Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy ha a...

Miért mondják, hogy ha a kalóriakereten belül eszel, akkor fogysz, és akkor vagy jó? Biztos, hogy csak a szám a lényeg?

Figyelt kérdés

Oké, hogy kalóriadeficit, értem én, és alkalmazom is. Viszont szerintem egyáltalán nem mindegy, hogy az miből áll. Nem mindegy, hogy azt a pl.1500 kcal-t miből viszem be, mert ha csak csokiból, akkor oké, hogy fogyni fogok, de hol vannak a vitaminok, ásványi anyagok, elegendő fehérje, hasznos szénhidrát, amiktől könnyebb lesz az emésztés, épülnek az izmok és a csontok? Ha csupa szemétből áll az étrendem, és attól fogyok, az egy egészségtelen fogyáshoz vezet, mert oké, hogy vékony leszek, de megnézhetem a bőrömet, csontomat, hajamat, stb.

Azt vettem észre, hogy ez a "tarts kalóriadeficitet mindegy mit eszel" egy elég rossz mantra lett mostanában.

Nektek mi a véleményetek?


2021. aug. 26. 14:48
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem azért mondják, mert vannak, akiknek beválik, hogy csak a kalóriákra figyelnek, legalábbis egy ideig. Illetve lehet, hogy mindenkinek beválik elméletben, csak vannak még itt olyan apróságok, mint az éhségérzet, meg közérzet, egészségi állapot.

Itt vagyok pl. én, ha a szükséges kalóriamennyiséget mondjuk péksütikből fedezném, a nap nagy részében éhesen kóvályognék és rosszul érezném magamat. Muszáj értelmes kaját ennem, máshogy nem bírnám két napig sem. Tápanyagszegény ételekből nagyon sokat kellene ennem, hogy ne legyek rosszul az éhségtől - tudom, mert éveken keresztül ezt csináltam, nem csoda, hogy meghíztam és mindenféle betegségeim lettek. (Nem csak péksütiket ettem, ez csak egy extrém példa volt, csak afféle hétköznapi ételeket, mint szendvicsek, olcsó éttermi menük, tésztás/krumplis ételek, pizza, édességek.)

2021. aug. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!