Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 6 kg leadása? Hogyan?

6 kg leadása? Hogyan?

Figyelt kérdés

58 kg-ról akarok visszafogyni 52 kg-ra, mielőtt valaki jönne azzal, hogy anorexiás vagyok, ez nálam azt jelenti, hogy 36-os nadrágméretről 40-esre ugrottam, mert minden alulra ment. Néztem a kalóriaszámolgatást, de nevetségesen keveset ehetnék. A sport (futás pl.) meg nagyon kevés kalóriát éget. Hogy tudnám elérni, hogy újra olyan alakom legyen, mint amilyen mindig is volt?

(29/n, 164 cm)


2021. jún. 13. 11:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom azért jön ki nagyon alacsony kalória, mert iszonyat gyorsan szeretnél lefogyni. Ekkora súlyból szerintem max heti 0.5 kg a reális. Ez napi 500 kalóriás deficit, ami simán tartható. A futás azért elég energiaigényes mozgás a többihez képest, de nyilván az sem 1000 kalória óránként.

Igazából akár számolod, akár nem, a kalóriacsökkentés fog csak eredményre vezetni, de azt se kell drasztikusan.

2021. jún. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"nevetségesen keveset ehetnék"

Akkor valami rossz diétát néztél. Nincs más módja, mint a kalóriadeficit. Én is most diétázok, 2400 kcal-át viszek be jelenleg, ez összesen 1,5-1,6 kg ételt jelent. Ebből 800 gramm hús (nyersen mérve), 5-600 gramm zöldség, 200 gramm szénhidrátforrás (most jelenleg barnarizs), plusz apróságok (1-1 szelet sajt, majonéz, ilyesmik, ezeket nem is számolom bele). Az első kettő kategória mennyiségre sok, mégis kalóriatartalmuk alacsony. Főleg a zöldségeknek. Tehát valami ilyesmi diétát kell összerakni, és 99% hogy nem éhezik az ember tőle. Én 125 kg-ről indultam (25/F, 185cm), akkor is kb. ugyan ez volt a kajám, csak kicsit több szénhidrátforrással. Első napokban nehezemre esett megenni ennyit, mert mennyiségre sose ettem sokat, csak általában mindig szénhidrátdús kaják voltak, amikben sok a kalória, viszont tömegük meg alig van.

2021. jún. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Most kíváncsiságból beírtam az adataidat egy kalkulátorba, elvileg ha 0,5 kg-t akarsz fogyni hetente, akkor 1574 kalóriát kell enned. De ennél ehetsz többet is, csak akkor azt mozgással égesd el. Szerintem majdnem 1600 kalória nem durva. Ha pl. biciklizel egy órát jó tempóban, az pl. 500 kalóriát szerintem elégethet.


Viszont szerintem ezek a kalkulátorok nem feltétlen "mondanak igazat", szóval szerintem ezt ki kell tapasztalni, hogy mennyi kalóriánál kezdődik el a fogyás. Pl. nézd meg, hogy egy átlagos napon most mennyit eszel, és akkor azt csökkentsd pl. 500-al.

2021. jún. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!