Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért abszolút rossz a napi...

Miért abszolút rossz a napi méredzkedés?

Figyelt kérdés

Szinte azt látom mindenhol, hogy kőbe van vésve, hogy nem szabad napi szinten lemérni magad. Én naponta mérem és látok egy természetes stagnálást, szóval szerintem pont a heti egy mérés a nem hiteles. Vagyis nyilván hónapok alatt látod ott is a trendet, de nem ad gyorsan megbízható visszajelzést egy olyan embernek, akinek úgy működik a szervezete, mint nekem. Mert simán van olyan, hogy mondjuk június 1-én 61.4kg vagyok, aztán június 8-án 61.6kg, de közben voltak napok, amikor 61 alá süllyedtem és valójában már ott tartok, csak az adott napon visszatartok egy kis vizet és lehet, hogy június 9-én még nagyon hirtelen leesik 60.5kg-ra. És ha csak a június 8-at nézem, akkor a hajamat tépem, hogy nincs előrelépés és nagyon demotivalt leszek.


De nekem nem csak ezért előny. Arra hivatkoznak egyesek, hogy azért nem jó, mert csak befrusztrál téged. De engem pl. a kalóriaszámlálás frusztrál be és a hátam közepére kívánom. Ezért más visszajelzést követek, ami nagyon egyszerű: ha többet mutat a mérleg, mint az előző nap, kicsit befékezek, ha kevesebbet, akkor megengedek magamnak egy-két falat nasit és ezt sokkal kiegyensúlyozottabbnak és természetesnek találom, mint a folyamatos számolgatást. Amúgy is a fogyás a cél, akkor miért ne a mérleg legyen az én fő iránymutatóm?


2021. jún. 11. 07:11
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Nem alapból rossz, csak a legtöbb eetben nem hasznos.

Az egyes napok közti erös - akár 1-2 kiló - ingadozás természetes, viszont sokan ezt nem tudják bekalkulálni, ezért pánikba esnek.

Ahogy írod, te képes vagy a tendenciát figyelni, ezért neked nem problémás, de aki 10 dkg többlettöl egy napig koplal, annak igen.

Csináld úgy, ahogy neked jó, az lényegtelen, hogy a többségnek más módszer jobb.

2021. jún. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

Hát akkor csináld úgy, ahogy neked jó.


A fogyizók többségének csak fölösleges stressz....

2021. jún. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg kimondottan hasznos. Csak hetente átlagot kell vonni.
2021. jún. 12. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"ha kevesebbet, akkor megengedek magamnak egy-két falat nasit"

Étellel jutalmazod magad a fogyásért?

2021. jún. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen. Ha nem fogyok, akkor szigorúan tartom a diétát, akkor könnyedén veszem. Eszem pl cukormentes étcsokoládét vagy 1-2 túrós zabpalacsintát. És úgy is fogyok, csak lassabban.
2021. jún. 14. 09:32
 6/6 anonim ***** válasza:
47%
Nem rossz, sőt, kimondottan előnyös. A ritkább méredzkedés a rossz, mert sokszor hamis, pontatlan képet ad, és nem mutatja meg a fejlődést sem, valamint semmilyen támpontot nem nyújt.
2021. jún. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!