Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen táplálkozást javasoltok...

Milyen táplálkozást javasoltok teljesen időhiányos irodistának? Mozogni tényleg semmi időm.

Figyelt kérdés
4 éve végzek ülő munkát, 30-45 kg sajnos nagyon hamar felszaladt és sehogy sem tudom leadni. Reggel 6-tól kb este 9-10-ig folyamatosan dolgozom vagy tanulok heti 6 napon, így a rendszeres mozgás kizárt, főzni nincs időm. Ötletem sincs mit és hogyan, mennyit egyek, hogy ne csak rakódjon rám még több zsír. Mindezek mellett glutén érzékeny vagyok és inzulin-rezisztens, pajzsmirigy alulműködéses. Nem csodát válok csak valami gátat szabni a mégtöbb plusznak. Ami van “mit ehetek” receptek azt meg is kellene csinálni…. Tippek, trükkök? Ki hogy oldja meg?

2021. dec. 5. 09:29
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
17%
Egyél gluténben gazdag ételt és néhány hónap múlva csont sovány leszel. A szükséges vitaminokat természetesen pótolni kell.
2021. dec. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
88%
Annyit kell enni, hogy éppen ne halj éhen, ami ugye nem sok. Én egyéb betegségek miatt nem tudok túl sokat mozogni, így csak diétával tudok fogyni. Sok víz, zöldség gyümölcs, műzli, levesek. Nem bántásból írom, de aki egész nap ül, az ne egyen pizzát, hamburgert, meg hurka-kolbászt fehér kenyérrel. A glutén és egyéb gondokra dietetikus tud okosat mondani, de szerintem a net is tele van információkkal.
2021. dec. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
89%
Jarj pl bringaval melozni.. meg ne egyel szemetet, rendelj pl egeszseges helyrol. De minek melozol napi 16 orat?
2021. dec. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalataim szerint odafigyelni arra, hogy mennyit eszel, több meló, mint napi fél órát mozogni. Az IR-ed miatt meg fontos is lenne neked. Ha lenne egy szobabicód, akkor tanulás közben tekerhetnéd például. :)
2021. dec. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Nem tudok bringával menni, mert kb 50 méterre lakok a munkahelyemtől, maga a meló 8-9 óra, de sok ügyféllel munkaidőn kívül tudok tárgyalni, megbeszélésre menni, a másik fele meg még tanulok 2 egyetemen emellett. Azt kihagytam, hogy vega vagyok, törekszem az egészséges kajákra, de semmi. Egy pohár víz is plusz 2 kg.
2021. dec. 5. 11:57
 6/29 anonim ***** válasza:
51%

Imádom ezt a nincs időm dolgot az emberektől..

Arra van időd, amire szeretnél időt hagyni.

Fél órát mozogni meg nem hiszem, hogy olyan megerőltető lenne, főleg ha irodai munkát végzel.


Lehet mozgás nélkül is csinálni ezt, de akkor vállalni kell azt, hogy közel sem lesz olyan eredmény, mint ha mozognál is mellé..

Csak hogy megmagyarázzam:


Az ételre energiaként kell tekinteni. Minél többet mozogsz, annál többet ehetsz, ilyen egyszerű.

0 mozgással pedig hogy fogyj, nagyon mérsékelt ez a dolog..


Megoldást mindenre lehet találni.

Mondanám, hogy mozogj többet, de arra "nincs időd", szóval az egyetlen megoldás, hogy a kajára odafigyelsz.

Ha tudod, hogy el vagy hízva és nem mozogsz semmit, akkor legalább ne egészségtelen kalóriabomba kajákkal tömd magad.


Cukros szar löttyöket hagyd el, rengeteg bennük a kalória (1 liter pepsiben pl 1 normál étkezés kalóriája van benne kb..), igyál csak vizet. Már ez is rengeteget fog segíteni.


A beismerés néha a legnehezebb, ez már nálad legalább bekövetkezett. Innentől kezdve rajtad múlik, hogy egy olyan életképet tartasz-e fent magadban, amivel azt hiszed hogy ez jó, pedig nagyon nem, vagy pedig elkezdesz változtatni.

Hidd el megéri, 1 éve 106kg voltam, lementem 73kgra 8 hónap alatt, ma már izmot építek és 77kg vagyok..


Sok sikert!

2021. dec. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
96%
45 kiló HAMAR felszaladt...?? Úgy, hogy közben észre sem vetted???? :-O Csak akkor, mikor már harminc-sok volt...?
2021. dec. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
16%

5: mondd, hogy trollkodsz....


Ez a pohár víz +2 kiló erősen erre utal!

2021. dec. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
#7 igen. 4 hónap alatt. Az sztem elég hamar. Semmi nem segít azóta. Elkezdtem edzeni, de tényleg nincs időm - meg agyi kapacitásom.
2021. dec. 5. 12:13
 10/29 anonim ***** válasza:
87%

És nem jársz orvoshoz a pajzsmirigy és egyebek miatt..? Nem vette észre? Nem mondott semmit...??

Nekem bűzlik ez a dolog....

2021. dec. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!