Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Terhesség előtt diéta?

Terhesség előtt diéta?

Figyelt kérdés

65 kg vagyok, 57-8 lenne az optimális, de kiegyeznék egy 60nal is már. Két év alatt jött fel, azelőtt 55-6 voltam. Nagyon kemény évek vannak mögöttem és a férjem mögött, több külföldi munka, költözések, stb stb. Most fogunk haza költözni és végre nyugi lesz legalábbis az eddigiekhez képest. 34 leszek már nagyon szeretnénk gyereket is, és most hogy hazajovunk bele is vágnánk. Viszont engem aggaszt a súlyom, nem érzem jól magam a 163 cmhez. Az a helyzet, hogy pontosan tudom mit kellene tennem, hogy fogyjak, de nem tudom, hogy a baba projekt előtt mit vallaljak be. Dec-január már elkezdenénk próbálkozni. A korom miatt nem akarom húzni, de nagyon rosszul érzem magam a bőrömben. Sport az eddig is volt, bár inkább séta és ellipszis járó. Ennél több időt nem tudnék rá rendszeresen szánni, és volt egy porckorong műtétem, sokkal megterhelőbbet nem is lehet.

Mi az a diéta ami még ésszerűbb így ennyivel előtte és kb mennyit tudnék fogyni?

Tudom, előbb kellett volna észbe kapni, de ez ilyen válasz nem segít már.



2021. okt. 24. 17:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Direkt fogyni nem kell, de az étrendedet nem árt átállítani sok zöldségfélére, normál mennyiségü fehérjére és a finomított szénhidrátokat meg csökkenteni. Ezt aztán a terhesség alatt is tudod folytatni, ugyanis akkor sem kell (söt a legtöbb fejlett országban nem is javasolt) felhízlalni magad +20-30 kilóval nehezebbre. Az egészséges gyerekhez böven elég a normál súlyodhoz képest 10-12 kiló, ha túlsúllyal indulsz, akkor ennél kevesebb az optimális.
2021. okt. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Szerinrem itt most nem feltétlen fogyokúrákba kéne kezdeni. Hanem egy egészséges étrendbe,sok zöldség kevés szénhidrát, egészséges ételek. Semmi cukros üditő,sok víz esetleg vitaminok stb.. mozgás,minden nap valamennyit. Pár kiló biztos le fog menni ha változtatsz a jelenlegi életmódon,de most az első és legfontosabb hogy a szervezeted felkészítsd a terhességre. Ha most állsz neki fogyokúrákba,az baromira nem lenne jó. Ha egészségesen élsz,akkor hamarabb is lehetsz terhes, és könnyebb lesz a babavárás is. Ami fontos,hogy a terhesség alatt is öszpontosíts a helyes táplálkozásra, és akkor nem fogsz rengeteget hízni,csak amennyi szükséges.

Egészséges boldog babavárást kívánok előre is! :)

2021. okt. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha egészséges étrendet tartasz, az már jó. Terhesség alatt sem kell zabàlni, koplalni pláne felesleges.
2021. okt. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!