Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért látom magam kövérebbnek?

Miért látom magam kövérebbnek?

Figyelt kérdés
Kb. 1 hónapja odafigyelek arra, hogy mit eszek, mellette tornázok is itthon. 64-ről lementem kb 59,5-re, de hiába mutat kevesebbet a mérleg, úgy érzem csak kövérebb lettem. Utálom a testemet, nem tudom mit csináljak vele.
2021. jún. 11. 12:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Testképzavar, üdv a klubban. Szerintem sok fogyókúrázó és életmódváltó beleesik ebbe. Elkezdesz figyelni a testedre és nyilván elkezded felnagyítva látni a hibáit. Magától ez szerintem nem tűnik el, én próbálom tudatosan mondani magamnak, hogy ez hülyeség, mikor ilyen gondolataim támadnak. Illetve nem biztos, hogy a legjobb módszer, de nekem segít, hogy megtartottam pár régi ruhámat, amik már nagyon nagyok rám. Hiszen akkor csak nem lehetek ugyanakkora, mint régen...
2021. jún. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%
2021. jún. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%

Nem hiszem hogy ehhez pszichológus kellene:

Január óta 8 kilót fogytam, közben súlyzós edzést végzek, figyelek a makrókra hogy ne minden izomból jöjjön le...

Erőben sokat javultam de azt én is látom magamon hogy a végtagjaim (kar, láb) sokkal vékonyabbak lettek és nagyobbnak tűnik a hasam.

Néhány hete ismerősök megjegyezték hogy sokat fogytam, kisebb a pocakom és megint van nyakam :)

A hibát ott követtem el hogy nem mértem meg pl. a derékbőséget a diéta kezdetén és így nincs viszonyítási alapom mert valószinű a számok is ezt mutatnák

2021. jún. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
74%

Ez ilyen sajnos.

Tavaly november vége óta 30kg-ot adtam le, és már csak 5 kg felesleg van rajtam.

Elkövettem azt a hibát, hogy nem csináltam előtte magamról képet, hogy lássam hogyan is "alakulok át". Így pedig bekövetkezett az, hogy én magamon nem láttam sok változást hisz nem volt mivel összehasonlítanom. 2-3 hónapja viszont készítettem egy képet és azt hasonlítottam össze épp ma reggel.

A 3 hónappal ezelőtti énemhez képest -10kg különbség van és rettentően meglátszik.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem hülyeség "előtte" képet készíteni és azzal összehasonlítani magad amikor kedved tartja, mert így motivációt is szerezhetsz hogy jó után jársz.

Ne aggódj, látszik az.

2021. jún. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!