Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Életmódváltásban vagyok, az...

Életmódváltásban vagyok, az alábbi étrendről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Elöljáróban annyit, hogy az elmúlt hetekben sikerült megszabadulnom néhány kilótól (a kitűzött cél felétől), azonban most igyekszem megtartani a súlyomat.

A mai nap folyamán az alábbiakat ettem:

EBÉD: egy közepes cukkini serpenyőben kisütve, 4 db húsgolyó (IKEA-s húsgolyó méretű), pár falat sajttal és sonkával töltött rántott hús, amelyről a panírt leszedtem, 1 db főtt tojás

NASI: 2 db piskótatallér, 1/2 pohár gabonás joghurt, 3 kocka csoki, 2 mandarin

VACSORA: két szelet szénhidrátcsökkentett fokhagymás pirítós lesz paradicsommal

Ezek alapján mit gondoltok az étrendemről? Mire kellene még odafigyelnem?



2021. nov. 18. 16:36
 1/4 anonim ***** válasza:
62%
Én is lefogytam, de nem válogatok az ételekben, azt eszem, amit megkívánok. A lényege, hogy nem eszem túl magam sosem, meg már nem is bírnám. És edzek mellette. Ez a te étrended kicsit olyan nekem, mintha még mindig drasztikus súlyveszteségre mennél.
2021. nov. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%

Egyetérek az egyessel. Az "életmódváltásod" (nem igazán hívnám annak, attól, hogy másképp eszel, de ezért nem is szeretem ezt a kifejezést) előtt nyilván gyökeresen másképp ettél. Ez amit most csinálsz elég nagy koplalás (ráadásul a kalóriák nagy része még mindig üres kalória, nasi, tehát minimális értékes tápanyaghoz juttatod a szervezetedet), akaraterőtől függően viszonylag rövid ideig fogod tudni csak tartani, aztán visszatérsz az előző életmódodhoz.


Igazából teljesen át kellene alakítani, figyelve főleg az elegendő fehérjebevitelre, sok zöldséggel, lehetőleg minden nap gyümölccsel tarkítva. A zsír és szénhidrát arányát ízlés szerint tudod beállítani, és ha nem viszel be több kalóriát, mint amennyit elégetsz, akkor tartani fogod a súlyod. Ha mindemellett a szervezeted megkapja azokat a tápanyagokat, amihez a működéséhez szüksége van (nyomelemek, vitaminok), és elegendő folyadékhoz, alváshoz és mozgáshoz jut, akkor nem fogja bemondani az unalmast.

2021. nov. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
45%
Csodálatos 😂
2021. nov. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#1 és #2 köszönöm a válaszokat!

Üres kalóriákon a csokit és társait érted? Mivel tudnám ezt helyettesíteni?

Egyébként nem koplalok, nem vagyok éhes.

Az életmódváltást leginkább úgy értem, hogy étkezések között nem nassolok annyit és különbséget teszek, hogy valamit csak úgy megennék (mert mondjuk a szemem kívánja) vagy valóban éhes vagyok.

2021. nov. 18. 19:03

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!