Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nagyon elhízottak, ti mit...

Nagyon elhízottak, ti mit mozogtok?

Figyelt kérdés

Hatalmas túlsúllyal ugye csomó mozgás nem javasolt, se futás, se ugrálós torna, guggolás, szóval kb minden terheli az ízületeket.


Akartam ellipszis trénert itthonra, mert arra kifejezetten mondják, hogy ízületkímélő. A nagyon olcsók mind vékonyabbaknak jók, kitoltam 250-re a keretet, hogy olyat találjak, aki 150 kilóig jó. Már meg akartam venni, erre az eladó közölte, hogy az a 150 inkább 120 (akkor phasznak írják webshopban a 150et), de ajánl nekem majd' 600ezerért gépet. Hát köszi.


Úszni szeretek, de az nehezen illeszthető be rendszeresen a napirendbe, edzőterembe nem szívesen mennék. Szóval itthoni megoldásban gondolkodom.


Kezdek elkeseredni. :(


2021. jún. 12. 08:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%

A séta és a kerékpár. Nekem a séta nem a barátom, de anno a bringa nagyon bevált.

Napi 13 km-rel kezdtem, kb. nagymama tempóban. Aztán ez szépen, szinte észrevétlenül ment fel napi 30-60 közé, hangulatról, szabadidőtől függően. 4 hónap után már megcsináltam az első 100+ túrámat, a következő évben még a Békéscsaba-Arad szupermaratont.

Egy ismerősöm kb. két és fél éve indult 158 kg-ról, most tart 98-nál. Nem ismerem sem a diétáját, sem az edzéstervét, de azt látom Facebookon, hogy míg eleinte ő is kisebb távokat kerékpározott, ma már a Kékesen teker, reggelente meg rendszeresen 15-21 km-eket fut.

2021. jún. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
1, És milyen kerékpár az, ami elbír egy ekkora embert? Régen nagyon szerettem biciklizni, mielőtt ekkora lettem, de most a súlyom miatt fel se merült.
2021. jún. 12. 11:04
 3/19 anonim ***** válasza:
88%
Az nem derült ki, hány kg vagy. Nálam 110 kg-val elég volt egy Schwinn Csepel. Az ismerősöm nem tudom, milyennel tekert.
2021. jún. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
145 körül. Ez tényleg kimaradt, bocsánat, csak a 150 limites gépen kattogtam, eléggé kiakasztott. :/
2021. jún. 12. 11:13
 5/19 anonim ***** válasza:
88%
Márkákat nem tudok, nem mozgok benne otthon, de ami a lényeg: ekkora súllyal semmiképpen ne aluvázas legyen. Viszont a kerék legyen duplafelnis. Szerintem ennyi kb elég is.
2021. jún. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%
Uszni is mehetnel, nem kell szegyellned a tested az uszodaban, inkabb buszkenek lenni magadra,hogy teszel az egeszsegedert! Vannak idosavok mikor csak nyugdijasok vannak. Az uszas minden izuleted kimeli es jo a szivednek.
2021. jún. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
30%
Ülök a gép előtt oszt ennyi .
2021. jún. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
92%

Én 170 kilósan szinte semmit nem tudtam mozogni, csak elsétáltam munkába, majd haza, és kb ennyi. Ettől is fájt mindenem.

Erről a súlyról kezdtem el êletmódot váltani, lefogyni. Kb -10 kg után kezdtem el eljárni edzés címszóval külön sétálni a kiskutyámmal esténként, meló után. Fokozatosan növeltem a távot, intenzitást, a gyakoriságot is. Szobabiciklizni is elkezdtem, + hasizmot dolgoztatni edzőgéppel. Ezek teljesen megfelelő mozgásnak bizonyultak a tudatosabb táplálkozás mellett. Most 78kg vagyok, még 13 kilóra az egészséges célsúlytól. A mozgástípusok megmaradtak, a séta gyorsgyaloglás lett, szobabicikli is megmaradt+ beiktattam saját testsúlyos gyakorlatokat, és súlyzózást is.

2021. jún. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ha elmész sétálni, az elég a kezdetben. Plusz jó étrend, és akkor hamar eljutsz a 120 kg-ig, amikor is vehetsz ellipszis trénert otthonra, illetve akár szobabiciklit is. De szerintem most az étrenden legyen a hangsúly, és ha majd lejjebb mész egy picit súlyban, akkor kezdhetsz edzeni.
2021. jún. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem is jó kezdetnek a séta, ha pedig szeretsz úszni, akkor amikor be tudod illeszteni a napirendbe akkor oda is klassz, ha elmész. Aztán ahogy lentebb mennek a kilók, egyre könnyebben fogsz találni mozgásformákat.

És megértem, ha nem szívesen mész edzőterembe, de hidd el, nincs mitől tartanod. Ahova én járok ott több 100 kg feletti ember volt, senkit nem érdekelt, mindenki magával volt elfoglalva, és ahogy teltek a hónapok végignéztem, ahogy egyre jobb formába kerültek. Szerintem tök becsülendő, ha valaki foglalkozik ezzel és aki beszól, az pedig nagyon szánalmas alak lehet.

2021. jún. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!