Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyás mellett mennyire lehet...

Akos4345 kérdése:

Fogyás mellett mennyire lehet csokit enni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy pár napja már számolom a kalóriákat, és az lenne a kérdésem, hogy ha a napi kitűzött kalória keretben maradok, akkor ehetek abban a keretben bármit? Csokit, kenyeret, stb.?



2021. júl. 20. 16:22
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Esetleg szívesen elfogadok tanácsokat is így a fogyással kapcsolatban
2021. júl. 20. 16:23
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Szia.

Én kalóriákat nem számolgatok, nem is érdekelnek, így erre nem írnék.

Annyit tudok írni, hogy több mint 2 éve folyamatos fogyásban vagyok mert nagy feleslegről indultam, és szoktam enni csokit. Hagyományos cukrosból havi maximum egyszer, a csalónapomon.

Hozzáadott cukrot nem tartalmazó, szénhidrátcsökkentett csokiból kb heti 1-2 alkalommal szoktam enni pár kockát.

Kenyeret minden nap eszem vacsira, a hagyományos fehérlisztest lecseréltem szénhidrátcsökkentett változatra és a limit napi 3 szelet ( toast méretű).

Szóval, a válasz igen, fogyás mellett is lehet csokit, kenyeret enni.

2021. júl. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Én is úgy fogytam le, hogy csokit is és kenyeret is ettem. Kenyeret minden nap, csokit nagyjából heti 3-4 alkalommal fél táblát. Tudom ez soknak hangzik, de azelőtt naponta ettem egy egész táblát, úgyhogy drasztikus csökkentésnek mondható :)
2021. júl. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
Ha belefér a kalóriakeretbe, egy-két kocka étcsokoládé naponta okés.
2021. júl. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
71%

Nem értem a hármas válaszoló miért lett lepontozva. Gabonákat minden nap érdemes enni, ebből legalább naponta egyszer teljes kiőrlésűt, persze nem csak kenyér létezik, kifli, zsemle, zabkása, müzli, bulgur stb.

Az édesség pedig belefér az étrendbe, ha változatosan étkezik valaki, és a napi kalóriaszükségletén belül marad, az pedig nagy eredmény hogy így sikerült csökkentened a csoki mennyiségét, régen én is állandóan édességet ettem, minden nap, ma már csak ritkán eszem, fokozatosan sokkal könnyebb csökkenteni, és nem is kell megvonni teljesen, csak ne menjen a zöldség, gyümölcs, fehérjeforrások, gabona rovására, csak kis nasiként tekints rá, ne egy étkezés helyett edd, kis mennyiségben.

2021. júl. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

Én nem szeretem a kenyeret, így azt nem ettem, vagy legfeljebb ritkán. Csokit vagy más édességet ettem naponta, de csak 5-10 grammot. A másik lehetőség heti 1x enni egy normál süteményt vagy ilyesmit. Egészséges ember ezek mellett még simán tud fogyni.


Többet nem érdemes szerintem, akkor se, ha belefér a kalóriakeretedbe (vagy esetleg akkor, ha extrém sokat sportolsz). Ugyanis a gyorsan felszívódó cukor nagyobb mennyiségben bekavar a hormonrendszerbe és nehezíti a fogyást.


Viszont van, aki könnyebben le tud mondani teljesen az édességről, ha mégis megpróbál enni egy kicsit, akkor nem tud mértéket tartani és eszik egy csomót. Nekik az a jó, ha egyáltalán nem esznek ilyesmit. Te tudod, hogy milyen alkat vagy.

2021. júl. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
49%
Nagyon keveset igen. Semmiképp se minden nap. A cukor egy nagy ellenség a fogyókúra alatt. Kaphatóak diétás csokoládék is, próbáld ki azokat.
2021. júl. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
58%
Kalória deficit kell. Szóval bármit ehetsz
2021. júl. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
61%
Étcsoki de kevéske vagy fehérje szeletet vegyél.Én a Biotech Protein Bar duplacsoki ízűt ajánlanám ha csoki élményre vágysz és nem fogsz tőle hízni ha 1-2 db-ot megeszel
2021. júl. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%
Valamennyi belefér. Hogy neked pontosan mennyi, azt a jó Isten se tudja megmondani. Az ilyen szénhidrát csökkentett kenyereket, meg csokikat viszont ugyanúgy kerülni kell. Ez a mai táplálkozással kapcsolatos marketing egyik legnagyobb átverése. Hiába kevesebb benne a szénhidrát, cserébe több benne a zsír, kalóriában pedig sokszor nagyobbak is a ch csökkentettek. Így valójában még hátráltatják is a fogyást. Példa: Norbi szénhidrát csökkentett burgere, amelyben több a kalória, mint a Big Mac-ben.
2021. júl. 21. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!