Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy azért hízok,...

Lehetséges, hogy azért hízok, mert olyan adagokat eszek amik nem a súlymegtartáshoz, hanem a hízáshoz elegek?

Figyelt kérdés
Semmit sem változtattam az evési szokásaimon, és mégis kevesebb mint fél év alatt megint felszaladt 4 kg. Hogyan tudnám leadni a felesleges kilókat? Tényleg elég, ha csak a kiszámolt fogyáshoz elegendő kalóriaszükségletemet betartom és figyelek a fehérjére, szénhidrátra és zsírokra?

2021. okt. 15. 18:17
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Igen, elég. Valószínűleg azért híztál 4 kilót, mert kevesebbet mozogtál, vagy pedig most hiába nem változtattál az étkezési szokásodon, attól még mennyiségre lehetegy kicsit többet ettél, ami épp elég volt ahhoz, hogy egy picit meghízz. De igen, a kalóriaszámlálás elég.
2021. okt. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
8%
Vizsgáltasd ki magad inzulin rezisztenciára (2. típusú cukorbetegség).
2021. okt. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Az IR nem egyenlő a 2-es típusú cukorbetegséggel.
2021. okt. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
Egyél max. 1500 kalóriát. Hidd el, fogyni fogsz. Nincs rágcsa meg üdítő. Amikor elmegyünk közös programra a kolléganőkkel, látom, mit esznek. Mint én egy nap alatt, annyit csak reggelire, mert ingyen van. Én pl. joghurtot szoktam reggel vajas - mézes kenyérrel. Ők tojás, virsli, croissant, joghurt, müzli, minden, ami van. Rágcsálás a legrosszabb.
2021. okt. 16. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én pl 40 után kezdtem hízni, addig bármit ehettem.

De amúgy, én is láttam anno, barátnőm folyton fogyókúrázott, csak diétás kaja, de abból kétszer annyit, mint én a nem diétásból. Egy grammot se fogyott...

2021. okt. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

igen, lehet

és igen, elég ha a megfelelő adagokat eszed és nem léped át a súlytartáshoz szükséges kalóriákat - ezzel már biztosítod, hogy nem hízol

2021. okt. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

2 biztos vagyok benne, hogy nem ez áll a dolog mögött, de azért köszi a tippet:)

Sajnos nem tudom hogy általában hány kalóriát eszek egy nap, de biztosan többet, mint 1500. Abban esetleg tudnátok segíteni, hogy ti hogyan osztjátok be egy nap a kalóriákat? (pl hányszor étkeztek/nap és 1-1 étkezéskor mennyi kalóriát esztek meg, hogyan osztjátok fel az étkezések között)

2021. okt. 16. 12:19
 8/10 anonim ***** válasza:
63%
Teljesen mindegy hogy oszlik meg az össz kalória és hányszor eszel egy nap. Ne a "hányszoron", ne is a "mennyin", inkább a "mit" kérdésen gondolkozz.
2021. okt. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
1350 a keretem, ebből 500 az ebéd, a maradékot elosztom 3-4 étkezésre. A szénhidrát adagom nagy részét ebédig megeszem, utána már csak minimálisat viszek be. Azt is lassan felszívódó CHkkal, zabpehely, teljes kiőrlésű cuccok stb. 82kg vagyok, 110-ről indultam, akkor még 1500 kalóriával, de hasonló elvek mentén.
2021. okt. 19. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem reggeli, ebed es vacsi is 300 kcal +-25 (inkább +)

Össz kcalom 1350

Ezen kîvül ebéd elott szoktam főleg gyümölcsöt enni, uzsira meg valami édeset, kb 200 kcal értékben (pl cukormentes tk palacsinta)

2021. okt. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!