy 8 év alatt. Másnapra kipihen az ember mindent is. Sétálni biztos tudsz, akkor is ha főleg zsír formájában van rajtad a többletsúly. Napi 1 órát simán végezheted. A lényeg, hogy az aerob tartományban maradj, tehát a pulzusod ne nagyon menjen 130-140 fölé. Hogy ezt milyen mozgással éred el, az edzettség függő. (Célszerű venni egy pulzusmérő órát, már pá ezerért kapni Kínából, azzal folyamatosan nyomon lehet követni a pulzust.)

2021. jún. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ugyan " csak" 115 kg volt a rekord súlyom, de gyenge a csontozatom, és a szívem is. Nekem kb 80-85 kg a jó. Már egy kis sétától szuszogtam, lihegtem, kalapált a szívem, és fájt a lábam. Én azt mondom, h mindenkinek az az ideális súly, amivel gond nélkül tud mozogni.

A jó hír, hogy pusztán diétával is le tudtam fogyni, nem kellett szénné sportolnom magam. Kicsi séta, kicsi bicaj, de sokkal kevesebbet eszek, így átlag havi 3-5 kilót fogytam, fogyok. Nem érdemes tönkrevágni az izületeidet, mert az lefogyva is úgy marad.

2021. jún. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem voltam ugyan ennyi kiló körül, de ha nem mozogtál korábban, akkor a tempós séta is jót fog tenni. Figyelj arra, hogy jó cipőd, talpbetéted legyen. Ez segít védeni az ízületeidet. Plusz ekkora súlyból diétával is tudsz fogyni. Ha magadtól nem megy, diabetikus tud segíteni az összeállításban. Egyébként is érdemes lenne egy kivizsgálást csináltatni, ha ez még nem történt meg. Visszatérve az edzésre, az úszást szokták még ajánlani, szintén az ízületek védelme miatt. Azzal meg ne foglalkozzki mit gondol, ha esetleg ez jutna eszedbe. Magadért teszed ezeket, mindenki más meg tehet egy szívességet 🙄 Én vékony vagyok, rendszeresen sportolok is, és mindig becsülöm azokat, akik a túlsúlyuk ellenére veszik a fáradtságot, hogy mozogjanak. Akinek van egy kis esze, hasonlóan gondolkodik.
2021. jún. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én 170 kilóról kezdtem az életmódváltást, ( most 78 vagyok, még 13-at szeretnék fogyni, akkor érem el az ideális súlyomat).

Nem sokat mozogtam eleinte mert mindenem fájt, de muszáj volt elkezdeni. Először tudatosan adtam egy kis időt annak, hogy az étrendemet kialakítsam, és aztán, az első -10kg után kezdtem mozogni. Akkor még csak séta volt, eleinte még 1 utca után kifulladtam, kiugrott a szívem, folyt rólam a víz, fájt a derekam, a térdeim, de muszáj volt, így csináltam. folyamatosan fokozatosan növeltem a mennyiséget és az intenzitást, bevettem otthon a bringámat is, ma már gyorsgyaloglok, szobabiciklizek, tornázok rendszeresen, 1 óra/ nap, heti 6x. És Már nem fáj semmim amit imàdok:). Nagyon megérte, még ha az első hónapok igazi szenvedéssel teltek is!

2021. jún. 9. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!