Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mely fogyókúra módszer a legjobb?

Mely fogyókúra módszer a legjobb?

Figyelt kérdés

Milyen módszert használjak hogy hatásosan fogyjak? Illetve egy hónap alatt mennyi az a súly amit egészséges fogyni? Most kezdtem a fogyókúrát de viszont még nagyon tájékozatlan vagyok ebben. Az édességeket teljesen zárjam ki vagy mértékkel lehet(milyen ez a mérték)? Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat.

16/L

162 cm

77-78 kg



2021. okt. 21. 18:07
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Minden módszer lényege, hogy kalóriadeficitet érjen el, vagyis kevesebb energiát vigyél be, mint amennyit elhasználsz. Ezek közül a legjobb módszer, amelyik neked a legszimpatikusabb, vagyis amelyiket hosszú távon tudod tartani, és közben nem szenvedsz tőle, és nem vonsz meg magadtól értékes tápanyagokat.


Ezen belül érdemes törekedni a kiegyensúlyozottságra és a megfelelő fehérje-bevitelre. Ha úgy gondolod, hogy kibírod édesség nélkül, akkor zárd ki (ez sokat segíthet a kalóriadeficit elérésébe), de itt is az a lényeg, hogy ha egy hét után már a falat kaparod, hogy nem jutsz édességhez, akkor bele fogsz bukni az egészbe, mert nem bírod, és egyszercsak betolsz egyszerre egy talicskával, utána pánikba esel, meg bűntudatod lesz stb. Ezt érdemes elkerülni, tehát lényeg a kiegyensúlyozottság, és hogy ne rakj tiltólistára olyan dolgokat, amiket korábban különösen szívesen fogyasztottál.


Hetente nem érdemes nagyobb fogyást megcélozni, mint a súlyod 0,8%-a, ennél gyorsabb fogyás szintén azt eredményezheti, hogy nem bírsz kitartani.


Nézd meg mennyi kalóriára van szükséged (pl. a kalóriabázison), ehhez képest 300-400-al kevesebb kalóriát lőj be naponta (de 500-nál semmiképp ne legyen több, megint csak azért, mert nem fenntartható, illetve a túl gyors fogyásnak az is a veszélye, hogy inkább izomból megy, mint zsírból, amit megint nem akarsz).

Minden kalóriára vonatkozó adat csak egy becslés, majd ki kell tapasztalnod hetek, hónapok alatt, hogy mi a megfelelő, ha túl lassan fogysz csökkentheted, ha túl gyorsan fogysz, növelheted a bevitelt.


Figyelj az elegendő víz-, gyümölcs és zöldségfogyasztásra, és aludj sokat és pihentetően.


Ha eddig nem mozogtál, válassz egy neked tetsző mozgásformát és kattanj rá. Ajánlott súlyzós edzés végzése is.


Még csomó részlete van ennek, de kezdetnek ez jó lesz, aztán tudod finomhangolni.

2021. okt. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én annó regenorral 10 kilót fogytam 4-5 hónap alatt. De ezt nagyon sokan ellenzik, nekem mondjuk semmi bajom nem lett tőle, sőt, csak pozitív dolgokat tudnék mondani róla. Röviden összefoglalva: hatékony, gyors, de sokan viszolyognak tőle.
2021. okt. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kettes vagyok. Még annyit hozzátennék, hogy természetesen nem a regenor italtól fogysz, hanem a diétától amit mellette be kell tartani. Az ital elvileg (bár fene se tudja) a méregtelenítésben segít. A regenor diéta magában (lötyi nélkül) valószínűleg ugyanolyan hatásos.
2021. okt. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyénfüggő. Az a jó módszer ami neked jó. Ami pedig nejed jó, nem biztos hogy màsnak is.

Egyénileg neked kell kitapasztalni.

Olyan módszerrel érdemes lefogyni, amit életed végéig tartani tudsz.

Életmódot kell váltani, egyéb esetben visszahízol, ha csak egy időszakos fogyókúraként tekintesz rá.

2021. okt. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Nekem eddig csak a klasszikus diéták váltak be. Jól beállított makrókkal értelmes kalóriadeficit(ebben nekem a kalóriabázis segít) és sport. Emellett figyelni rá, hogy ne hintáztasd a cukrod (lassan felszívódó CH kell, ha gyümölcsöt eszel, magokkal lassítsd a CH felszívódását), mert ez okozza a szenvedést és az éhséget.
2021. okt. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

Nekem eddig a "fitneszes" kajálás vált be. Elkezdtem kondizni, utánna olvastam miket, hogyan is kellene enni, hogy néz ki egy egészséges eb3d felépítése stb. Plusz mozgok minden nap valamit. Legyen az egy durva köredzés, vagy csak egy könnyed túrázás. Illetve időszakos böjt. Folyton éhes voltam a pici adagoktól, már a falat kapartam a következő étkezésig. Magától az időszakos böjttől nem fogsz fogyni, de megkönnyítheti a diétát.

Tehát a lényeg: kalóriaszámolás+80% tiszta kaja+mozgás, aktivitás (+esetleg valami módszer lásd időszakos böjt, ami passzol hozzád és így megkönnyítő a dolgodat)

2021. okt. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%
6os vagyok. Ja és nagyon fontos hogy ne kúraszerűen gondolj erre, ahogy írtad fogyókúra. Ha én elérem a célom k3sőbb is mozogni fogok, és azokat az ételeket eszem majd amiket most is. Max több csalást megengedhetek magamnak de ennyi. Ameddig azt akarom hogy jól nézzek ki muszáj odafigyelnem a kajára meg a sportra. Az egészségem miatt is
2021. okt. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kalória számlálás+súlyemelés
2021. okt. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!