Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ajánlanátok néhány diétát egy...

ItsCsabi kérdése:

Ajánlanátok néhány diétát egy tini fiúnak? Hasi zsírpárnából, mellből meg combból szeretnék leadni egy pár kilót. Meg ha van valamilyen testgyakorlat tippetek a diétákkal kapcsolatosan, azt is szívesen fogadom.

Figyelt kérdés

2021. jún. 15. 16:49
 1/3 anonim ***** válasza:

nincs helyi fogáys, ha fogsz, akkor mindenhonnan egy keveset.

a legegyszerűbb, ha kerülöd a sütiket és cukros nasikat, chipesekt és mindenből picit kevesebbet eszel mint szoktál pl 3 szelet rántott hús helyett 2. szintén segít, ha mondjuk amennyivel kevesebbet eszel, annyival több zöldséget eszel, gyorsítja az emésztést és jól is laksz tőle + tele van vitaminnal

testgyakorlat mindegy, csak mozogj. lehet futás, bicikli, úszás ezek min 1 óra időtartamban, vagy vannak neten pl táncos videók (kyr pro csatonráján például), abból megcsinálsz hármat. Illetve ha konditerembe járnál, előbb mindenképp kérd edző segíésgét, mert egyedül veszélyes lehet és örök sérüléseket szerezhetsz


A hasi zsíron a helyes étkezés az egyetlen ami segít. A szokásos dolgok, több zöldség, teljes kiőrlésű gabonák, osvány húsok, szendvicsek. De a korodtól és a éehetőségeidtől is sok függ

2021. jún. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ahol informálódhatsz biztos forrásból, ha szeretnél:

Magyar dietetikusok országos szövetsége: ezt nézd meg pl, a dietetikus szövetség rakta össze és

nagyon jól összefoglalja a dolgokat: [link]

Nézhetsz sorozatot, pl a Secret Eaters több része fent van youtubeon (én ebből tanultam meg

angolul) ahol azt nézik, hogy az emberek hogy esznek túl sokat úgy, hogy észre se veszik

Nézhetsz még youtubeon: Abbey Sharp (neki vannak review videói, ahol egy híresség what i eat in a

day videója alapján elmondja hogy mi volt benne jó és mi rossz.


Ételek kalóriatartalmát megnézheted a nosalty-hu-n. Ott adagra van kiszámolva minden és abból

írtam a szakdolgozatomat is, hogy az a számítás pontos. Ha nem is onnan főztök de pl ettél egy

csirkepaprikást és rákeresel akkor kb segít belőni.

Követhetsz pl instán személyi edzőket vagy dietetikusokat (pl erzsebetzsakay vagy franyoeszter). A

táplákozási tanácsadókat kevésbé, én azokat csak a nyereményjátékokért szoktam.

Nyilván simn lehet, hogy ezek csak engem szórakoztatnak, de engem nagyon :D

Ahonnan ne informálódj:

femina, dívány, nlc, tiktok, random instagram és fb posztok, barátnők – ezek általában mind az

alulevést képviselik vagy valami nagyon egészségtelen és egységes dolgot.

A fogyáshoz a legfontosabb és egyetlen megoldás: több kalóriát kell elégetni mint megenni. A sport

is szerepet játszik (éget), de 80 százalékban az étkezés. De nem szabad keveset enni.


Lehetőleg minden étkezésben legyen fehérje, zsír és szénhidrát is. Ekkor fogy jobban jóllakni. No meg

a rosttól (teljes kiőrlésű dolgok, zöldségek, hüvelyesek). És ha jobban jóllaksz, kevésbé leszel éhes és

kevesebbet is akarsz enni. De megint hangsúlyozom, hogy milyen fontos, hogy van egy szint amit

akkor is meg kell enni, ha nem vagy éhes. Fehérje van pl húsokban, sonkában (szalámiban inkább

zsír), tofuban, túróban, sajtokban, halakban, babban(de azokkal vigyzáni kell, mert kevés sajt is sok

kalória mert zsír is van benne). Szénhidrátok vannak a cukros dolgokban (rossz széndhirtáok),

zöldségekben, gyümölcsökben, lisztben, hüvelyesekben, tókenyér, tészta, rizs, bulgur. A gabonák

fontosak, csak a mennyiségre kell vigyázni. Az is lehet h egyszer pl kiéred hogy menniy 35-40 gram

nyers risz vagy bulgur. Megjegyzed szemre és utána mindig annyit szedsz majd. Zsír van a sajtokban,

olajokban, szalámiban, avokádóban, zsíros túróban. Az pl tök jó h ma a saátádban volt csirke és

zöldség és sajt is, mert megvan a zöldség, a rost a szénhidrát és a fehérje is. De uganez meglehetett

volna ha pl gyros csirkét eszel pitával, zöldségekkel. Szóval nem a csirke-rizs-saláta kombó a nyerő,

mert abba bele lehet unni.

Ja és az étkezés ajánlott 3-4 óránként, vagy amikor éhes vagy. Attól is függ, hogy esik jól és mennyit

ettél.



Mérés.

Hetente egyszer mérd meg magad reggel, rögtön felkelés után, ivás és evés előtt, wczés után és írd

fel. A legelején is. Így lesz összhasonlítható. Csinálhatsz képeket is, ugyanilyen állapotban, de akkor

figyelni kell h ne húzd be a hasad, ne húzd ki magad dierkt, hanem egy kényelmes testtartás legyen

(elöl-hátul-oldalt). Ez azért jó, mert ha a súlyod nem is változik, lehet azért, mert izmot szedsz fel és

fogod látni, hogy szebb vagy. És ezt ne halasztgasd, saját tapasztalat. Jobb lesz öszehasonlítani, ha

kcisi változás, akkor is. A képet ha csinálsz, lehetőleg úgy, hogy nem szelfiben vagy tükörrel. Én pl

letámasztom a telefont, beállítom időzítőre és úgy csinálom.

A másik ilyen dolog a mérés. Mindig állva, kéynelmesen, vízszintesen: combok körben, has körbe,

mell alatt körbe, csípő a legszélesebb rész körbe, kar körbe, vádli körbe. De ha beütöd a netre, van

csomó iylen ábra és akkor az egyik aapján csináld és ha midnig úgy cisnálod, akkor összehasonlí™ható

lesz. És ez ugyanazért jó, amiért ha izmot szedsz fel, a súly nem változik vagy akár több is lesz. Viszont

mérni két hétnél gyakrabban semmiképp, akár lehet havonta, én úgy szoktam.



Néhány teljesen random irányelv, amit korábban másnak írtam, de kivettem mindent, ami speciálisan

rá vonatkozott. Nem kell semmit nagyon szigorúan venni. Cukrot is lehet enni, csak kevset.

A szénhidrátokról, mit igen és mit nem: eygszerű cukrokat kerülni (élelmiszercímkéken ilyenek a

cukor, barna cukor, kókuszcukor, glükóz, fruktóz stb). Összetett szénhidrátokat (neten

poliszacharidok néven is megtalálod) fogyasztni. Ezek azért jók, mert lassan szívódnak fel. Ilyenek a

zöldségek, teljes kiőrlésű gabonák. Ajánlom teljesen elhagyni a fehér kenyeret, fehér lisztet, cukrokat.

Helyette ugyanolyan finom alternatívákat tlaálni durum tészták, tlejes kiőrlésű kenyerek, rozskenyér,

stb (rizspufikat és hasonlókat messze kerüld el, nagyon gyrosan felviszik a vércukrot, majd hirtelen

lezuhan, így éhes is leszel, a pajzsmirigyednek se jó és még csak nem is finom :D ). Ezektől nem kell

félni, csak mértékkel fogyasztani. Édesítőkből a nyírfacukrot óvatosan, mert nem kalóriamentes,

ezért a legjobb a stevia és az eritritol (az én dietetikusom ezt ajánlotta nekem), mert nem szívódnak

fel egyáltalán, tehát nulla a kalória és szénhidráttartalma. Mindegyiknek van egy kis mellékíze, hozzá

kell szokni. És ezekből sem jó a túl sok, meg is hajt és egy idő után hozzá lehet szokni.

Minden étel, minél feldolgozottabb, annál kevésbé egészséges. EZ igaz a szénhidrátokra (lásd:

rizspufi) és a zsírokra is. Pl a hidrogénezett zsiradékokat érdemes lekerülni. Ami viszont sokszor tévhit

a zsírokkal kapcsolatban, hogy olivaolajban kell sütni és hogy a kókuszolaj a legjobb. Röviden:

mindenből egy keveset. Ebbe benne van a napraforgóolajtól a kókoszolajon át a sertészsírig minden.

Ami fogalomzavar szokott lenni a telített és telítettlen zsírsavak. A telí™ettek amik szilárdak (az állati

zsírok és a kókuszzsír), a telítettlenek, amik folyékonyak (kb minden más). A telítettekre azt szokták

mondani, hogy egészségtelen, de ahogy például az európai parlament ajánlásában is látod, ezekre

ugyanúgy szükség van. Ami fontos, hogy a telített (szobahőmérsékleten szilárd) zsírokban érdemes

sütni (persze nem bő olajban), vagy kifejezetten erre való olivaolajban, napraforgóolajban. A többi

olajat érdemes csak nyersen használni (pl tökmagolaj). EZ azért van, mert a telítettlenek szerkezete

könnyebben átalakul, méghozzá transzzsírokká, amik viszont a szevrezetünknek már egyálatlán nem

jó. Vegyesen lehet enni telítettet és telítettlent. Tehát pl ugyanolyan jó ha sertészsírban vagy

olívaolajban sütsz valamit, de mind másért jó.

A fehérjékből nem igazán van jó és rossz, talán ami „rossz” azok a porok és egyebek. Egy

dietetikusnál rákérdeztem és habár nagyon szerettem volna (neke sport miatt elég sok fehérjét kell

ennem, ezért nagyon nehéz bevinni), semmiképp sem ajánlotta. Telejsen máshogy szívódik fel és a

tápanyag is kevesebb benne. Fontos, hogy növényi és állati fehérjéket is kell enni.

Ami fogyáshoz nem mindekninek szükséges, de jó lenne: Teljesen cukormentes és teljes kiőrlésű

étkezést ajánlott!

- 2-3-4 óránkénti étkezés ajánlott, napi 4-5 alkalomra bontva.

- Felkelés után 1-1,5 órán belül ajánlott a reggeli. Lefekvés előtt 2-3 órával ajánlott vacsora.

- Minden étkezés tartalmazzon magas rost tartalmú szénhidrátot (tk kenyér, basmati rizs, bulgur,

zabpehely...stb.)

- Minden étkezéshez ajánlott a legalább 150 g zöldség vagy gyümölcsfogyasztás (pl egy alma, két

paradicsom).

- Zsírszegény tejtermékek, húskészítmények ajánlottak és minimális olajban való sütés!

- Bő olajban sült ételek kerülendők (rántott hús, bundáskenyér, tócsni, sült krumpli...stb.), mindent

inkább sütőben süss! A legnagyobb rejtett kalória az olaj. Egy evőkanál olajban annyi a kalória mint

egy bannban.


fotnos, hogy a fogyás legnagyobb részét az étkezés teszi ki, de oda kell figyelni a vízfogyasztásra,

testmozgásra, mentális állapotra és elegendő alvásra

2021. jún. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2021. jún. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!