Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kinek mi az a diéta, azaz...

Kinek mi az a diéta, azaz inkább egészséges táplálkozási forma, ami tényleges fogyáshoz is vezetett?

Figyelt kérdés

Van egy 5 és egy 2 éves gyerekem. Férjem reggeltől estig dolgozik heti 6 napot. Legközelebbi rokon 500+ km-re. Szóval a sportolásban sajnos korlátozott vagyok. De igyekszem, séta a gyerekekkel, néha tudok velük is itthon mozogni vmit, de az ugye nem az igazi. Főleg ha "segíteni" szeretnének nekem 😅 odafigyelek a helyes táplálkozásra, de ettől sajnos nem olvadnak a kilók... Nem vagyok genetikailag modell alkat, de azért szeretnék fogyni, nem csak tartani a súlyom.

Köszönöm előre is a hasznos tippeket, tanácsokat.



2021. nov. 3. 20:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne sétálj a gyerekekkel, hanem szaladgálj. Labdázzatok, fogócskázzatok, ha kiviszed őket a játszótérre, akkor játsz velük, ne csak a padon ülj.
2021. nov. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nos ezeket mind csinálom. Nem vagyok az a játszatok gyerekek anya itt lesz addig típus. Én amikor csak tudok részt veszek a gyerekek játékában. Rengeteget fogócskázunk, és minden kinti játékukban részt veszek 😁
2021. nov. 3. 21:05
 3/14 anonim ***** válasza:
73%
Akkor tényleg a kaja lesz a megoldás. Szerintem az egyetlen, amit be tudsz illeszteni az életedbe, az a kalóriaszámlálás. Minden más ahhoz vezet kisgyerek mellett, hogy túl sokat vagy túl keveset eszel.
2021. nov. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%
Szép hogy odafigyelsz a helyes táplálkozásra, de tudod is hogy milyen az? Mert a legtöbb ember nem tudja. Nem akarok bunkó lenni, de ha súlyproblémád van, akkor esélyes, hogy nálad is ez a helyzet.
2021. nov. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Számomra egyetlen út vált be minden szempontból. Lowcarb.

Rengeteg zöldség ( nagyrészt alacsony szénhidráttartalmúak), húsok, tojás, olajos magvak, tejtermêkek, minimális szénhidrátcsökkentett kenyér, tészta.

És rendszeres mozgás, sport.

170kg voltam, ezzel az életmóddal most 68kg- nál járok, ami számomra már egészséges súly a magasságomhoz.:)

Nekem ez rég nem egy szimpla diéta. Én így élek, és így érzem jól magam.

2021. nov. 4. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

A súlyom azért nőtt meg meg veszélyeztetett terhes voltam és 0 mozgás volt megengedett.... Van rajtam így a 2 terhesség után 17 kg plusz. És nem bunkóság, de tudom milyen az egészséges étkezés. Egészségügyi nővér végzetséggel rendelkezdem és ezt is dolgoztam.

A fazon h fogyogatok is csak vmi brutálisan lassan. Ezért is folyamodtam az itt feltett kérdéshez.

2021. nov. 4. 07:09
 7/14 anonim ***** válasza:

4-eshez csatlakozom. Én is azt hittem anno, hogy hú de jól kajálok és nem értettem, miért nem fogyok. Azóta kaptam szakember által összeállított étrendet és beindult a fogyás.

Ha van lehetőséged, mindenképp konzultálj egy dietetikussal. Egy hetig figyeld, mikor mit eszel, szedd össze a kérdéseid, mondd el neki a céljaid és ezek alapján biztos tud segíteni.


Az ember előbb utóbb rájönne magától is ezekre a dolgokra, de szakember segítségével megspórolhatod magadnk ezt az időt.


Ez csak az én véleményem, nekem ez vált be.

2021. nov. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
66%
Én is egyetértek a hetessel, négyes vagyok. Megint csak nem akarok bunkó lenni, de az egészségügyi nővér nem dietetikus. Tekintve hogy a magyar orvosok is minimális dietetikai oktatásban részesülnek, azt gondolom a te szakmádban sem lehet jobb a helyzet. Javaslom a szakembert.
2021. nov. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Persze, nem vagyok dietetikus. Ez állja, csak úgy értettem h mégsem vagyok annyira laikus. De köszönöm a megerősítést. Már egy ideje azon agyaltam h konzultáljak szakemberrel. Szóval köszönöm a válaszokat
2021. nov. 4. 12:08
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy senki nem bunkóságnak szánta, de rögtön egy feltételezésből kiindulni nem a legjobb út. Esetleg meg lehet kérdezni, hogy mit eszik a kérdező vagy mit tervez enni a jövőben.


7-essel egyetértek, hogy a legjobb, ha figyeled egy hétig az étkezési szokásaidat, és mindent felírsz, aztán átnézed. Ha van lehetőséged szakemberhez fordulni, persze az a legjobb, de attól is függ, hogy milyen dietetikushoz kerülsz épp, mert összehordanak ők is sokszor marhaságokat (én sem bunkóságnak szánom, de tényleg így van, én is dietetikusnak készülök, csak más alapokra helyezve mint a magyarországi oktatás).


Szerintem te is észreveszed majd, hogy hol a bibi.

Azzal is egyetértek, hogy valószínűleg a kalóriaszámlálás lesz számodra a legegyszerűbb módszer (amúgy is a lényeg a kalóriadeficit, és azt így lehet a legbiztosabban nyomon követni - bár ezek is csak becslések, más módszer, ahol nem is tudod mennyi kalóriát viszel be, az még nagyobb lutri). Az elején kell csak bíbelődni többet, amíg már kívülről is tudod, hogy kb. mi mennyi.


Próbálj neked tetsző mozgásfajtát választani (a sétával nincs semmi baj, sőt), amíg a gyerekek alszanak, ha van még erőd, pl. jóga, mobilitási gyakorlatok - ezek a fogyásban nem segítenek, de hasznosak. Súlyzós edzés lenne a legjobb, ha be tudod lopni vagy egyelőre saját testsúlyos gyakorlatok.

2021. nov. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!