Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen természetes vagy bio...

Milyen természetes vagy bio étvágycsökkentők vannak?

Figyelt kérdés
Pl. én hiába iszom kávét néha és hiába vettem be zöld tea kivonatú tablettákat, nem segítettek.
2021. júl. 10. 12:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Víz? Eltelít. De akkor a leves is eltelít, és a legtöbb levesben nincs sok kalória.


Illetve lehet nem zöld tea kivonatú tablettákat kéne kipróbálnod, hanem maga a zöld teát rendes tea formában.

2021. júl. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb étvány csökkentő az evés meg az ivás. Osszük el a napi szükséges tápanyagokat és fogásokat úgy, hogy ne legyenek éhező periódusok. Amúgy az éhséggel sincs semmi baj. Az időszakos böjtölés az teljesen bevált dolog és ott is lehet tűrni az éhséget egy darabig. Egy idő után kiismered a tested annyira, hogy tudd, hogy mikor kívánsz valamit csak azért, mert az agyad kívánja a komfort érzet miatt, vagy mikor van ténylegesen szükséged energiára.
2021. júl. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Élelmi rost, ami a zöldségekben, gyümölcsökben, teljes értékű gabonákban van. Fogyaszthatsz külön zabkorpát vagy útifűmaghéjat. Sok rost mellé mindig kötelező a sok folyadék (víz) fogyasztása.
2021. júl. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Elsőnek: De a zöld tea csak vízhajtó hatású és úgy hallottam, hogy 5 liternyit kellene meginni belőle, ezért jobb a tabletta (elméletileg).


Harmadiknak: A rost nem puffaszt fel? Minek kell mellé a sok víz?

2021. júl. 10. 15:39
 5/7 anonim ***** válasza:

#1-es válaszoló vagyok.


Igazából én a zöld tea hatásait nem ismerem, de szoktam inni, és én pl. zöld tea ivása után órákig nem vagyok éhes. Azután órákig nem kívánok semmit se. Szóval én ilyen szempontból értettem, hogy érdemes tea formában kipróbálni.

2021. júl. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én azt tudom mondani hogy nem szabad félni a tartalmas élelmiszerektől.

Elég sokat ettem régebben, de egy 4 tojásos zabos-szalonnás rántotta után 6 óráig nem vagyok éhes, és volt benne CH, fehérje, zsír, eszem melle savanyúságot vagy nyers zöldséget, és szépen lassan egészségesen fogyok, úgy, hogy semmit nem szedek mellé, csak normálisan kajálok. Akik félnek a zsírtól azok ugrándoztatják az inzulinszintjüket, és csodálkoznak hogy a csirke-rizs diéta miért nem tartható sokáig, és miért kapnak falásrohamot, vagy miért éhesek 2 óránként.

Ezt nekem is egy táplálkozási tanácsadó mondta egyébként, én is ebbe a hibába estem.

Szóval csak annyit tudnék mondani, hogy az egészségtelen étvágy a nem kielégítő étkezés jele. Ne kiegészítőkkel akard elnyomni, hanem nézz szembe azzal, hogy valami baj van az étkezéseddel. Vagy a makrók aránya, vagy a mennyiség, vagy pedig bizonyos fontos tápanyagok nincsenek benne.

2021. júl. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. A túl sok rost is káros, de általában ez a veszély nem szokta fenyegetni az embereket. Aki fogyózik, annak több rost fogyasztása ajánlott, napi 40-45 gramm. Azért kell sok vizet inni hozzá, mert anélkül székrekedést okozhat, akár el is zárhatja a beleket extrém esetben. Megfelelő folyadék fogyasztás (2-3 litet/nap) mellett viszont nagyon jól rendezi a székletet, amellett hogy eltelít és ezáltal csökkenti az étvágyat. Lassítja a felszívódást is, ezért lassabban, egyenletesebben emelkedik a vércukor szint.
2021. júl. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!