Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen diétát, praktikát...

Milyen diétát, praktikát ismertek, amivel hatékonyan, gyorsan lehet fogyni? (Leírásban bővebben)

Figyelt kérdés

Tinédzser lány vagyok, a karantén ideje alatt sikerült bőven súlyfelesleget felszednem, azóta meg csak elvagyok...de nem fogyok...nincs rá akaraterőm, még az is könnyebbnek tűnik, ha nem ennék.


Megjelentek a striák is, holott előtte nem is tudtam a létezéséről.

Igyekszem erős lenni, de nem megy.


Valamilyen bevált módszer, segítség?



2021. júl. 22. 13:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne akarj drasztikus változást 1-2 hónap alatt. Kezdj kis változtatásokkal, pl nem használsz telefont evés közben vagy valami hasonló. Ha ez megvan esetleg arra is figyelhetsz, hogy vacsoránál ne legyél tele, csak ne legyél éhes. Nekem az is bevált, hogy minél több időt kint töltök és nem viszek pénzt. 1 ha nagyon enni akarsz, a hazaúton lesz időd lebeszélni magad róla 2 séta, bicikli, gördeszka jó mozgás is.
2021. júl. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok a gyors fogyás híve, arról nem tudok nyilatkozni.

Nekem az a tapasztalatom, hogy a tartós fogyás kulcsa az, hogy mindenki megtalálja a saját útját. Mert ez sok tekintetben egyénfüggő.

Olyan étrendet kövess amit hosszútávon fent tudsz tartani, maradj tudatos az étkezésben, mozogj rendszeresen heti 5x1 órát legalább.

Általánosan az ajánlott, hogy csak akkor egyél, ha a szervezetednek energiára van szüksége ( vagyis akkor amikor éhes vagy). Lehetőleg kerüld a fehérlisztet, cukrot és mindent ami ezekből van, igyekezz kevesebb adalékanyaggal dúsított, agyonfeldolgozott, finomított terméket fogyasztani.

Az étrend alapját ( nagyobb részét) teljes értékű élelmiszerek tegyék ki, ide tartoznak a zöldségek, húsfélék, tojás, olajos magvak, gyümölcsök, tejtermékek- (sajtok, yoghurt, túró, tejföl) , gabonafélék( pl barna rizs, bulgur, köles, stb) is.

Ezen belül egyéni dolog, mit szeretsz, mit nem, mit hogyan csinálsz, milyen tápanyag arányokkal étkezel, van e ételallergiád, intoleranciád, ezeket neked kell tudni/érezni, úgy egyél, ahogy neked a legjobb.

2021. júl. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

Az előttem szólók jókat írtak én sajtot tejfölt nem ajánlanám gyümölcsöt olajos magvakat óvatosan.

Ami sztem jó: zabpehely tojás csirke/pulykA mell hal zöldség(párolt v friss) barna rízs. Ennyi. Az összes többi gátolni fogja a fogyást. Lehet cifrázni de az már nem fog segíteni a fogyásban

2021. júl. 25. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
És nem kell túl sokat mozogni órákon át kardiózni inkább magas intenzitással rōvidebb ideig.hasazás guggolás 4 ütemû fekvőtámasz rugalmas gumiszalaggal láb fenék edzés plusz fenti diéta
2021. júl. 25. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Keress youtub videókat. ott találsz sokféle mozgás formát ami rövidebb ideig tart de hatékonyabb. Éhezni nem szabad. Figyelj oda mit eszel. Cukros löttyöket ne igyál. Édességet, fehér lisztes dolgokat kerülni kell
2021. aug. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

-Egészséges táplálkozás,Kalória deificit

-Heti 3 edzés


Éheztetés nem megoldás(tapasztalat).Utánna egyből vissza hizod a kb 2x-t.Hajhullás,szívproblémák,gyomorsav problémák,hasgörcsök.Állandó fáradtság.Fejfájás...sorolhatnám.Később falasi rohamok aztán bulimia.Mindenki azt gondolja "velem ez ugysem tortenik meg",de észre sem veszed és már benne vagy.

2021. aug. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az eløttem szólók már mindent elmondtak. Én egy dietetikustól azt tanultam, hogy a fogyokúra sohasem etedményes hosszú távon: olyan módszert kell választanod, amit képrs leszel hosszú távon tartani. Nincs fehér liszt, keresni kell egy általad elfogadhatónak ítélt lisztféleséget, aminek kisebb a kalóriatartalma, vagy pedig lassúbb a felszivódása, így nem éhezel meg olyan hamar. Nincs burgonya, rizs. Helyette bulgur, árpagyõngy, zabpehely, és még sorolhatnám. Nincs finomított cukor, helyette például a negyedannyi nevű édesítőszer

használható. Nincs zsírban- olajban sült húd vagy zõldség, helyette párolt-főtt ételek. Kevés extraszűz oliva olaj olajos magvak kellenek, mert ezek egészséges zsírsavakat tartalmaznak. A nem finomított kókuszzsír használható sütéshez főzéshez, ez még fogyaszt is. Ha nem esel túlzásba, az íze nem kókuszos, inkább semleges, de itt fontos, hogy ne finomított legyen, mert a finomított bizony kókusz ízű, az csak süteményben képzelhető el. És végül: nincs gyorsétel, pizza stb.

Sok sikert az életmód váltáshoz.

2021. aug. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Az összes választ. 🙂
2021. aug. 5. 07:18
 9/9 anonim ***** válasza:
Van a "shake and push" módszer is. Ha nem egészséges étel van az asztalon rázd meg a fejedet hogy"Nem" ès told el magad elől a kaját
2021. aug. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!