Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyit kéne ennem (kcal)...

Mennyit kéne ennem (kcal) hogy fogyjak? Többi lent.

Figyelt kérdés

21 vagyok lány, 75 kg, 162 cm. Nem vagyok az a szétfolyósan kövér, elég izmos is vagyok mert régóta sportolok, de egyértelműen fogyni akarok. A mozgással nincs gond, nagy a mozgásigényem, szeretem stb.


Régóta nem megy, szóval kizárasos alapon a kaján csúszik el a dolog, pedig nem eszem cukrot, zsíros dolgokat, nem eszem péksütit, nem eszem fehérlisztes cuccokat es mivel PCOS-em van kitapasztaltam hogy jobb ha a tejtermékeket is (kis sajt kivételével) mellőzöm.


Használtam már kalória kalkulatort de őszintén nem tudom már hogy mennyi kalóriát kéne bevinnem ahhoz hogy fogyjak. Súlyzós és aerob edzés mellett.


Mit rontok el? Nem eszem sokat és nem eszem magas kalóriatartalmú ételeket, kevés ch, stb.

Mennyi kalóriát kéne ennem kb hogy fogyjak?



2021. jún. 13. 14:22
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ráadásul mostanában fáradékony vagyok (nem sportolás közben, hanem amúgy) és emiatt is gondolom hogy valahogy nincs rendben a kaja.
2021. jún. 13. 14:23
 2/14 anonim válasza:
10%

Hat ugy nagyjabol 1000 - 1200 kcal naponta, szerintem (kalkulatorok alapjan).


De ez mar nagyon minimum.


Azt mondod sportolsz is, de mit? Azert nem mindegy hogy 5*3 km-t futsz le vagy bemesz a kondiba sulyzozni 1 orat es kesz. Fogyni csakis cardioval lehet, sulyzozni meg ilyenek az testepites az nem fogyas.


Ezen kivul meg ket dolog lehet.


Egy, genetika. Ez ellen sokat nem tudsz tenni.


Ketto, egy verkepet jo lenne csinaltatni, lehet hogy pajzsmirigy vagy cukorbetegseg problema van.

2021. jún. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

De eddig kb. mennyi kalóriabevitellel próbáltál fogyni?


Az, hogy nem eszel zsíros, cukros dolgokat, meg ilyeneket, az nem jelent semmit sem, ha kevesebb kalóriát eszel, ha van kalóriadeficit, akkor fogysz csak, tök mindegy mit eszel.


Amúgy szerintem tippre így 1500 kalória minimum, szerintem az alá nem kell menni.

2021. jún. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Kb 1800 kaloriával már fogyni fogsz. Én 1700 alá nem mennék, az biztos
2021. jún. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#1 tényleg én írtam ki a kérdést hogy tanácsot kérjek ezt aláírom, de amit írtál az elég nagy butaság, bocsánat. Egyébként aerobozni szoktam heti 4-5x, mikor, hogy és a súlyzós edzésekre most térek vissza, mert nem olyan rég voltam covidos és csak fokozatosan állok vissza. De amúgy az heti 3-4.


#2 Nem számolom mindig mert szerintem mentálisan nem tesz jót, de kb 1400-1500-öt eszem. Amikor kiszámolom akkor is 1400-1500 közé esik és hasonlóan kajálok minden nap, tehát nem lehetnek hatalmas eltérések.

#3 ez az amit nem igazán ertek akkor. A kalkulátorok szerint az alap kcal égetésem 1500 valamennyi. Tegyük fel még sportolok legyen még 300 kalória amit elégetek egy nap. Az 1800. Akkor ha 1800at eszem, akkor hogy fogyok? Hisz akkor nincs meg a deficit...vagy akkor nem értem:D


Nem kötekedni akarok, csak nem értem, ezért kérdezem:)

2021. jún. 13. 17:17
 6/14 A kérdező kommentje:

Tavaly nyáron voltam egy teljes körű laboron, megnéztek mindent, minden értékem optimális volt. Pcos-em az van sajna.


De ma is igazából d.u 15:00-ig, ettem 63 gramm ch-t amibe a kavémba öntött tej is bele van számolva, úgy hogy egyébkent normalisan étkeztem, nem éheztetem magam csak így jött össze😅. (Azóta már ettem egyébként)

2021. jún. 13. 17:21
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nezz utana a husdietsnak
2021. jún. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az ilyen kalkulátorok csak körülbelüli értéket mondanak. Az egyéni anyagcsere függvényében nagyobb eltérések is lehetnek.
2021. jún. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Igen, azt tudom hogy körülbelüi értéket mutatnak.


De még mindig nem tudom kb hány kcal-t kéne ennem és miért.:)

2021. jún. 15. 21:15
 10/14 anonim ***** válasza:

1500-1800kcal között biztosan fogyni fogsz ! (Én azt ajánlom, hogy 1800-zal kezdj, aztán ha sok akkor vegyél le 100-at)


Úgy ajánlom a számolást, hogy a jelenlegi testsúlyodat szorozd meg 25-tel, ez lesz felső érték, majd a súlyodat szorozd meg 20-szal, ez pedig az alsó érték lesz.


Majd ezek után elkezded a felső értéktől, jelen esetben ez 1800kcal.

Ez csinálod egy hétig mondjuk (de nem úgy, hogy 7 napból, 2 nap az ilyen a többi pedig 8000kcal/nap :))) (ezt nem sértésből írtam, csak én is beleestem már ebbe a hibába)

És ha megy le a súlyod, akkor jó az érték, ha meg nem, akkor csökkented 100-zal és így tovább. Új kalória értékre (számolás) kb. úgy 10 kilógrammonként van szükség.


(Én úgy osztanám fel, hogy 40% ch, 35% fehérje és 25% zsír, de te tudod, hogy mit szeretnél.)


Sok sikert ! :)

2021. jún. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!