Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért hozzák fel a túlsúlyosak...

Miért hozzák fel a túlsúlyosak, hogy fogyni akarnak, ha közben mégsem?

Figyelt kérdés

Természetesen nem minden kövér ilyen, de mostanában sokszor belefutok ebbe.


Vékony, szálkásan izmos férfi vagyok, a gluténérzékenységem miatt speciális étrendet tartanom. Gyanítom, hogy ezért is kérik ki a véleményem.


50 éves ismerősömnek kb. 30 kg súlyfeleslege van, és emiatt is egyre több az egészségi problémája. Néha bedobja, hogy „fogyni kéne”.

Aztán mikor átvesszük, hogy mit kéne ennie, elvicceli, hogy „ki mondta, hogy fogyni akarok :)”. Most utaztunk el pár napra, és elképesztő, amit művelt: 2-3 óránként péksüti, csak kólát ivott stb.


Munkatársnőm dettó.

Megkérdezte a véleményem, folyamatosan orvosokhoz jár, cukorbeteg, Crohn-betegség is felmerült. az orvosa azt mondta, kerülje a glutént.

2 délelőttöt átbeszéltünk, hogy mit hogyan lehet enni gluténmentesen. azóta eltelt pár hónap, de semmi. összeeszik mindent.


nem akarok erőltetni semmit, de tényleg nem tudom, mit kéne tennem ilyen helyzetben.



2021. nov. 23. 14:05
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim válasza:
62%

Fogyni akarnak, csak ha már tenni kellene ellene, akkor van probléma. Mert megváltoztatni az étrendet, lemondani a szemétkaja felzabálásáról, neadjisten még sportolni is már túl nagy idő és energiabefektetés, és ilyenkor jön a kifogásgyártás, jellemzően:

-Nincs pénz

-Nincs idő

-Nincs energia

-Mindegy, mert genetika miatt van az elhízás

2021. nov. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim válasza:
81%

A cukor függőséget okoz, úgyhogy nem olyan egyszerű leszokni róla. Illetve alapvetően a szokások megváltoztatása enélkül is nehéz feladat.

Szóval ha tudják is, hogy változtatni kellene, nincs meg az akaraterejük, hogy meg is tegyék.

2021. nov. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 A kérdező kommentje:

2/2


de azt tapasztalom, hogy még csak meg sem próbálják. lehet én vagyok fordítva bekötve, de nekem felfoghatatlan, h 40-50 évesek emberek egész tinikoruktól elhízottak, és még cukorbetegséggel sem próbálnak normálisan enni, csak sajnáltatják magukat.


1/2


hát sajnos ebben lehet vmi. olyanokon nem lehet segíteni, akiknek 0 akaraterejük van, akárhogy próbálom.

az a vicc, h mindketten jól keresnek, és azért van szabadidejük, ergo nem 12 órában dolgozó gyári melósokról van szó.

2021. nov. 23. 14:29
 4/58 anonim ***** válasza:
71%
Rohadt nehéz változtatni egy több évtizede berögzült életmódon, ennyi. Meg gyógyszerek is befolyásolhatják ezt, ha szed valamit valamire. Például az inzulin mellett nehéz fogyni, anyukám is ebben a cipőben jár. Szoktam hívni vásárolni, hogy addig is mozogjon valamit, de inzulinos, és arra is figyelni kell, hogy ne essen le túlságosan a vércukra, ha nagyon alacsony, akkor enni kell, hogy ne legyen rosszul, patthelyzet.
2021. nov. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
81%

Kérdezz tőlem, bár csak a saját nevemben tudok nyilatkozni, és nekem volt egy kis lelki tiltakozásom is a fogyás ellen. De sok dolgon keresztül mentem, mire elkezdtem fogyni.


Először is, ha nem csak beléjük akarsz rúgni, akkor el kell fogadnod, hogy ha egyszerű lenne soványnak lenni, vagy fogyni, akkor senki nem hízna el. Szerintem pl a világ legegyszerűbb dolga nem alkoholistának és nem drogfüggőnek lenni, mégis vannak függők.


- Drágább. Évek óta vezetem a kiadásaimat, ahogy egyre több egészséges dolgot ettem, egyre több pénzt költöttem. (De írtad, hogy ez a te embereidnél nem játszik.)


- Rossz emberekhez fordultam tanácsokért. Nem azokhoz kell, akik soha nem voltak kövérek, hanem azokhoz, akik sikeresen lefogytak, akik ismerik a küzdelmet, és megértenek.


- Idő. Honnan tudom, hogy tényleg le fogok fogyni? Ha most nem vágom le a hajam fél évig, kábéra meg tudom saccolni, mennyit fog nőni. De honnan tudom, mennyit fogok fogyni fél év alatt? Lehet annyira lassan megy majd le, hogy elfogy minden motivációm.


- Fokozatosság. A többség úgy gondolja, hogy egyik nap még eszem a pizzát, sült krumplit, csokit, és másnap egyből menni fog a párolt zöldség/száraz csirkemell kombó.


- Mozgás. Az étrend ugye fontosabb, de én szerettem volna mozgással is rásegíteni. Youtube-on kifejezetten kövéreknek való tornákat néztem - én pl. nem tudtam térdelni -, de nem tudtam azt sem megcsinálni. Ez meg egy nagyon nagy csalódás élmény marad.


Ami meg nekem betett az az, hogy MINDENKINEK van véleménye mindenről. És a legtöbb diétában van valamennyi logika. A keto. Ha zsírt eszek, akkor a meglévőt fogja égetni, hmm. A paleo. Régen tényleg nem voltak dagadt ősemberek, hmm. High carb. A zölségek nem lehetnek rosszak. hmm.


Ha az összes diétát összevetem, hogy mik azok, amik mindegyikben engedve vannak, akkor a föld felett termő, sötétzöld levelű zöldségek maradnak.


Ha én eddig megettem napi 2 tábla csokit, és helyette megeszek napi 1 banánt, akár magában, akár smoothie-ban, már a szívéhez kapnak az emberek, hogy csak banánt ne, az cukor, halál. Ha a szokásos zacskó csipszem helyett répacsíkokat ropogtatok, ahelyett is ehetnék mást, mert abban is sok a cukor.


Megmondom őszintén, és tudom, ez sok embernek nem tetszik, de nekem a turbó diéta sokat segített. Nem ajánlom senkinek, maguk a turmixok hányásízűek, ha csak azt issza egész nap az ember. És itt nem is ez a diéta a lényeg, hanem hogy megtaláltam a nekem megfelelő módszert.


- nem kell főzni (nem tudok, nem akarok)

- hamar jobban érzem magam, ami motivál

- a diéta lejártával intenzívebben érzem az ízeket


(Azóta vettem minőségibb fehérjeporokat, és ha nincs kedvem kaja formában bevinni, akkor csak bedobok egyet.)


És igazából a környezet is el tudja venni a kedvem. Rajtam ugyanúgy kuncogtak, ha nyilvánosan ettem sültkrumplit vagy salátát. Azt sem szeretik, ha a "semmire" van önbizalmad. És pl. nekem akkor is volt, mikor 96-ról lementem 80-ra, pedig hol volt még a cél. De a többség szerint önbizalom csak 5-össel kezdődő testsúlyra jár.

2021. nov. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
57%

Mert ez a társadalmi elvárás feléjük.

Elmondják majd gyártanak kifogást,hogy miért nem.

2021. nov. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 A kérdező kommentje:

5/6


„Először is, ha nem csak beléjük akarsz rúgni, „


nem akarok beléjuk rúgni, de bevallom, kezdem unni, hogy állandóan felhozzák a témát, aztán sorolják a kifogásokat.


ismerősöm megint elkezdte, nem mondtam semmi durvát, de sorolta, hogy „nem ízlenek neki az egészséges kaják”, „nincs ideje mindig zöldséget enni”, „nem laktatók”. blabla.


nem mondom, h nincs ezekben némi igazság, de ezek megint csk kifogások. ételérzékenységben szenvedőként nagyjából én is átmentem ezeken, mert muszáj, ha az egészségünk a tét.


„Rossz emberekhez fordultam tanácsokért. Nem azokhoz kell, akik soha nem voltak kövérek, hanem azokhoz, akik sikeresen lefogytak, akik ismerik a küzdelmet, és megértenek.”


ezt nem igazán értem. elhiszem h a szemedben a leghitelesebb, aki lefogyott, de hidd el, a sportos szálkásan izmos emberek nagy része keni-vágja a témát.


„ Idő. Honnan tudom, hogy tényleg le fogok fogyni?”


bocs de ez csak kifogás. megfelelő módszerrel garantált a fogyás. csak tájékozódni kell.


„Youtube-on kifejezetten kövéreknek való tornákat néztem - én pl. nem tudtam térdelni -, de nem tudtam azt sem megcsinálni. Ez meg egy nagyon nagy csalódás élmény marad.”


a tornákkal óvatosan, mert rengeteg olyan van fent (pl rubint réka), ami simán tönkreteheti az izeleteidet.

séta, biciklizés sokkal jobb lett volna


a többire is reagálhatnék egyenként, de nincs értelme, mert te is csak jórészt a szélsőséges diétákat sorolod, viszont nem látom ,h mondjuk írtál volna a kalóriadeficitről, vagy a finomított szénhidrátokról.



6/6


csúnyán hangzik, de igaz. itt Magyarországon azt tapasztalom, hogy a legtöbb ember minden másban is csak a kifogásokat sorolja, legyen az nyelvtanulás, vagy akármi, nagyon ritkán látok olyat, aki tényleg teljes gőzzel csinálna vmit.

2021. dec. 5. 11:28
 8/58 anonim ***** válasza:
14%
40 kiló pluszt szedtem fel a gyógyszerek miatt. Miközben szedtem az étvágynöveli gyógyszereket gyakorlatilag éheztem szó szerint. Ha nem ettem fél óránként még a gyomrom is korogott. Egyszerűen lehetetlen volt fogyni, csak híztam és híztam. Majd miután abba hagytam a gyógyszer szedését fogytam 5 kilót azóta tartom a súlyom. Olyan szinten bele tiport a lelkembe ez a küzdelem és sikertelenség, hogy azóta se próbáltam újra a fogyást, mert rossz emlékeim vannak. Most egyre több a pénzem ezért gondolkodom műtéten. De azon is gondolkodtan, hogy újra megpróbálom, futni úgyis szeretek. Egyébként nagy tévedés, hogy a kövérek össze esznek minden szart. Se cukros üdőtőket, se csokit, se sütit nem eszem. Még a teámba is édesítőszert teszek. Salátákkal sincs semmi bajom, múltkor is azt ettem. Mégis olyan kövér vagyok, hogy lóg a hasam, mert leadni már nehezebb mivel nem szedek olyan gyógyszert ami az étvágyat csökkentené. Amúgy se magas vérnyomásom, se cukorbetegségem sincs. És tökre unalmas, hogy mindenki ezzel jön, hogy jajj beteg leszel stb. Meg hogy nézel ki. Minden kövér ember tisztában van vele és hidd el sokat tett már érte csak lehet valami hormonális betegsége van mint nekem amitől kb. Lehetetlen a fogyás.
2021. dec. 6. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
13%
De látom te is olyan tipikus ember vagy aki belerúg a kövérekbe.
2021. dec. 6. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 Kései Sirató ***** válasza:
78%
Nincs akaraterejük. De hogy miért hozzák fel? Hogy ne gondold, hogy elégedettek a külsejükkel, esetleg azért, mert álmodoznak és még maguknak is azt hazudják, hogy hamarosan elkezdik a fogyókúrát. Van ilyen kolléganőm, az igazság az, hogy esze ágában sincs lefogyni.
2021. dec. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!