Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha elkezdek fogyókúrázni,...

Ha elkezdek fogyókúrázni, vagyis kalóriadeficitben lenni minden nap és amikor csak tudok sportolni, akkor kb. hány nap után indul meg a fogyás, mikor tudom leadni az első kilót?

Figyelt kérdés
Lehetséges, hogy egy ideig még ugyanazt mutatja a mérleg?

2021. okt. 27. 20:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Hetente mérd magad, ha deficitben vagy, akkor szerintem mutatnia kéne a következő méréskor.
2021. okt. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm szépen!

És mikor mondható egy fogyókúra sikertelennek? Ha mondjuk 2 hétig folyamatosan kalóriadeficitben van az illető, de egy dkg-ot se fogyott?

2021. okt. 27. 21:16
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor csökkenteni kell egy százassal a kalóriát. Ha nem fogysz, akkor nem vagy deficitben. Eltarthat néhány hétig, amíg eltalálod, hogy mennyi kalóriánál fogsz. A makrókra is figyelj oda, hogy ne izmot veszíts. Én január elején kezdtem a diétát, február közepéig nem volt mérlegem, nem tudom mennyi időre kezdtem fogyni. De amíg mértem diéta közben, stabilan lement minden héten a 500-700 gramm.
2021. okt. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
*mennyi kalóriánál fogysz
2021. okt. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ahhoz van valami app vagy ilyesmi, ami segít a makrókra figyelni?
2021. okt. 27. 21:27
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én anno 112 kilóról indultam. Aznap, amikor elkezdtem a fogyókúrát, akkor reggel 111,9 kg voltam. Aznap kalóriadeficitben voltam, az volt az első napom, és így másnap reggel 110,2-őt mutatott a mérleg. Utána levő napokon 110,5-6 körül volt, majd utána lement 109-re. Szóval szerintem ez nagyon súlyfüggő is tud lenni. Rajtam az elején volt kb. 39 kg fölösleg. (BMI alapján volt 39 kg, a BMI alapján a normál testúly felső határához képest 39) Nyilván egy idő után beállt ez, de az elején 1,5-2 hét alatt lement 4 kg. De nyilván ez valószínűleg többnyire víz volt. Viszont ha az emberen nincs akkora fölösleg, elképzelhető, hogy ez a folyamat lassabb, lehet, hogy valakinek kell pár hét, mire úgy igazán beindul. Viszont fura szerintem, ha egy dkg se ment le eddig. Mindenesetre, biztos kalóriadeficitben vagy, és nem számolod el? Illetve azért számít a súly, magasság. Nyilván az én esetemben nem is csoda, hogy hirtelen annyi kiló lement, mert na, volt miből, meg előtte elég sok vackot ettem, fogalmam sincs mennyi kalóriát, de valószínűleg elég sokat. Ahhoz képest pedig mikor elkezdtem kalóriát számolni, nyilván az addigi bevitt kalóriákhoz képest jóval kevesebbet ettem. De amúgy szerintem nem kell kijelenteni, hogy sikertelen egy fogyókúra, mert csak a módszer rossz, de azt rögtön korrigálni tudod, ha rájössz, hogy hol a hiba.
2021. okt. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én a Yazio-t használtam. Van már néhány alap beállítás rá, de te magad is beállíthatsz személyre szabottat.
2021. okt. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

#6-os vagyok.


Szerintem a kalóriabázis remek app, de weboldal is van hozzá. Én annak a segítségével fogytam 34 kilót eddig.

2021. okt. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!