Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Terhességi cukorbetegségre...

Terhességi cukorbetegségre mintaétrend?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni hol találok 160g szénhidrátos étrendet?


2021. jún. 11. 18:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Van fbon ilyen csoport, keress rá. Szerintem pont ez a neve.
2021. jún. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező, könyörgöm ne!


Menj el dietetikushoz! Ez marhára nem játék. Gondolj a babádra. Minden dietetikán van heti fogadóóra, ahol lehet kérdezni. Telefonálj oda és érdeklődd meg.


A 160 g CH nagyon kevés, nálunk 180-nál kezdődnek az étrendek.


A laikusok által okosságokkal teleírt fórumokat szintén hanyagold.

2021. jún. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Doki írta fel a 160 grammot, kaptam kétnapi menüt, bővíteni szerettem volna.
2021. jún. 12. 14:34
 4/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, ugyanazt tudom írni, mint korábban. Dietetikus.


Az orvos nem dietetikus. Magasabb presztízsű munkát végez ugyan, de a táplálkozás nem az ő asztala. Ezen kívül sajnos ma még mindig ott tartunk, hogy az orvos és a dietetikus közt alig van kommunikáció, így sokszor a kettejük által mondott dolgok nem is igazán egyeztethetőek össze.


Én a fentiek miatt a helyedben biztos nem lennék nyugodt, amíg csak az egyikkel konzultáltam, de persze nem vagyunk egyformák.

2021. jún. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A 160 grammos diéta nem azt jelenti, hogy 160 grammot eszel. 160 az átlag, vagy a leggyakoribb mennyiség amit fel szoktak írni, de igazából 120-220 között szokott lenni életmód, testalkat, kor, nem, terhesség, stb függvényében. Ezt számolja dietetikus és terhesség esetén valóban gyakoribb a 180, de menj el kiszámoltatni.
2021. jún. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy miként kell számolni és nem 160 gramm a tényleges, mert nem mindent veszünk bele.

Köszönöm, azóta megoldódott, mert a védőnő adott nekem nyomtatott menüsort.

Nem tudom miért fáj nektek, ha valaki kap egy kis iránymutatást, hogy mégis miként készítsen el változatos ételeket, ahol ötletelhet és nem a párolt zöldség, bulgur, csirke szentháromságban merüljön ki a menüje.

2021. jún. 19. 10:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia be tudnád ide másolni a menüsort? :)
2022. jan. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!