Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 1 óra görkorizás 2 naponta és...

1 óra görkorizás 2 naponta és 1 nap/hét 1 órás helyben futás edzőteremben elegendő sport? És+pár gyakorlat is naponta. És ezzel lehet fogyni is?

Figyelt kérdés

2021. okt. 18. 17:41
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
17 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
7%

Elegendő? Mire elegendő? Megnyugtatni a lelkiismeretedet, hogy nem vagy egy lusta ember, hiszen görkorizgatsz két naponta? Erre elegendő!

A fogyás a konkrét matekon múlik. Tudod, a kalóriaszámoláson, vagyis a kalóriadeficiten. Ha több kalóriát égetsz el a napi aktivitásoddal, mint amennyit beviszel étellel/itallal, akkor fogyni fogsz. Ha nem stimmel a matek, és te görkorizás és helyben futás ellenére is X száz kalóriával többletben vagy, akkor nem fogsz fogyni. Ezt nehéz megérteni? Te már korábban is írtál ki kérdést és akkor is leírtuk neked (meg ezt minden második embernek leírtuk már ezerszer), hogy tölts le a rohadt telefonodra egy kalóriaszámoló alkalmazást, amibe ha beírod, hogy mit zabáltál meg az adott napon, akkor az a szar ki fogja neke írni, hogy ez pontosan, szám szerint hány kalória. Ha attól a kalóriamennyiségtől hízol, akkor csökkenteni kell a bevitt kalóriamennyiséget. Értsd meg, matematika, semmi egyéb. Deficitet kell elérned. Ebben segíthet a görkorcsolyázás, továbbá a helyben futás, meg ezek a nagymamáknak való baromságok, de magában ezek a mozgások nem fogják leégetni rólad a zsírt. Nem úgy működik a biológia, hogy ahogy hajtod magad a görkorcsolyával, úgy égeti a szervezeted le rólad párhuzamosan a zsírréteget. Ez egy rohadt összetett folyamat, amit te is megértenél, ha hajlandó lennél rászánni az informálódásra úgy fél órát és elolvasnál kettő darab tudományos igényű cikket a témában.

Abba meg bele se menjünk, hogy mit jelent az, hogy görkorizni (sebesség, táv, intenzitás, stb.), mit jelent az, hogy helyben futás edzőteremben, mit jelent az, "plusz pár gyakorlat"...

Én azt nem értem, hogy a magadfajta eltévedt kezdő miért nem keres fel egy jó személyi edzőt. Mindenképp megtérülne és megkímélnéd magad a sok felesleges szarságtól és kudarctól.

2021. okt. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
#1 jó bunkó vagy..normálisabban is beszélhetnél..
2021. okt. 18. 18:07
 3/11 A kérdező kommentje:
Amúgy meg nem úgy gondoltam hogy zabálok mellette..mert amugyis 1300 kcal-t eszem naponta.
2021. okt. 18. 18:08
 4/11 A kérdező kommentje:
Kedves #1 akor neked mit jelent az hogy elegendő sport/nap fogyáshoz? Ha már ilyen okos vagy..
2021. okt. 18. 18:09
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

Én anno valahol azt olvastam, hogy heti szinten összesen 2,5 óra mozgás kellene legalább, az az egészséges. Szóval szerintem amit te csinálsz, az elég. Az végül is 4 órányi mozgás egy héten, ha jól látom.


Viszont az, hogy fogyni fogsz-e, az a táplálkozáson múlik. Szóval kalóriadeficitben kell lenned, ajánlom, hogy kezdj el kalóriát számolni. Mert ugyan a mozgás fontos és egészséges, de ha nem vagy kalóriadeficitben, akkor nem fogsz fogyni. Viszont írtad, hogy 1300 kalóriát eszel naponta. Szerintem az nagyon kevés, főleg az edzős napokon. Az edzős napokon nyugodtan ehetnél többet. De amúgy is, magasság, súly? Nehogy éheztesd magad. 1300 kalória max. akkor okés, ha nincs rajtad sok fölösleg, de ha pl. van rajtad 10-20 kg fölösleg, akkor 1300 az nagyon kevés. Pláne ha mozogsz is.

2021. okt. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
36%

#5-ös vagyok.


Ugye írtam, hogy kezdj el kalóriát számolni, meg minden. Ezt azelőtt írtam, mielőtt megláttam, hogy amúgy 1300 kalóriát eszel. Szóval látom számolsz kalóriát, ami tök jó, de szerintem az 1300 az kevés, de persze attól függ hány kiló vagy, és milyen magas. De edzős napokon 100%, hogy az kevés.

2021. okt. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
55 kg,153 cm.
2021. okt. 18. 18:56
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Helyben futáshoz minek menni az edzőterembe - ha már ott vagy, csinálj valami edzést is. Helyben futni a nappaliban is lehet (nem tudom mennyire van értelme, de biztos jobb, mint feküdni).

A fogyásod nem ezeken fog múlni, mert minimális kalóriát égetsz velük (kérdés a görkori mennyire intenzív), hanem a kaján. 1300 kalória mindehhez elég kevésnek is tűnik.

2021. okt. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Összefoglalóan, továbbra is az a válasz, hogy nem a mozgástól, a sporttól lehet fogyni, hanem attól ha több energiát használunk, mint amennyít az ételel beviszünk.


Szélsőséges példákkal megmagyarázva: Ha valaki mindennap lefutna egy maratont, de közben napi 5-6 ezer kaloriát enne, akkor továbbra is hizna. De ha napi 500 kaloria mellett egésznap feküdne, akkor fogyna.

2021. okt. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azert biztos nem vennék tízezerért kondibérletet, hogy helyben fussak. Helyben futni ingyen lehet bárhol.
2021. okt. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!