Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Sétálással nagy súllyal lehet...

Sétálással nagy súllyal lehet fogyni?

Figyelt kérdés

Eddig szinte semmit nem mozogtam.Itthoni ülő munkám van nagy részt. Lett egy kutyusom. Kb naponta másfél órát sétálok vele összesen. Ill. Az elmúlt pár napban ezen kívül kellett hosszabb távot sétálnom ünnep stb. Nem kevés időről van szó de ez mellékes. A kutya sétáltatás lesz rendszeres napi szinten. Nem eszem hosszabb ideje sokat. Nem én akartam így hanem egyszerűen egy ideje már nem kell annyi kaja. Nem is volt tervbe a fogyás viszont örülnék ha ezek a napi rendszeres séták valamennyit fogyasztanának.

Esetleg aki így fogyott hogy séta simán vagy kutya miatt. Mennyit fogytál és mennyi idő alatt ment le és naponta mennyit sétáltál?



2021. aug. 24. 01:36
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
40%
A fogyás 70%-ban az étkezésen, 30%-ban a mozgáson múlik. Csak sétával nem fogsz fogyni.
2021. aug. 24. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
82%
A séta napi 6-8 km-t kell jelentsen.
2021. aug. 24. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
67%

Sosem értettem ezt a 70%-30%-ot. Adjon bele mindenki 100%-100%-ot,nem egyszerűbb?


Kérdező: Hiába sétálsz 5000km-et is, ha nem vagy kalóriadeficitben nem fogsz fogyni.

2021. aug. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
81%
#3 xdd az nem azt jelenti, hogy 70-30%-ot adsz bele az étkezésbe és a mozgásba
2021. aug. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
81%
Nagy túlsúlyom van (80+ kiló), 10 hónapja sétálok 3-5 alkalommal egy héten 4-5 kilométert és el kell keserítselek, nem fogytam semmit. Az étkezés a lényeg, ettől még a mozgás egészséges úgyhogy csináld.
2021. aug. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
94%
Sétálj, egészséges, jót tesz! Viszont ha nem vagy kalóriadeficitben, akkor tényleg nem fogsz fogyni, szóval kalóriàt érdemes számolni.
2021. aug. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
31%

4#,5#

Nem fogok vitatkozni.

Toljátok ezt a 70 30 hülyeséget, de legalább ne adjátok át azoknak, akik most akarnak életmódot váltani, mert úgy lesznek vele, hogy letolják telibe az edzést, mert az csak "30%".

2021. aug. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha odafigyelsz arra, hogy miböl mennyit eszel - a "kevesebbet eszem" nemg feltétlen jelent kevesebb kalóriát! - , és emellett sétálsz, akkor fogysz töle, ha a több mozgást magasabb kalóriabevitellel ellensúlyozod, akkor nem.

A fogyáshoz kalóriadeficit kell, elvileg önmagában ez is elég lehetne, de mozgás nélkül nem lesz szép az eredmény, csak löttyedt leszel.

A napi kutyasétáltalás mindenképpen jó dolog, az egészségednek is meg a fogyásodnak is jót tesz, föleg, mert nagy túlsúllyal nem is szabadna intenzívebb mozgásformákat választani az izülete miatt.

2021. aug. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
89%
1-es: ha a napi sétával kalóriadeficitbe kerül valaki, akkor fogyni fog!
2021. aug. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 hollófernyiges ***** válasza:
69%
Másfél óra séta 80 kg-san az kb 330 kcal mínusz (3/5 tábla csoki).
2021. aug. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!