Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi kéne még hogy beinduljon a...

Mi kéne még hogy beinduljon a fogyás?

Figyelt kérdés

10 napja fogyókúrázom.

Reggeli: fél tálka natúr zab,kis gyümölcs,3dl szója fehérje shake.


Ebéd: Egy átlagos tál étel,1 pohár üdítő, néha kis édesség[cukrom miatt].


Vacsora: 3dl shake.


Tavaly december óta nem eszem pékárut, napi 3l vizet iszom átlagban + reggel,délben,este 3dl szálas zöld teát és napi 3*2 zöldtea kapszulát.


Mozgás nélkül eddig összesen csak 1,5kg-ot fogytam.



2021. júl. 31. 18:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
56%

1. Egyzerű matek. Befele x kalória, kifelé x+1. Ez az első titok. Ha a passzív életmódoddal nem égetsz el többet mint amit megeszel, akkor nem fogysz.


2. Ha sikerül a matek és mínuszos a kalória, akkor a következő lecke:

Izmot könnyebb lebontani mint a zsírt. Ha nem mozogsz, akkor a szervezeted úgy gondolja, hogy nincs szükséged az izomzatodra, nem használod, azt kezdi el elsőnek bontani.

Ha a diéta mellett edzel, vagy szimplán fizikai melót végzel, mamutokra vadászol, stb, akkor azt mondja a szervezteted, hogy az izomra szüksége van ennek a humánnak, nem bonthatjuk el. Akkor fog a szírhoz nyúlni.


Egyébként lebontja az izmot, és csal aztán a zsírt.

Így is lehet csinálni. Diétázol vagy éhezel, koplalsz, a végére csontsovány gyenge leszel. Van aki így csinálja, és utána kezd el edzeni, visszatölteni az izmot.


Ennyi. Az izom többet nyom mint a zsír, a zsír nagyobb kiterhjedésű, így az izom fogyást nem veszed észre annyira, főleg ha a zsír alatt van.

2021. júl. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
77%

mármint 10 nap alatt a leírt étrenddel fogytál 1,5 kilót? mert az már egy eléggé gyors tempónak minősül.

nagy súlyfeleslegnél szokás azt mondani hogy a heti fél - 1 kiló már tempós fogyás.

2021. júl. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
63%
Akkor. Semmi infó nincs rólad. Én 30/f 188/85. Nekem, ha nem csinálok semmit kb 1500 kalóriát vihetek be 1 nap a heti 1 kilós fogyáshoz. Nálam a munka miatt van intenzív mozgás, így a kb 2000 kalóriával is megvan ez a szintű fogyás. Kalóriaguru és ehhez hasonló oldalakkal nagyon jól lehet követni a dolgokat.
2021. júl. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

#2

Igen.Nagy a súlyfelesleg,kb.20kg

#3

27/F

183,97kg

2021. júl. 31. 22:43
 5/19 anonim ***** válasza:
86%
Tálka, tál, pohár, kis, néha, édesség, shake, ezek nem pontos fogalmak. Ki kéne számolni, hogy mennyi kalória kell a fogyáshoz és annyit enni, plusz mozogni. Ezt pl a kalóriabázis oldalon is meg tudod tenni, de az előbbi válaszoló is jót mondott.
2021. aug. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
26%

Számold ki a napi kalóriaigényed és legyél mínuszban. Az "átlagos tál étel" mit jelent? Hány kalóriát? Mert, ha neked pl. egy átlagos tál 1000Kcalt jelent, akkor az átlagon felüli


3-as jól mondja. Kb. 800-1200 kcal-ra vidd le a napi bevitelt. Amit írtál a kérdésben az nem igazán tűnik fogyókúrás adagnak


Cukroddal mi van? Egyél összetett ch-t és akkor nem fog leesni a cukrod.

2021. okt. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
32%
Ja és az első is tökéleteset írt, kár volt lepontozni. Nagyon nehéz megtanítani a tested, hogy ne az izmot bontsa le először, hanem a zsírt, de edzéssel, pl. konditerem, idővel meg lehet tanítani
2021. okt. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

igaza van a többieknek, muszáj lenne kiszámolni


egy több évados sorozat épült arra (Secret eaters) angliában, hogy valaki azt hiszi fogynia kéne, de hízik. és rengeteg kalóriát megeszik úgy, hogy nem tud róla


szóval le kell mérni, mennyi megy a tálkába és hogy nálad mekkora egy átlagos adag étel


vagy keresel egy dietetiksut, vagy kiszámolod magadnak. amikor főzöl, akkor felírsz grammra pontosan mindent, amit beleteszel és elosztod pl. 3 adagra. és tudod, hogy a telejs mennyiség harmadát eszed egy étkezésre. lehet elcsúszás pl a magyaros konyhákban a hagyma alá ötnött olajjal, ami átlag 4-5 evőkanál, ami rögtön 4-500 felesleges kalória

(Ha meg nem főzöl és átlagos adag rendelt/éttermi kaját eszel minden nap, akkor megvan az oka, hogy miért nem fogysz)


szóval 3-4 napig mindent szépen felísz. ha 2000 kcal körül van ( a súlyodhoz ennyit tippelek fogyáshoz ), akkor érdemes keresni egy dokit, mert lehet hormonális baj. ha pedig több, akkort udod honnan kell levenni


ha pedig észreveszed hogy napi 2 "csak megeszek két szelet sütit" és "emgiszokm két liter narancslét" dolgokba futsz, akkor meg fogod látni, hogy az mennyi egészséges, telítő ételtől veszi el a helyet a kalóriák tekintetében


az első tényleg jót írt, de ugye itt kiegészítettem, hogy honnan tudhatod, hogy a kalóriák rendben vannak-e . a sport részt pedig azzal egészíteném ki, hogy ekkora súllyal az legyen séta, bicikli vagy úszás, különben nagy bajt csinálhatsz hosszútávon

illetve az is fontos, hogy a diéta 80 %, a sport 20 %

2021. okt. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

#6-os ekkora súlyfelesleggel semmiképp s menjem 1500 alá. 153 centis nőként nekem az alap alapanyagcserém 1300 kcal, aminél tilos kevesebbet ennem, szóval erre 100 kiló fölött senkit soha nem bátorítanék a helyedben


az is lehet, hogy a cukrod (ha pcos, ir avgy 1es diabétesz) akkor nehezíti a dolgod a fogyással és akkor sokkal kitartóbbank kell lenned mitn egy átlagos bárkinek. főleg szénhidrát-bevitelre értve

2021. okt. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Ezt a kajálást felejtsd el.

Kezdj el zöldséget sütni, párolni, főzni, mellé sovány hús, hasonlóan elkészítve. Desszertnek gyümölcs.


142-ről indultam 15-én, most 137 vagyok 27-én. Nem mozgok és sosem vagyok éhes. (És már korábban is fogytam, hasonlóan, csak visszajött valamennyi, nem mind, de most megint kedvet kaptam hozzá, vagyis többszörös tapasztalatom van.)


Az olaj- és lisztmentesen elkészített zöldség a kulcs, nem a zab, meg shake, meg üdítő...


A mai reggelim zsírszegény túró volt, 1 kávéskanál lekvárral, ebédre zöldségleves (karfiol, kelbimbó, répa, meg csomó egyéb zöldség) + karajfilé belekockázva. Vacsira egy paradicsomos halkonzerv és 1 narancs.


Holnap májat fogok sütni sütőben, mellé összevágva paradicsom, uborka, paprika, stb.

De tudnám sorolni még a kajáimat.


Fogyni nagyon egyszerű, ha nem probléma megbarátkozni a zöldségekkel.

2021. nov. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!