Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy éljem túl a Karácsonyt,...

Hogy éljem túl a Karácsonyt, ha fogyókúrán vagyok?

Figyelt kérdés
20 éves nő vagyok, szüleimmel lakok még. Szeptember óta diétázok, elég szép eredménnyel, amit nem akarok elrontani az ünnepek alatt. Itt most a december 23-tól január 3-ig tartó időszakot értem. Elég nagy családom van, nagy vendégség szokott lenni nálunk 26-án, meg mi is szoktunk menni rokonokhoz. Minden évben anyával sütünk-főzünk. Mézes kalács, bejgli, rétes, zserbó, tepertős pogácsa. Szenteste hízott kacsa szokott lenni. 25-én töltött káposzta. Többi nap fasírt, rántott hús, stefánia szelet, francia saláta, kenyérlángos, héjában sült krumpli szalonnával, kolbásszal, vajjal, lilahagymával. Szilveszterkor baconba tekert sajttal töltött debreceni kolbász, Újévkor lencsefőzelék jó sok füstölt hússal. (Most ahogy ezeket leírtam, össze is futott a nyál a számban). A családom eléggé a kaja körül forog amúgy is, fontos szerepet tölt be az evés. Két húgom vékony, nekik nem kell diétázni, anya és apa picit telt, de nem vészes. Csak nekem kell fogyókúrázni a túlsúlyom miatt, és nem várhatom el a többiektől, hogy miattam ők se egyenek hizlaló kajákat. Előre görcs van a gyomromban, ha arra gondolok hogy két húgom degeszre eszi magát sok finomságból, én meg ehetem a natúr csirkét vagy halat zöldségekkel. Attól tartok, hogy nem bírom majd megállni, hogy ne zabáljam magam tele minden áldott nap másfél héten keresztül. Akik már voltak/vannak ilyen helyzetben, hogyan csinálták? Megengeditek magatoknak a karácsonyi túlevést, vagy meg tudjátok magatokat tartóztatni?

2021. dec. 7. 11:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Ehetsz mindenből, nem kell karácsonykor is salátalevelet rágni. De miért csak ez a két véglet van, hogy szigorú diéta, vagy 10 nap nonstop zabálás? Megeszed a tányér töltött káposztát, egy szelet bejgli, két mézeskalács, nem igaz, hogy nem laksz jól. Ha ennyi mindent csináltok nagy mennyiségben, biztosan nem fogy egyszerre, mindent meg tudsz kóstolni, nem kell egyszerre, egy étkezésnél leerőltetni. Van átmenet a koplalás és a túlevés között is.
2021. dec. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
95%

Természetesen eszel mindenböl, csak KEVESET! Nem fogsz visszahízni, ha nem egy tálca sütit eszel meg, hanem 4-5 darabot, nem 3-4 tölteléket eszel a töltött káposztából, hanem egyet, a sült kacsából a hátát eszed, amivel hosszabb ideig tudsz piszmogni, nem tünik fel senkinek, hogy csak keveset ettél, - azaz mindent ehetsz, csak mértékkel.

"Hízlaló" kaja nincs, csak a mennyiség az, ami miatt hízlal. Ha a napi kalóriakeredet nem léped túl , akkor nem hízlal még a sült kacsa önmagában sem, ha meg túl sokat eszel belöle, akár a párolt csirkemelltöl is lehet hízlni.

2021. dec. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyél mindenből. Csak nem kell bekajálni. Egy kicsit ebből, egy kicsit abból. Ha túl sok fogás van, akkor nem kell végigenni az egészet. Sütiből egy-egy szeletet, nem kell mindegyikből befalni egy csomót.

Ez nem túlélő tábor. Egyél nyugodtan, csak figyel a mennyiségekre.

2021. dec. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
23%

A karácsony a kereszténynek Jézus születésének ünneplése és a szeretet ünnepe, a nem kereszténynek csak az utóbbi.

Viszont nem kell, hogy bármelyik habzsi-dőzsi időszaknak tekintse és tegye azzá.

2021. dec. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
56%
Nem fogod túlélni. Köszönj el mindenkitől.
2021. dec. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
89%
A karácsony 3 nap, senki nem hízott még el 3 nap alatt. Én ilyenkor pont lekakilom a diétámat.
2021. dec. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Meg miért kéne túlenni? 100 kilós férfi vagyok, de nekem is elég 2 szelet bejgli, nem akarok 50-et megenni. Ugyanannyit kell enni, mint más napokon. És Karácsonykor is nyugodtan el lehet menni sétálni.
2021. dec. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
55%

Mozogj minden nap

Én karácsonykor 1 dékát sem szoktam hízni, mert mozgok minden nap

15 perc az egész

Ilyen egyszeru

2021. dec. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű: nem kell zabálni.
2021. dec. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

hasonló a családom és hasonló a lakmározás. az első ilyen karácsonykor én csináltam zablisztes cukormentes bejglit és vgig azt ettem karácsony alatt ha sütit ettem. nyilván máshova vendégségbe nem vittem. de vendégségben is ettem, csak mindenből kis adagot és csak akkor, ha tényleg éhes voltam. nekem ez volt a döntő. tehát amikor nem voltam éhes, nem ettem, akkor sem ha megkívántam


a másik dolog, hogy nem kell tényleg csirke-zöldséget enni, de figyelhetsz rá pl hogy minden étkezésedben legyen zöldségféle. ehetsz töltött káposztát, egy tölteléket, kenyér nélkül. még egsézsgées is, hisz hús meg káposzta van benne csak (plusz az olaj amit sajnos minden magyar háziasszony az étel alá tesz - azért a mennyiségi kontorll)

tehát szépen egylé mindenki mással (ha máshogy nem megoldható csak nezen), de ha nem avgy éhes akkor ne egyél; ha meg éhes vagy, akkor edd ugyanazt, csak kis mennyiséget avgy ha van akkor az egészséges alternatívát (nálunk pl pulyka van sült almával meg krokettel. én már 3dik éve karácsonykor a pulykát eszem, sok almával és 2db krokettel)

ami nekem mgé segít hogy nagyon lassan eszem és utoljára szedek. mert a többiek 3-4 repetát is fognak szedni és neked ugye addig ott kell ücsörögni és nézni ahogy esznek. én tudatosan lassan eszem, közben többször leteszem az evőeszközt.


és az utóbbi két karácsonyomkor már anyukám csinált magától teljes kiőrlésű cukormentes bejglit, sőt tavaly már zabos-túrós pogácsát vittünk vendégségbe hogy ott azt én tudjam enni és szilveszterre teljes kiőrlésű cukormentes mogyorós hókiflivel is meglepett, amit poreritritbe forgatott

az első mindig mindenből nehéz, de pl család is jobban figyel rád egy idő után, ha látja az eredményeket. az elején meg vagy szkeptikus vagy támogat, de sosem ellenez. sőt, sokan csak nem tudják hogy lehetne támogatni meg mit mondnai



és a legjobb érzés hogy a családtagjaim 28-29 körül leverten fetrengtek és már 3-4 kgval is többek voltak, míg én a korábbi ütememben tovább fogytam.



a karácsonyi túlevést pedig nem, nem engedem meg magamnak. amikor 30 kilóval több voltam, akkor bizony csak a két hét alatt 4-5 kilót híztam tartósan. aki diétzáik jóideje, az udja, hogy ezt minimum 2, de inkább 4 hónap leadni. nekem nem éri meg azt a két hetet.

2021. dec. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!