Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egészségesebben és tudatosabba...

Egészségesebben és tudatosabban szeretnék étkezni viszont 3 műszakban dolgozok. Éjszakára mit vigyek ami nem terheli meg a gyomromat és egészséges is?

Figyelt kérdés

24 éves lány vagyok, kb. 170cm és 80kg.

Mondhatni könnyű fizikai munkát végzek mert ha úgy van akkor sokszor lehet ülni viszont ha hiányzik egy férfi akkor el kell végeznem az ő feladatát. (25-30kg közti tésztás ládák emelgetése akár egész 8 órában)

Plusz ha kint van 30 fok akkor bent 40 tehát kb. végig izzadok.

Mozogni minden héten szoktam, torna itthon vagy futás a szabadban.

Esetleg akik szintén 3 műszakban dolgoznak és egészségesen is étkeznek azok mit szoktak vinni? (délelőtt, éjszaka, délután)

Ezen a héten úgy adódott, hogy éjszakás lettem (22-6) és jövőhéten is.

Nem tudom mit kéne megint vinni este..

Tegnap egy nagy joghurtot vittem, de kicsit éreztem, hogy nem volt elég viszont nem akarok megterhelő ételt vinni hisz reggel hazajövök, zuhany és alszok is.

Köszönöm ha segítetek, tippeket adtok! Hátha ez másnak is jól jön.



2021. jún. 15. 18:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha éjjel dolgozol, akkor ugyanúgy egyél, mint a nappali müszakban.

Viszont amikor otthon pihensz délelött, akkor ne egyél semmit vagy csak egész könnyü valamit (joghurt, saláta, stb)

2021. jún. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor az egész napot tolódik, vagyis az étkezéseden is tolj az időben; tehát olyat vigyél, amit normál napon ennél uzsonnára és vacsorára.
2021. jún. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

mielőtt ágybakerülsz, azelőtt 3-4 órával egyél utoljára, lényegében bármit, amit amúgy is. amikor 16 óráztam és 11-ig bent voltam (1-re ágybn), akkor midnig 9kor ettem utoljára és teljesen jó volt.


és a joghurt tényleg kevés lesz. vihetsz akár teljes kiőrlésű kenyérből szendvicset valami húséflével (pl sonka), sok zöldséggel.

ugyanúgy könnyű lehet valami sovány hús zöldség vagy gabonakörettel, de ha nem tudsz melegíteni, fura lehet

vihetsz főtt tojást dobozban, vagy mondjuk túrót összekeversz gyümölccsel és kis granolával.

2021. jún. 20. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Van mikró az ebédlőben. Köszi szépen! :)
2021. jún. 20. 01:33
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha van mikró, akkor bármit :) szokásos gabona+ húsféle + zöldség
2021. jún. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én éjszakai műszakban mostanában ropit viszek, kekszet. Hát ezek nem a legegészségesebbek, de most nem annyira ettem normálisabbakat úgymond. Mivel nem tudok enni amúgy sem este melóban olyanokat, nem is kívánok szendvics és társaikat, van hogy abonett kenyeret viszek pár db-ot. Az kevésbé hízlal és arra jó, mintha ettem volna. Sokszor volt bajom, hogy puffadtam este. Borzalmas volt állandóan puffadni, fájt a hasam örökké. Amikor diétázni kezdtem még 2018-ban, azt vettem észre, ahogy nem ettem este olyanokat, csak nagyon könnyű dolgokat, nincs már hasfájás sem. Van hogy semmit sem eszek.

Én nem eszek este főttet és ilyeneket. Régen sokat ettem, kenyeret mindent, 7days-t, mogyorót, nagyon rossz volt tőle és egyszer felfordult a gyomrom a szendvicstől. Arról akkor szoktam le.


A többiek jókat írtak, ha birja a gyomrod és nincs gond az esti evészettel.

2021. jún. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hú, 30 kilós láda emelgetéshez én amúgy még azt se bánnám, ha kicsit kalória teltebb dolgokat vinnél magaddal. Az ilyen robbanékony mozgásformák, mint a láda földről felemelése, azért tud kalóriát égetni és kell hozzá az energia. Mondjuk abban nem fog segíteni, hogy ne legyen meleged :D

Amit a 3-as ajánl, azt én is támogatom. Főleg ha az újramelegítés opció.

2021. júl. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!