Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy kezdjem el a fogyást?

Hogy kezdjem el a fogyást?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Tudom, hogy rengeteg ilyen kérdés van itt fent, és tudom, hogy rengeteg cikk, blog, stb a neten. Amik szerint a lényeg az, hogy számoljuk a kalóriákat. De már ezt sem értem ☺️ hogy miben mennyi van, meg fél óra sétától mennyi megy le (honnan tudjam)...

35 éves nő vagyok. 175 cm magasra nőttem és 88 kiló vagyok. Pár éve még 68 voltam, és már az is olyan soknak tünt. Szélesebb a csípőm, vastagabbak a combjaim, ezt már kezdem elfogadni, hogy soha nem leszek nádszálvékony.

Sajnos ülőmunkát végzek, ez csak ront a helyzeten.

A covid óta (március) nagyon izzadós is lettem, a fejem, hajam tiszta víz, akkor is, ha csak 18 fok van. És ez borzasztó, főleg most, nyáron. Szóval a futást mellőzném, mert kb 1 percig birnám ☹️

Minden tippet, ötletet szivesen fogadok.


2021. júl. 4. 17:47
1 2 3 4
 1/31 anonim válasza:
36%

"Szélesebb a csípőm, vastagabbak a combjaim, ezt már kezdem elfogadni, hogy soha nem leszek nádszálvékony."

Nos, igen. Ebben a korban már nem leszel nádszálvékony.

Rengeteg kalória számláló van, tény hogy a kalóriadeficit a kulcsszó, DE mindenképpen javasolnék mozgást is.

Vidd le a kutyát sétálni esténként.

Ha nincs, akkor sétálj kutya nélkül.

Vagy vegyél egyet.😊

Nem kell egyből ilyen kardió edzésekre gondolni.

Azt én sem díjazom.

Viszont minden este csinálok egy másfél órás sétát a két kutyával (pedig csak tacskók).

Nekik is jól esik, és nekem is.

És sokkal fittebb vagyok.

Ha eddig nem lett meg a nyári alakod (velem együtt), már nem is lesz meg idénre.

Mozdulj ki. Használni fog.

2021. júl. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Nem is nyárra szeretném. Tudom, hogy ennyit leadni nem 2 hét lesz ☺️

Nagyon szeretek sétálni, főleg este, amikor már nincs 38 fok. Csak a túlzott izzadás miatt kellemetlen. De mostantól nem fog érdekelni, majd megyek olyan helyekre, ahol nincsenek sokan.😉

2021. júl. 4. 18:09
 3/31 anonim válasza:
73%
👍 Ne add fel.
2021. júl. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
52%
Én vettem magamnak egy kicsi lépcsőző gépet, nagyon jó, mutatja, hány kalóriát égetsz. De: én csak 4 kg-ot kell, hogy fogyjak, így az ízületeimet nem terheli. Neked előtte diétával le kellene fogyni 5-6kg-t, hogy a térded ne terheld. Vagy vehetsz magadnak szobabiciklit, ha van hozzá helyed, nekem nincs. Az úszás még egy ízületkímélő sport, ha tudsz és van rá lehetőséged. Ne divatdiétát válassz, legjobb, ha a kalóriákat számold, de semmilyen fontos tápanyagtól nem fosztod meg magad.
2021. júl. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Sajnos szobabicikli nem nagyon fér el, pedig hasznos lenne

A lépcsőzőgépeket nézegettem pont az előbb az emagon. Nézegetem a véleményeket, és nem irnak róluk túl jót.

4 kiló nem sok, simán menni fog neked 😉

2021. júl. 4. 18:43
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Köszi, neked is sok sikert! A Dechatlonban vettem, azt, amihez két kis gumiszalag jár. Én nagyon elégedett vagyok vele. (mármint a lépcsőző géppel)
2021. júl. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
47%
Mi a helyzet az étkezéssel? Én sokszor eszek sokat, és ez megszokássá vált. Hiába tudom, mit kellene tennem, a szokás és az ellustulás nagy úr. Pár évvel több vagyok, alacsonyabb, nehezebb, mint te. Mozgást régen szerettem, de abbahagytam. Sétával kezdeném, ha nem lennék lusta.
2021. júl. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
65%

Jokat irt az egyes.


A mozgasorientalt fogyas... hat... az a baj, hogy kb. ha megeszel egy tanyer makos gubat akkor mar mehetsz is futni 30 percet, ha nem tobbet, hogy leadd azt a kaloriat.


Szoval en annyira nem szeretem a mozgasorientalt fogyast.


Fogyni hatekonyan kaloriadeficittel lehet.


Szoktasd magad hozza, hogy nem eszel annyit. Foglald el magad. Az ember nagyon sokszor csak unalombol eszik.


Erre tenyleg nincs jobb valasz.

2021. júl. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
62%

Vannak appok amik szamoljak a kaloriat, legtobben be lehet allitani hogy mennyit szeretnel fogyni, es az kiszamolja neked mennyi ido es mennyi kaloria kell.

Aztan beviheted az eteleket amiket eszel, es mutatja hol tartasz. Es hogy kalorian belul: zsir, feherje,szenhidrat bol mennyit ettel eddig. Az eteleket be irni, de a vonalkodalapjan is be lehet szkenneli a teloddal. Az app amit en hasznalok meg a vitaminokat, cukrot stb is mutatja.

De angol app es ezt nem talalta otthon a baratnom. De biztos van hasonlo.


Csak mert 70% ban az szamit mit eszel es csak 30 % a mozgas.


Ami meg nagyon bevallt a 8/16. 8 oraig eszel aztan 16 oraig nem. Pl 10 kor kezded es 6 utan nem eszel.


Sok vizet igyal, sok zoldseg.

2021. júl. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket.

Nem szoktam sokat enni. A reggelim tejeskávé. 10 körül egy szendvics, ha dolgozom, ha nem, akkor kefir. Ebédre is nem repetázom, csak mérsékelten eszem. Vacsira is egy szendvics.

Édességet alig fogyasztok, inkább a sós nasikkal van a baj, de azt sem minden nap, úgy kb heti 2x ☺️

A cukros üditőket viszont imádom. De tegnap óta odafigyelek erre is. Sok vizet ittam, és csak 2 pohár üditőt. Majd erről is igyekszem megszabadulni. 🙂

2021. júl. 4. 23:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!