Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tészta diéta alatt?

Tészta diéta alatt?

Figyelt kérdés
Lehet enni tésztát diéta alatt? Nem minden nap ennék, hanem kb havonta egyszer (kb 40g tészta). Teljesen tilos? Vannak olyan tészták amik ehetőek fogyókúrában? Durum, teljes kiörlésű, rizs-üvegtészta? Értelmes válaszokat köszönöm!

2021. aug. 25. 06:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

én tk tésztát ennék. vannak zöldségtészták is, pl. a bonduelle-nek, de azt hiszem tescos vöröslencse pennét is láttam már:) ezek nyerőbbek lehetnek diéta alatt, és többször is nyugodtan fogyaszthatók.


egyébként nyugi, nem havi 1-2adag tésztán fog múlni a diétád sikere

2021. aug. 25. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted mi a jobb? Ha néha eszel tésztát és tudod tartani a diétát, vagy teljesen eltiltod magad tőle és mondjuk feladod? Havi 40g az semmi szinte. Az általad felsoroltak közül és a durum és teljes kiőrlésűt szeretem, de a zöldségtészta is finom szerintem (mások szerint meg borzalmas, ki kell próbálni).

A szószra, feltétekre érdemes szerintem inkább figyelni, egy zsíros-tejszínes-baconös tészta nyilván nem kalóriaszegény (de néha az is ehető), de ha mondjuk tésztasalátát csinálsz zöldségekkel, vagy egy sovány húsos-paradicsomos szószt, az is megadja a tészta "élményt", de jobban segíti a céljaidat.

2021. aug. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2021. aug. 25. 07:53
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Simán be lehet illeszteni az étrendbe. Én teljes kiőrlésűt szoktam. Pl. pont egyik nap főztem ki tésztát, és ugye nyersen 100 grammban volt 350-380 kalória (már nem emlékszem), amikor meg kifőztem, akkor 100 gramm/135 kalória. Szóval érted, 100 grammban kb. 135 kalória. Simán beleilleszthető egy napi étrendbe a tészta. Ha a kalóriakeretedben benne vagy, akkor nyugodtan ehetsz.
2021. aug. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%

én semmilyen ételt sem zárok ki az étrendemből amit szeretek, csak lejjebb viszem a mennyiségét/gykoriságát. Így sokkal könnyebb és hosszabb távon tartható életmódváltást lehet kialakítani.

mert mi van akkor ha elérted a célsúlyodat? Ugyanúgy nem fogsz tésztát enni mert rettegsz hogy visszajönnek a kilók? vagy ugyanannyi tésztát fogsz enni mint fogyás előtt (és visszaugranak a kilók)?


Szoktasd magad hozzá most hogy ritkábban, kisebb mennyiségben, de ugyanúgy eszel minden kedvencedből. Legyen az tészta, csoki, nutella, chips, vagy bármi más. A lényeg a mértékletesség és hogy a diéta alatt maradj a kalóriakeretedben.

2021. aug. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy lehet:) inkább megengedem magamnak néha, minthogy egész életemben sóvárogjak/ úgyse bírnám ki és feladnám, szóval nem kínzom magam.

Én havi 2x eszem tésztát. Mivel lowcarb életmódot folytatok, mert nekem így jó, ezért az én tésztám szénhidrátcsökkentett, de picit a kcal tartalma is kisebb mint a hagyományosnak. Szoktam enni pörköltekhez, sajtos sonkás szalonnás tésztát, lángost, pizzát, spagettit is:)

2021. aug. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én most adtam le 6 hónap alatt 10 kg-ot. Ugyanúgy eszem rendesen. Annyi, hogy a tésztát durumtésztával helyettesítem és mindennek megtaláltam a fogyókúrás változatát.

Plusz fele annyi adagot eszem mint előtte.

2021. aug. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!