Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Rászánnátok egy kis időt, és...

Rászánnátok egy kis időt, és elolvasnátok az étrendemet? Jó lenne ez így? Fogyás lenne a célom. Illetve jó ez a kalória mennyiség nekem? 171cm/22éves nő/63kg, ülőmunka Heti 4 súlyzós edzés, heti 4 (40-60)perces kardió (lépcsőzőgép, kocogás)

Figyelt kérdés

Úgy gondoltam hogy ez lenne egy "alap étrend", aminek nyilván az összetevőit azért variálnám, mert különben nagyon egyhangú lenne.

Például edzés előtt mindig menne a gyümi + túró kombó, de valamikor mondjuk eperrel, vagy almával, vagy áfonyával. Túró helyett növényi joghurttal, vagy sima joghurttal.. Stb.


Azt vettem észre, hogy nekem egyszerűbb ha van egy rendszer az étkezésemben, így nem kell mindig agyalnom, meg számolgatni hogy jaj mit egyek.


A mennyiségeket a kalóriabázisban számoltam ki a napi keretemre. (1400-1500kcal fogyáshoz).



1 reggeli

-2 tojás, 1 szelet teljes kiőrlésű rozskenyer, nyers zöldségek, esetleg pár szelet pulykamell sonka jó minőségű. Pici dijoni mustár vagy cukormentes ketchup rá.

2 tizorai

-50zabpehelyből zabkása+100g sovány túró belekeverve

(joghurt/növényi joghurt/fehérjepor menne néha túró helyett)

3 ebed

-1 tenyérnyi szelet (kb 120g) soványabb hús/hal vagy valamilyen Vega fasirt

+ 50g rizs/bulgur/vagy krumpli de akkor több picit

+ 150-200g zöldségek (bármilyen mindegyiket szeretem)

4 uzsonna

- kb 200-250g gyümölcs 100g túróval vagy joghurttal/ növényi joghurttal

(ez után megyek edzésre, ezért gondoltam ide teszem a gyümiket, ugyanis nagyon szeretem őket, pici fehérjének meg a tejtermékeket)

5 vacsora

- ugyanaz mint ebédre

(azért van benne szénhidrátos körét is, mert ez az edzés utánni kajám, illetve egyszerűbb ha ugyanazt eszem, mert nem kell 2* főzni)



Mi a véleményetek?

Kiszámolva ez kb 1400-1500 kalória, ami az alapanyagcserém.



-5kg lenne a cél. Olyan 57-58kg körül érzem jól magam.



2021. nov. 14. 15:22
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
87%
Ezzel a súllyal minek akarsz fogyni? Pont jó.
2021. nov. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
0%
Huh ez jó sok kaja, sztem egy nap ne egyél ennyiszer, csak 2x-3x
2021. nov. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
29%
Egyél inkább egy pizzát, mint ilyen vackokat. Semmi értelme, utánna meg éhes leszel.
2021. nov. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
76%
Ez tök jó, én hasonlóan eszem, csak nekem fogyás a cél, szóval nálam nincs este köret és az uzsonnám is más. De alapvetően kb ugyanezt eszem és nem vagyok mellette éhes és jó ütemben fogyok. Ha ezt hosszútávon tudod tartani bomba leszel nyárra. :D
2021. nov. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
18%
A bombát szeretem :-P Van, amikor egy nap kettőt is letolok! :-)
2021. nov. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
4es válaszoló, te milyen uzsit szoktál enni? Minden ötletnek nagyon örülök.
2021. nov. 14. 16:27
 7/27 A kérdező kommentje:

2-es válaszoló. Az éel mennyiségével vagy az étkezések mennyiségével van a gond? Ez napi 5 étkezés, 3-4 óránként, de egyébként eddig én sem így ettem. Reggeli ebéd vacsi mindig megvolt, meg valami kisebb snack. Az edzőm javasolta, hogy próbáljam ki a napi ötszöri kajálást.

Ő egyébként estére sose szokott szénhidrátosat enni, de én úgy vagyok vele, ha belefér a kalóriámba, meg edzés után vagyok, akkor nagy bajom nem lehet tőle.

2021. nov. 14. 16:29
 8/27 anonim ***** válasza:
83%
Nem kell fogynod. Ha így nem érzed jól magad, pszichológushoz kell fordulnod. Abnormális csak az alapanyagcserédet enni!
2021. nov. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Nem szeretném semmiképp koplaltatni magam, azért is írtam ide ezt a kérdést, hogy jó lenne e ez az étrend/kalória keret, vagy változtassak e rajta valamit.


Fogyni nem akarok sokat. 58kg voltam ami előtt felszaladt rám ez a plusz súly, mert nem figyeltem oda a Táplálkozásomra és össze vissza ettem. Szerintem az mindenkinek a maga dolga hogy hány kgal érzi jól magát. A 63 és az 58 kiló is az egészséges kategóriában van a magasságomhoz, mégis 58 kilósan jobban érzem magam. Ezzel szerintem semmi gond nincsen, nem beteges ha ezért tenni szeretnék

2021. nov. 14. 18:48
 10/27 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a mennyiségű kaja ennyi edzéshez pont, hogy koplalás. Lehet, hogy nem veszed észre, de a szervezeted észre fogja.

Egyél többet, szerintem jobbat teszel magadnak vele - több energiád lesz az edzésre, és még úgy is fogyni fogsz, persze lassabban. Viszont a testkompozíciód nagyon meg fog változni, akkor már nem fog érdekelni, hogy 58 vagy 61-62 kiló vagy. Energikus leszel, jól fogsz kinézni, fitt leszel, ez a lényeg. De ehhez egyél többet.

2021. nov. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!