Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek jól csinálom?...

Szerintetek jól csinálom? Leírom az étrendem lent, ha valaki tanácsot adna vagy véleményt, azt megköszönném.

Figyelt kérdés

1500 kalóriát kellene ennem a fogyáshoz. A probléma az, hogy hiába eszek a nagykönyv szerint: sok zöldség, semmi cukor, kevés zsiradék, semmi csoki stb, én ezen a mennyiségen éhes vagyok. Ha megeszek egy kicsi vacsit:pl csirkemell grill zöldséggel, éhes maradok és rosszul alszok, hiába ettem Napközben rendesen.


Amiket kitaláltam magamnak:

1 időszakos böjt (kihagyom a reggelit, délelőtt nem vagyok olyan éhes így vacsira nagyobb adag marad)


2 nagyon sok sport/mozgás (ezzel emelem a kalória keretemet, így többet ehetek és nem vagyok olyan éhes, jobban alszom)


Egy napom így néz ki:

Reggeli: kávé pici mandulatejjel


-munka előtt mozgok valami kardio jellegűt: futás, lépcsőzőgép, otthoni kardio torna (60perc szokott lenni)


Ebéd 12:00

- szárnyas/hal/vega fasírt + rizs/krumpli/tészta + zöldköret


Uzsi 3:00

- joghurt + gyümölcs

(esetleg valamilyen tojással/túróval töltött zöldség mellé, ha éhes vagyok)


- kb 4 körül edzek:súlyzós edzés, vagy kardio/futás/lépcsőzőgép


Edzés utánni 6:00

- ugyanaz mint az ebéd általában


Vacsi 8:00

- rendes vacsi: rakott zöldséges húsos kaja, vagy jó cuccos ragu leves tésztával, husival.

- itt van mindig valami édesség is: túrókrém, gyümikkel, zabbal, vagy sütök otthon zabkekszet, esetleg protein szeletet eszem.


Munkába biciklivel járok, illetve ahova csak lehet gyalog megyek.


Így egy nap kábé 1800-2000 kalóriát is megeszek, mert a sok edzéssel még így is deficitben vagyok.



2021. nov. 13. 12:01
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Igazából nagyon nagy étvágyam van, amit próbálok mindenféle módszerrel kordában tartani. Nincs sok súlyfeleslegem kb 5 kg. Senki se nézné ki belőlem, ha elereszteném magam mennyit tudnék enni. Volt hogy 10 kilóval több voltam pont emiatt. Véres izzadság árán tudtam csak leadni. Ez az 5 kiló pedig valami keserves pedig van a pocimon háj, amitől szívesen megválnék
2021. nov. 13. 12:07
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért maradsz estére éhes, mert napközben NEM ettél rendesen. A legrosszabb dolog az, amit teszel, este 8 órára helyezed át a legtöbb kalóriát. Ha nem tömnéd magadat tele este, úgy reggelre megéheznél.

Szerintem.

2021. nov. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Hidd el sokáig csináltam hogy napi 5ször ettem, reggelire meg ebédre a legnagyobb adagokat. Ahogy haladt előre a nap, úgy lettem egyre éhesebb, és csak az órát néztem a kövi étkezésig.

De lehet igazad van.. Ez se a legjobb megoldás hogy jól bevacsorázok..

2021. nov. 13. 12:17
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Értelek ám, mert én sem vagyok reggel éhes, este meg fel tudnám falni a vasszeget is. Próbálj este hatkor többet enni, és ha még mindig éhes vagy később, akkor pár korpáskekszet, sovány túrót, kígyóuborkát, ilyesmit.

(És persze azt is értem, hogy a sűrű raguleves ennél a "pótvacsoránál" sokkal csábítóbb..:)

2021. nov. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
És mit gondoltok a reggeliről? Őszint3n elbizonytalanodtam az időszakos böjtben
2021. nov. 13. 12:36
 6/20 anonim ***** válasza:
16%
Ha nem eszel reggel akkor nem indul be az anyagcseréd, nem lesz elég energiád. Én is sokáig csináltam ezt hogy 1-2 óra fele ettem először, nagy butaság.
2021. nov. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
És hogyan lenne érdemes felosztanom a kalóriáimat a nap folyamán?
2021. nov. 13. 12:52
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Elég folyadékot iszol? Nekem akkor volt állandó éhségérzetem mikor nagyon keveset ittam.

Próbáld ki ha rád jön az éhség iszol egy nagy pohár vizet, lehetséges hogy csak szomjas vagy.

2021. nov. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
a folyadékkal nincsen gond, megvan a napi 3-4 liter víz
2021. nov. 13. 13:02
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
A kalóriát 5-6 felé célszerű felosztani, legyen 3 főétkezés - azon belül is inkább a reggeli felé toljad, ha megoldható - és 2-3 kisebb étkezés. (A kisebb étkezés arra való, hogy ne essék le a vércukrod és a szervezeted felé jelezd: ne kezdjen tartalékolni, mert jön az utánpótlás. Pár szem olajos mag, gyümölcs, 2-3 keksz, ami a kalóriakeretbe belefér)
2021. nov. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!