Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha én rendszeresen fogyasztok...

Ha én rendszeresen fogyasztok zsíros ételeket, de vigyázok arra, hogy a napi kalória igényemet ne haladja meg, vagy tartom a vonalaimat, nem hízok el, akkor is fenyeget az érelmeszesedés veszélye?

Figyelt kérdés
2021. szept. 18. 17:44
 1/4 anonim ***** válasza:
27%
Nem a zsírtól hízol hanem a szénhidráttól. ( Picit leegyszerűsítve.)
2021. szept. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
38%

Az elsö válasza nem igaz! A zsírtól sokkal inkább el lehet hízni, mint a szénhidrátoktól.

De ha nem léped túl a kalóriakeredet, akkor a zsíros kenyértöl sem tudsz elhízni.


Ami a kérdést illeti, nem azért kapsz érelmeszesedést, mert elhíztál, hanem mert túl sok zsírt, állati fehérjét fogyasztottál.

Szóval a sok zsíros étrend mellett elvileg fogyhatsz is, ha a kalóriakereten belül maradsz, de ettöl függetlenül megbetegedhetsz.

Viszont a zsíros ételek, meg a rengeteg zsírt tartalamazó ételek két külön dolog, nyugodtan ehetsz akár csülökpörköltet is, ha nem minden nap azt eszed.

2021. szept. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%
Az egyes nagyon nincs képben, inkább fordítva van, ha nagyon le akarjuk egyszerűsíteni. A kérdésedre a válasz az, hogy igen.
2021. szept. 19. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
34%

Sokmindentől függ.

Zsír az alapja az egész étrendemnek, abból eszem a legtöbbet, mégis komoly súlyfeleslegtől szabadultam meg, és minden laboreredményem jó. Az energiabevitelem nem alacsony.

Ha a zsíros ételeket szereted, mellette alacsony szénhidràtbevitelre van szükség, és fordítva.

Ha sok zsír, sok szénhidrát van egyszerre, ott már , ha hajlamos vagy rá, akkor hízni fogsz. Plusz ilyen ételek miatt a legkönnyebb összességében túl sokat enni.

Érdemes tájékozódni a témában.

2021. szept. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!