Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Azért tartanak soványnak,...

Azért tartanak soványnak, mert inkább a túlsúly az elfogadott?

Figyelt kérdés
30éves férfi vagyok, 172cm/70kg. Sokan mondták, hogy sovány vagyok és híznom kellene, de én nem tartom magam annak. Példának okáért Adam Lallana-nak és sok más profi labdarúgónak is ugyanilyen a mérlege. Ezekszerint a sportolók is túl soványak?

2021. jún. 12. 19:29
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Pusztán a számok alapján nem tűnsz túl soványnak. Ettől még lehet "nem egészséges" megjelenésed, de akkor is inkább egy kis formásodás, izmosodás ajánlott neked, nem pedig hízás.
2021. jún. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Hát nézd ez nehéz dolog Norbi szerint még jó lennél, míg Szulák néni szerint csak karácsonfa dísz.
2021. jún. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

A leírt súly és magasság arány nem tűnik vészesnek, de egyéni alkati kérdés is, kinek mi áll természetesen. Szerintem ez hülyeség, hogy elfogadottabb a túlsúly. Átlagban a férfiak az idő előrehaladtával "megemberesednek", ezért ritkább a középkor felé haladva a kifejezetten vékony testalkat.Ettől ez még nem baj.

Egyébként a sportolókon azért van izom, ami összességében sokat változtat a megjelenésen: te sportolsz? ha igen, sportolsz versenyszinten? Mert ha nem, tök irreleváns az összehasonlításod.

2021. jún. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Sportolok, de már 4éve nem versenyszinten. Azelőtt a megyeiben fociztam. Az állóképességem romlott, már nemhiszem, hogy félkészülés nélkül lefutnék 20km-t. Ennek ellenére az alkatom aligha változott.
2021. jún. 12. 23:34
 5/10 anonim ***** válasza:
55%

Nehogy ezen rágódj!

Ha objektív véleményt akarsz, megnézed a BMI-det, vagy ha még objektívebbet, akkor a testzsír%-odat, és összehasonlítod a komoly szakemberek által összeállított értékhatárokkal. Majd elkönyveled magadban, hogy ezzel abszolút nincs semmi baj.

#3: Igen, "ebben az életkorban" ez valóban nem átlagos. De hadd ne legyen már probléma, hogy valaki nem lesz az átlagot követve elhízott, "apatestű". :D

Egyébként én 171 centihez voltam 30 évesen 75 kg. Rendszeresen (bár csak hobbi szinten) futottam (félmaraton), meg mellette fociztam, és ilyen adottságokkal én a "dagi" voltam, akinek egyik verseny előtt még be is szóltak, hogy ekkora pocakkal te ezt nem fogod végigfutni.

Konklúzió: nem kell mások véleményére sokat adni. Egészséges keretek között az a fő, hogy te jól érezd magad a bőrödben.

2021. jún. 13. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
Minden relatív, Einstein megmondta. Ha 3-4 db 110 kilós férfi közt állsz akkor soványnak fogsz tűnni. Ha vékony tini lányok vagy óvodások közt, ott meg nem. De ha nem vagy magaddal megelégedve, akkor izmosodj.
2021. jún. 13. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%

Tegyél be egy arc nélküli fotót.

Lehetsz plöttyedt skiny fat is pocakkal, meg szálkás izmos is.

Most ezt így ki mondja meg?

2021. jún. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%
Én is megkapom néhány embertől, hogy jaj de sovány vagy, egyek már. Tény hogy vékony vagyok, de van rajtam felesleg. Látom is és meg is tudom fogni, csak tán nem vagyok anorexiás, eddig egy orvos se szólt miatta. Viszont akiktől pedig megkaptam mind túlsúlyos. Nem vagyok Norbi fan, sosem voltam, de ami már ott is megy szinte kész röhej, forgatják a szavait kifele. Lehet szebben kifejezhetné magát, de ettől függetlenül valahol igaza van. Akárhogy is nézzük, nem egészséges a túlsúly, se férfinál, se nőnél, semmilyen korban. Szülésnél nyilvánvalóan felszednek valamennyit, de tegyük hozzá azt a fontos dolgot, hogy ő azokról beszélt, akik évekkel később se igyekeznek leadni. Amúgy is van egy ajánlott súly, amit átlépni nem érdemes. Rettentően meghizni terhesség alatt pedig maradandó lesz, feltehetően esetleges fogyás után lehet műtétre is szükség lesz. Nekem is van ilyen ismerősöm, de környezetemben nem is a szépségéről híres, de elvan a párjával. Ő dolguk, ízlésük, kinek mi tetszik, lehet nem ez a fontos, gyerekkel vannak elfogalva és stb, de attól még erősen túlsúlyos és nem egészséges. Férfiak esetében pedig nem testépítőkről volt szó. Nagyon kevesen érik el a több mint 100 kilót, szimplán izommal és Chris Evans volt sok helyen Norbi mondandójához kapcsolva, aki elvileg 100+ kg, csak az a ciki, hogy 1.83m és 80 kg körül van. Legalább olyannal hoztak volna ellenpéldát, aki valóban több, de nem elég, hogy nem is róluk beszél, még retardált módon Chris súlya után se képesek nézni, mielőtt hozzászólnának. Lassan mintha tényleg elfogadott és teljesen természetes lenne sokaknál a túlsúly és a legszörnyűbb, hogy nem is ismerik fel maguknál. Engem annyira már nem izgat. Eszek eleget, tudnék hízni is, de nem akarok. Az pedig végképp nem izgat, hogy néhány túlsúlyos ember szerint milyennek kéne legyek.
2021. jún. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%

A túlsúly és a kövérség minden csak nem elfogadott. A társadalom vékony vagy egészséges súlyú rétegének 99%-a megbélyegző, kirekesztő, megalázó ezekkel az emberekkel kapcsolatban, teljesen ismeretlenül is.

Nem gondolom az adatok alapján, hogy sovány lennél, szerintem egészséges a súlyod a magasságodhoz.

Ne másokra hallgass, ( még nekem sem kell hinned:) ítéld meg magad objektíven, nézz bele a tükörbe, nézz testtömegindexet, testzsírszázalékot, ezekből reális képet kapsz a tested állapotáról.

Az emberek akár szimpla rosszindulatból, irigységből is képesek másokra olyan megjegyzéseket tenni, amik nem feltétlen igazak.

2021. jún. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Metionin ***** válasza:
65%
Igazából lehet. Én pl. tudom hogy az átlagnál vékonyabb vagyok de sokszor fura amikor sokan pl. képeket tesznek be arról, hogy nekik mi az átlag, normál, én azokat sokszor túl nagynak látom (nem feltétlenül kövérnek). Nekem is többen mondták már, hogy xy kilóval lennék normál én meg csak lesek hogy már annak a felével is lenne rajtam felesleg. Szerintem az egészség és a testösszetétel a lényeg, nem a kiló. Van lány a csapatomban akivel 1-2 centi különbségek vannak köztünk minden mérésnél és mégis 7 kilóval nehezebb nálam. Ő 7 kiló mínusszal már túl sovány lenne, én 7 kiló plusszal meg már zsíros. Emberfüggő, aki valakit soványoz vagy kövérez, bizonyára azt veszi alapul hogy ő maga hogy nézne ki annyi kiló mínusszal vagy plusszal.
2021. jún. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!