Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 1 hónap alatt 1 kg fogyás nem...

1 hónap alatt 1 kg fogyás nem kevés?

Figyelt kérdés

A kalóriák számolva vannak, edzések, súllyal és kardióval is vannak. Picit kevésnek tartom a súlyvesztést.


Az elmúlt két hétben két csaló napot tartottam az max +500 kalória.


Illetve a 2 hét alatt elvileg az edzéssel 6674 kalóriát égettem el, viszont az utolsó 2 hétben 200 grammal mutat kevesebbet a mérleg.


A két napi többkalória ennyire bezavart volna?


Már estére szedek anyagcsere fokozót is, lehet az emésztésem sem elég gyors.


Szerintetek?



2021. nov. 9. 06:57
 1/8 anonim válasza:
94%

Az ilyen okosórás, edzés közben égetett kalóriák totál hülyeségek, nagyon túlbecsülik az elégetett kcal-t. Ha úgy lövöd be a napi bevitelt, hogy beleszámolod az edzés által égetett kalóriát is, és így kerülsz épp hogy deficitbe akkor simán lehet, hogy amúgy pluszban vagy.


6673 kcal 2 hét alatt edzéssel.. heti 5 edzés esetén ez 667 kalória edzésenként. Ez egyszerűen rengeteg, kizárt hogy ennyit égess. + néha befigyel az 500 kalóriás csalónap is, már is átírtad a faék egyszerű képletet úgy, hogy pont ne legyél kalória mínuszban

2021. nov. 9. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az elegetett kaloriat nem szamolom mert tudom nem pontos... a sima bevitelt csokkentettem ami 1250 kaloria egy napra amit edzesnel szamolok nem adom hozza pont emiatt...


667 kaloria az kb 50 perx bicajozas es kb 40 perc sulyzos edzessel jon ki


a csalonap az esetekenkent 300 kaloria plussz ami heti egyszer van :) tehat ket eset alatt volt 500 kaloria

2021. nov. 9. 07:34
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora súlyból? Mennyire vagy edzett? Utolsó pár kilónál, alapvetően is alacsonyabb súlyból, mozgás mellett teljesen rendben van. Nagy súlytöbbletnél más a helyzet, de ott se mindegy a mozgás mennyisége, illetve, hogy korábban mennyi volt a havi fogyás, vagy csak most kezdted el. A kezdetekben pár embernél nagyon gyors a fogyás, másoknál kicsit lassabban indul be. Frissen edzésbe kezdőknél pedig benne van a pakliban az izmosodás, ami súly gyarapodással jár. Tehát mondjuk fogytál 2 kilót, de mivel sose súlyzóztál korábban, izmosodtál, plusz az izom regenerálódáshoz vizet is kötnek meg az izmaid, így csak 1 kg látszik mérlegen.
2021. nov. 9. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

igazaból 7 kg "plussz" van rajtam

58 a cél

2021. nov. 9. 07:59
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem látok benne problémát. Havi 1 kg egy szép kényelmes fogyási tempó. 1 év alatt már 12, és a bőrt sem fogja megviselni.
2021. nov. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igazából 1 kg fogyás gyakorlatilag mérési hibahatár közelében van. Ennyit egy napon belül is tud ingadozni egy egészséges ember testsúlya. Plusz simán bejátszik a test rekompozíció is. Vagyis az zsírvesztés mellett izmot építesz.


Ha ez a -1kg tényleg trend lesz és hónapokon keresztül folyamatosan csökken kb. ennyivel a súlyod, az már jelent valamit.


Pl. az én eredményem (nálam nem kifejezett cél a fogyás): [link]

2021. dec. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
kedves utolsó! mit eszel? mennyit? mit sportolsz és mennyit?
2021. dec. 20. 07:10
 8/8 anonim ***** válasza:

Heti 3-4 nap edzőtermi súlyzós edzés, plusz 4 kilométeren belül mindenhova gyalog megyek.


Igazából nekem épp az a probléna sokszor, hogy az egyensúlyi kalóriamérleget. Három különböző kalkulátort kiátlagolva kb. 3150kcal kell a súlyom tartásához. Ma például kb. 400kcal mínuszban vagyok.


A reggelim jellemzően zabpehely, 1 kávé, egy túró rudi, 2dl tej (elosztva a kávé és a zab között), kb. 600kcal.


Ebédre holnap lencsés bolonyait csinálok tésztéval. Kb. 870kcal/adag.


Ma lemértem a vacsorámat. Egy fél alma (kb 100g), túró (kb. 100g), joghurt (kb. 100g) összekeverve, mellé 1dl tej, 100g sajt, ez lett így 665kcal.


Ez lett így 2135kcal.


Mivel vészesen alatta vagyok a kalóriaigényemnek, ma hozzácsaptam 50g diót (kb. 350kcal) és egy fehérje shake-et (kb. 120kcal).


És ebből még mindig kb. 5-6 szem Negrónyi kalória hiányzik, amit ki kell pótolnom valamivel, ami lehetőleg nem tömény szénhidrát. Általában ennek kb. 500-600kcal hiánynak a minőségi étellel való pótlása az, ami nehézséget okoz.


Makrókat tekintve 30% fehérje, 30% zsír, 40% szénhidrát arányra törekszem.

2021. dec. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!