Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az a tévhit miért terjedt el...

Az a tévhit miért terjedt el hogy az egészséges táplálkozás drága?

Figyelt kérdés

Csirkemell, csirkecomb, marhahús, hal (alaszkai hal is teljesen jó, nem egyből lazacra kell gondolni) burgonya, rizs, tojás, zöldségek, minimális gyümölcs, zabpehely, víz, mogyoróvaj, protein por.


A fentebb említett alapanyagokból akinek van egy csepp esze/érzéke változatosan lehet étkezni és jó minőségű tápanyagokat viszel be a szervezetedbe.


Én minden szart kiszórtam az étrendemből. 3 hónap alatt fogytam 15 kilót és 10% körül van a testzsírom, életemben nem voltam ilyen jó erőben.



2021. júl. 13. 12:26
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:
72%

Nem él am mindenki egyedül..főzz egy 4-5 tagú családra, mondjuk 2 napra mert műszakozol. Ebből egy férj és 2 fejlődésben lévő kamasz fiú,aki sportol. És akkor számold ki, hallal,zöldséggel mennyire jön ki.. és jól sem laknak.

Amíg magam voltam,nyilván kijöttem kevesebből, egészségesebben étkeztem és az árakat se néztem igazán.

2021. júl. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 anonim ***** válasza:
0%
Ja,port meg nem fogok zabalni.. nem bízom ezekben.
2021. júl. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 anonim ***** válasza:
100%

Mi az istennek kéne növényi tej, avokádó, áfonya???


Jó a zabpehely, sovány tej, alma... Baromi nagy tévhitekben éltek!


Családos fogyózóknak meg úgy ajánlom, ahogy én főzök magamra és a férjemre: nekem elég köretnek a párolt zöldség egy kis bulgurral, ő a zöldség mellé kap héjában sült krumplit/rizst is.

Van egy adott étel, nagyobb adagban, pl. gombapörkölt, és akkor a nagy étkűek kapnak hozzá több galuskát (az is készülhet teljes kiőrlésű liszttel keverve) a diétázók meg sok fejessalátát meg mondjuk kuszkuszt.


Főleg a köretekkel meg mennyiségekkel kell machinálni.


A mirelit zöldségek az aldiban, lidlben nagyon jó áron vannak, meg most csirkecombot is nagyon jutányos áron kapni. Egy zacskó bulgur/kuszkusz/köles 300ft körül van, a krumplit héjában meg lehet sütni vagy főzni.

A főzelékeket kevés teljes kiőrlésű liszttel (párszázas tétel egy kiló) meg egy kis doboz 10%-os tejföllel sűrítem, plusz zsiradék nélkül.

2021. júl. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 anonim ***** válasza:
100%

"Mi az istennek kéne növényi tej, avokádó, áfonya???"


Azért, amit a lepontozott 13-as válaszomban leírtam...mert trendi a növényi tej, akkor "muszáj" azt venni, különben nem vagy egészséges. Az avokádó és az áfonya is nyilván nem egy muszáj dolog, csak egy plusz annak, aki megteheti, ezek nélkül is lehet egészségesen étkezni.

De legalább jó, hogy az itt adott válaszok is szemléltetik a kérdező számára, hogy miért terjedt el ez a tévhit.

2021. júl. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 anonim ***** válasza:
100%
A lencse mint drága alapanyag? :DDDD
2021. júl. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 anonim ***** válasza:
86%

Azért, mert az emberek nagy része buta, és mindent elhisz ha a "nagyok" azt mondják. Ha azt nyomják, hogy az egészséges étkezés drága, akkor az emberek zöme könnyen elhiszi. Na meg persze az árak is úgy vannak feltűntetve ahogy. A zöldségeknek, gyümölcsöknek és a húsoknak a kilóáruk van feltűntetve, a chipsé, csokié pedig darabra, csomagra. Persze hogy hamarabb veszik le a 400Ft-os 80grammos chipset, mint veszik meg az 500gramm csirkét 450Ft-ért :D

Ja es persze ha sikerült jó sok embert belehúzni ebbe, akkor annak durva egeszségügyi vonatkozása lesz, ami pedig kedvez a gyógyszeriparnak, tehát az államnak, vagyis a vezetőnek :) Az egyén pedig egy idő után teljesen normálisnak fogja érezni, hogy 45 évesen már 130kg, mindig fáradt, és gyógyszert szed a szívére, a pajzsmirigyére, esetleg már cukorbeteg is, csak persze arra is tesz magasról, mert az egészséges étkezés drága :D

Akinek csöppnyi esze van, az átlát ezen, számol, és ha van felelősségérzete a saját élete felé, akkor egészségesen él (nyilván egy szülinapot és egy karácsonyt meg lehet ünnepelni).

2021. júl. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 anonim ***** válasza:
Ahogy a 26 írja. A modern fogyasztó társadalom és a kapitalizmus nagyban felelős ezért a tévhitért.
2021. júl. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 anonim ***** válasza:
71%

Nos, akkor nézzük a puszta tényeket:


1 kg kenyér ára (ha nem te csinálod): alapanyagtól és minőségtől függően: 260-1200 Ft. (Ha te csinálod akkor 1 kg Bl 80-as liszt 170 Ft, Bl 55-ös liszt: 160-250 Ft - márkafüggő)


1 kg kókuszzsír: 1000 Ft

1 kg sertészsír: 1000-1200 Ft


1 liter Vénusz olaj: 680 Ft


1 kg csirkemell filé: 1200-1600 Ft

1 kg csirkemell: 1200 Ft

1 kg csirkecomb: 600 Ft


1 kg sertéscomb: 1200-1500 Ft


1 kg marhahús: 2000 Ft


Hal kb. árai: - tisztított ponty 2000 Ft/kg

- pontyszelet 2400 Ft/kg

- amur tisztított 1300 Ft/kg


Burgonya: 200-350 Ft/kg


Barnarizs: 630 Ft/kg


Zöldségek, gyümölcsök:

petrezselyemgyökér: 1200 Ft/kg

sárgarépa: 250-350 Ft/kg

paradicsom: 500-800 Ft/kg

paprika: 300-400 Ft/kg

naracs: 700 Ft/kg

meggy, cseresznye: 1000 Ft/kg

banán: 430 Ft/kg

citrom: 800 Ft/kg

vöröshagyma: 350 Ft/kg

alma: 400-600 Ft/kg

gyömbér: 1500-2000 Ft/kg

lencse: 400 Ft/kg

sárgabarack: 900-1000 Ft/kg


Zabpehely: 450-600 Ft/kg


Protein por (bár fogalmam sincs, hogy erre mi szükség, teljesen elhagyható): márkától függően 4000-10000 Ft/ kg


Mogyoróvaj (ez is simán elhagyható): márkától függően 1500-5000 Ft/kg


Magvak, mivel ugye azok is nagyon egészségesek, tele vannak vitaminokkal és ásványi anyagokkal:

1 kg mandulabél: 6000 Ft

1 kg dióbél: 4500 Ft

1 kg lédig földimogyoró: 1400 Ft

1 kg kesudió: 3800 Ft


És akkor a minimálbér kb nettó 160 ezer.


Ugye azt mondják, hogy zsírral sokkal egészségesebb főzni, sütni. Na már most, a zsír kb. duplája mondjuk a Vénusz olajnak.

Chipszek-re meg ilyen nasikra nem tértem ki, mivel azok nem a főétkezéshez tartoznak, azok luxus nasitermékek.


Csak azt ne mondja senki, hogy nincsenek egekben az árak, miközben régebben az egyik legolcsóbb kaja volt a lecsó, most pedig legalább 2-3-szorosak az árak, mint pl. pár évvel ezelőtt.

Élj egészségesen, persze, én is ezen vagyok, viszont nem tudok szűz olivaolajjal, vagy kókuszzsírral, vagy sertészsírral sütni-főzni állandóan, mert dupla annyiba kerül, mint 1 liter olaj.


Idén több ezer forintot költöttem csak eperre, mivel kg-ja 1200-1800 Ft volt, viszont így se ettem belőle sokat, csak alig pár kg-t.


Aki azt meri mondani, hogy az egészséges étkezés nem drága, az hazudik, és nincsenek tisztában az árakkal, vagy sokat keres, és neki nem tűnik annyira drágának.


(Az árakat bárki lecsekkolhatja a Google segítségével, én is onnan néztem őket, főleg a Tesco-online oldaláról.)

2021. júl. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 anonim ***** válasza:
27%
Ott bukik az egész, hogy egyáltalán nem egészségesebb a sertés zsír, mint a Vénusz olaj. Egyébként a kókusz meg olíva olaj sem, csak nagyon jó a marketingjük. Az eper egy tök jó, nagyon egészséges étel, ami valóban drága. Attól viszont, hogy egy egészséges étel drága, nem lesz drága az egészséges életmód, mert nem eperből kell fedezni a napi beviteledet.
2021. júl. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 anonim ***** válasza:
49%

#29

Drágaság, akkor pl. a fasírozottak, rántott csirke combot mivel süssem ki? A sült húsok alá, akkor mit is tegyek?

A szövegemet lehurrogtad, viszont nem javítottad ki. Na, akkor halljuk, hogy te mivel és hogyan készíted el az ételeidet. Árakat is írj mellé lehetőleg, köszi!

2021. júl. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!