Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az a tévhit miért terjedt el...

Az a tévhit miért terjedt el hogy az egészséges táplálkozás drága?

Figyelt kérdés

Csirkemell, csirkecomb, marhahús, hal (alaszkai hal is teljesen jó, nem egyből lazacra kell gondolni) burgonya, rizs, tojás, zöldségek, minimális gyümölcs, zabpehely, víz, mogyoróvaj, protein por.


A fentebb említett alapanyagokból akinek van egy csepp esze/érzéke változatosan lehet étkezni és jó minőségű tápanyagokat viszel be a szervezetedbe.


Én minden szart kiszórtam az étrendemből. 3 hónap alatt fogytam 15 kilót és 10% körül van a testzsírom, életemben nem voltam ilyen jó erőben.



2021. júl. 13. 12:26
1 2 3 4 5 6 7
 61/64 anonim ***** válasza:
100%

Én nem azt kérdőjeleztem meg hogy a gyümölcs egészségtelen, de vannak diéták amibe az sem fér bele, a banán 100 grammja is 100 kalória. Amire rá akartam világítani az az, hogy 25 gramm csoki mindenhogy olcsóbb egy 200 grammos almánál. Nekem nem gond megvenni az almát, de vannak akiknek igen.


Még egy példa: egy adag spagetti (akciós sertés darált húsból) kb. 300 ft-ból kijön. A sajtos tészta kevesebből, a krumplis is olcsó. Egy adag húst mondjuk burgonyával és egy adag salátával 600 alatt nem lehet megúszni (az én lazac adagom kb. 800 ft körettel). Egy relatíve csóró család nem engedheti meg magának, hogy minden nap legyen főtt-sült hús az asztalon. A főzelékhez is inkább tojást esznek. Az olajban sült húsok azért népszerűek mert nagyon laktatók. És szerintem ezeket is lehet enni, mondjuk rizs/burgonya nélkül salátával. Én sokszor inkább eszem salátát mint krumplit.


Akárhogy is, vannak időszakok amikor másra kell pénz, és 160 ezer sem elég normális hús-zöldség adagokra, a szénhidrát mindenhogy olcsóbb. És mivel semmiféle pénzkezelési oktatást nem tanul az ember sehonnan, ez még inkább azt a tudatot erősíti, hogy az olcsóbb az egészségtelenebb. Pedig ha az embereknek lenne elég ideje, motivációja és affinitása kalóriákat számítani, akkor az egészséges étrenddel valószínű nem költenének többet, de cserébe kevesebb kalóriát ennének (mert ez alapján is más az ár) és lefogynának. De sajnos a tudatlanság nagy úr. És a "mindenki más is dagi 3 gyerek után" mentalitás szintén nem segít ezen ebben az országban.

2021. júl. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/64 anonim ***** válasza:

#59 mindig ott, ahol olcsó. Általában a Remízben szoktuk venni, ott a minősége is jó, és először a legszebbeket adják oda, nem azt ami éppen kézre esik. De volt már olyan is, hogy a Sparban volt 900 a kilója (a filé!), és azzal sem volt semmi baj.

Azt azért még hozzátenném, hogy hiába tűnik olcsóbbnak 800Ft-ért a csirkecomb, a csirkemell jobban kijön a csont-hús arány miatt.

2021. júl. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/64 anonim ***** válasza:

Ez esetemben sajnos nem igaz, mert a csirkemell egy annyira sovány hús és annyi víz kijön belőle hogy grammra többet kell belőle ennem egy étkezéskor. Egy doboz csirkecombot és egy adag csirkemellet is 3 napig eszem de a csirkemellel nem járok jobban anyagilag. De ez csak én vagyok.


Nálunk nincs Remíz, sosem hallottam róla. A Sparban vannak akciók, de többször kifogtam romlott húst szóval azóta sem veszek onnan.

2021. júl. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/64 anonim ***** válasza:

#61

És az egy jó diéta vajon, amibe egy szuper egészséges étel nem fér bele? Kalória tartalma mindennek van. Mondod, hogy a banán 100 kcal, aztán jössz a csirkemellel. Az még több kalória. Nem a kalóriatartalom dönti el, hogy mi az egészséges. Nem is kell minden nap húst venni, vannak sokkal olcsóbb és egészségesebb növényi alternatívák. Lidlben vettem a minap vöröslencsét akciósan 300 ft/kg áron. A krumpli is olcsó és baromság, hogy amiatt híznak az emberek. Annyi a titok, hogy nem bő olajban kell sütni.

2021. júl. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!