Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan kezelhet én a túlevést/...

Hogyan kezelhet én a túlevést/falásrohamot? Evészavarom lenne? El vagyok keseredve

Figyelt kérdés

Tartom a diétát hetekig, sportolok mindent megteszek a fogyás érdekében és szépen formálódok is. Aztán bekattan valami, félreeszek, és onnantól konkrétan egész nap zabálok. Utánna nagyon nehéz visszaálnom a normális kerékvágásba. Nagy a hasam, feszül, rengeteget eszek, mert tudom hogy holnaptól bizony újra diéta van, hiszen még nem értem el a kitűzött célomat. Ezzel mindig visszavetem magam egy ördögi körbe. Mit tehetnék? Pszichésen kellene foglalkoznom ezzel a problémával?

Gondoltam hogy csatlakozók az anonim túlevőkhöz, vagy próbáljam meg magamtól kezelni ezt a problémát?



2021. jún. 22. 19:10
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Még röviden a helyzetemről: próbálom nem sanyargatni magam. Napi 5ször eszek, normális adagokat, heti 6szor sportolok amit szeretek is. Nincs extrém alacsony kalória bevitelem.

Mikor beleesek ebbe a zabálásba már nagyon fáradt vagyok, éhes, az ízes ételekre is ki vagyok éhezve. Finoman főzök, de mégis a fehérlisztes cukros sütik persze hogy finomabbak mint egy fitt desszert,pedig azokat is szeretem. Meg eszek egy adag "csalókaját", és onnantól nem tudok leálni, egy szabad napot adva zabálok össze vissza. :( mondhatjuk hogy akaratgyengeség. Az a fura, ha diétázom kitartó vagyok, ahogy a sportban is kitartó. Mégis ilyenkor elvesztem a kontrollt. Nem tudom mit tehetnék

2021. jún. 22. 19:14
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem túlhajtod magad. Hiába érzed úgy, hogy minden ok, hiába elég papíron az energia-bevitel, hiába élvezed, amit csinálsz, a heti 6 edzés - pláne, ha intenzív - simán elég ahhoz, hogy a szervezeted bemutassa a középső ujját, és ezt sokáig nem veszed észre. Próbálj egy nappal kevesebbet edzeni, ezt használd totális vagy aktív pihenésre, és aludj sokat és jól. Vizsgáld meg, hogy elegendő vitamint viszel-e be és igyál még több vizet. Elvileg ha a szervezeted megnyugszik, nem jönnek ilyen rohamok, ha mégis, akkor valóban pszichésen kell kezelni.
2021. jún. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
1# Egyetértek veled, pszichésen kell foglalkozni a problémával. Az, hogy a falásroham fáradtság esetén jelentkezik, arra utal hogy ez érzelmi evés. A lelki éhség célja, hogy a szorongás, melankólia (...) helyett kellemes érzetet váltson ki. Étkezés után viszont bűntudatot és szégyent kelt. Akinek rendezett a viszonya az evéssel - azaz nem társít hozzá érzelmeket - az akkor eszik amikor éhes, és le tud állni vele, ha már nem az.
2021. jún. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
7%
Gyenge az akaraterőd, így sose fogsz lefogyni.
2021. jún. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

Érzelmi alapon eszel. Ezt s hozzáállást kell megszüntetni, amit az ételekkel kapcsolatban tanúsítasz.

Az étel csak a test energiaforrása, ezt kell tudatosítani, és nem szabad élvezetként, vígaszként, nyugtatóként stb tekinteni rá. Próbáld meg egyelőre tünetileg kezelni a dolgot, ott helyben, mikor feleslegesen enni próbálnál, inkább keress valami más elfoglaltságot. Foglald el magad. Takaríts, olvass könyvet stb.

Menj el a hűtő közeléből, ülj le és kezdj el írni egy naplót- írd le, hogy az adott pillanatban mit ennél, mit éreznél ha megehetnéd, és milyen érzés lenne utána, hogy megetted, pedig nem is voltál éhes és a testednek nem volt rá szüksége. . Én egy ideig csináltam ilyet, mire végeztem, elmúlt az a fékezhetetlen inger, hogy ennem kell. Később pedig már tudtam kontrollálni szimpla akaraterővel is, hogy nem eszem, ha nem vagyok éhes fizikailag. Bár időnként annyi kellett, hogy elmentem fogat mosni is, ami után egy darabig minden kajának rossz íze van :) így nem akartam enni. Saját szabályrendszerem van amihez tartom magam. ( Havi 1 csalónap). Ennyire szükségem van, hogy hosszútávon működjön a rendszerem. Ezen felül kizárólag olyasmit eszem ami a diétám része. Gond nélkül tudom tartani.

És a tüneti kezelés természetesen csak az egyik része a dolognak. Rá kéne jönnöd, hogy mitől alakult ki ez, hogy miért nyúlsz ételhez, mi az ok, ami ehhez az állapothoz vezetett. Én egyedül csináltam végig, nem volt egyszerű leásni a mélyebb okokhoz, de végülis sikerült. Visszanyúlt egészen kisgyerekkoromig.

Ha esetleg úgy érzed egyedül nem megy, nyugodtan kérj segítséget, menj pszichológushoz.

2021. jún. 23. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
57%
Gondolj a következményekre. Nem jó ha túlzabálod magad annyira, hogy feszül a hasad. Kis is idő múlva emiatt olyan refluxtól fogsz szenvedni, hogy csak na.
2021. jún. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%
A csalókaja gondolom szénhidrátos, így megugrik az inzulinszinted is, amit szépen alacsonyan tartottál a diétával és ettől egyből éhes lesz az ember. A szénhidrát nagy étvágyat tud csinálni, csak eszik és eszik az ember. Inkább fehérje irányban táplálkozzál, hozzá kevés zsír és ha édességet kívánsz, az is inkább Eritrit legyen, ez a legegészségesebb cukorpótló. De abból sem túl sok.
2021. jún. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%

Nincs véletlen inzulinrezisztenciád? Nálam ha lenn a cukrom, akkor tud jönni falásroham!

Egy 3pontos inzulin és glükózterhelésre elmennék a helyedben.

2021. jún. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom Lukács Liza: Az éhes lékel gyógyítása c. könyvet illetve a Lenyelt vágyak-at.
2021. jún. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
*lélek
2021. jún. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!