Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hashajtóval való súlyfenntartá...

Hashajtóval való súlyfenntartás lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyon nem szeretnék hízni, és nagyon kell a segítségetek!

Szóval ugye nem rég volt Mikulás és rengeteg édességet és csokoládét kaptam. Nagyon megszeretném enni őket, viszont félek, hogy hízni fogok. Arra gondoltam, hogy addig ameddig ezeket az édességeket nem eszem meg, és ameddig az ünnepek nem telnek el addig hashajtót szednék.

Szerintetek ez így lehetséges lenne, hogy ne hízzak?



2021. dec. 7. 13:41
1 2 3 4
 1/39 anonim válasza:
99%
Te nagyon buta vagy
2021. dec. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, hogy aki szerint ez hülyeség az légyszi ne kommenteljen. Tudom,hogy káros, de nagyon fontos lenne
2021. dec. 7. 13:49
 3/39 anonim válasza:
100%
Szerinted lesz,aki azt mondja csináld? Tudod mit? Csináld!
2021. dec. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%
Iskolapszichológust minél előbb keresd fel! Az amit csinálsz nemcsak biológiailag, de mentálisan is káros, beteg dolog. A testképzavar pedig nem játék, egészségileg tönkre lehet menni vele meg bele is halni.
2021. dec. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%
Na, megint egy olyan kérdés, ami nem kérdés, csak bólogató jánosokat vár.... ű
2021. dec. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
92%
anorexia, bulímia előszobájában vagy..... kérdező!
2021. dec. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:
Ezzel annyi a probléma, hogy nem tudom, hogy mit csináljak. Hogy őszinte legyek egy ideje nem vagyok mentálisan túl jó, és ezt nem tudom elmondani senkinek sem.... És nem merek segítséget kérni, de a kérdésre visszatérve szerinted ez így sikerülne?
2021. dec. 7. 14:00
 8/39 anonim ***** válasza:
100%

Amit leírtál, abból semmit ne csinálj meg, mert káros. Megtehetnéd például, hogy nem zabálod fel amit kaptál 3 nap alatt, hanem beosztod. Esetleg még mozogsz is mellé, de nem jól laksz majd kifosol mindent, és akkor elégedetten csettintesz, hogy meg lett oldva a dolog. Ez a mentalitás már a bulimia jele, hogy bűntudatod van az evéstől és azonnal megszabadulsz a bevitt kalóriától valamilyen drasztikus, önsanyargató módon. Biztos élvezetes lesz az ünnepek alatt először jól lakni, majd menni kiadni mindent magadból. Anyu munkáját is nagy ívben leszarod (haha, érted) vele, hogy ő dolgozik az ünnepi kajákon, amit 5 perc múlva már húzol is le a vécén.


Eszedbe ne jusson hashajtózni vagy hánytatni magad, mert olyan spirálba húzod vele magad, aminek a vége minimum kórház lesz.

2021. dec. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim válasza:
83%

Nem valószínű, hogy segítene bármit is, a cukor az egyik legkönnyebben feldolgozható szénhidrát, illetve a szénhidrát alapból könnyen feldolgozható anyag a test számára. Magyarul ugyanúgy híznál. Viszont a folyamatos hasmenés miatt ki mennének a testedből a vitaminok és ásványi anyagok, illetve a folyadék is. A vitamin és folyadék hiányos állapot miatt pedig mivel a test részben vészhelyzeti üzzemmódba kapcsol, még jobban hízékonnyá válnál mintha nem szednél hashajtót és még az immunredszered is legyengülne.


Plusz a vízhiány miatt víz vissza tartásod fog idővel ki alakulni ami miatt feljönne 2-3 kg súly. (Ez a zsírban raktározódik főképp)


Másképp írva semmi számodra pozitívat nem érnél el, sőt, még csúnyább lenne a tested.


Ha minimalizálni akarod a hízást. Vegyél C vitamint, mivel a megnövelt C vitamin szint bizonyítottan növeli a test zsír feldolgozását. Illetve igyál sok vizet, ami miatt a víz visszatartással ellentétesen, csökken a zsírban levő víz mértéke és fogynál kicsit. Továbbá fontos a rendszeres testmozgás, illetve az, hogy SOHA ne koplalj.


Rengeteg kövér ember koplal pár napig, majd miután feladják megint esznek és híznak kicsit, majd megint próbálnak koplalni, kicsit sikerül fogyni, utána megint híznak. Mivel a koplalás anyag csere lassulást okoz. Magyarul minél többet koplalsz, annál hizékonyabbá válik a tested.


Viszont ha csak kevesebbet eszel kicsivel és valamilyen kardió edzést végzel, idővel felgyorsul az anyag cseréd és többet ehetsz hízás nélkül mint korábban.


Ha viszont lusta vagy, annyit tehetsz, hogy C vitamin plusz víz, illetve nem koplalsz ha kisebbeket eszel mikor fogyni akarsz.


Remélem hasznos volt a véleményem. Sose csinálj a testedre káros "fogyást" mert az ilyen fogyások 99%-a növeli a hízásra való hajlamot. Biztosan láttunk már olyan kövér embereket akik kis időre gyorsan lefogynak koplalással+tablettával, aztán pár hónap múlva dagadtabbak lesznek mint valaha az anyagcsere lassulás miatt.


Szóval kérdező mozgás+C vitamin, esetleg L-karnitin, illetve szabályos táplálkozás a fontos.


Illetve elmondom egy személyes titkom. A kalória bevitel számít, nem az, hogy mit eszel. Én is nagyon szeretem az édességet és emiatt mikor lefogytam sok kg-ot (tartós eredménnyel). Azt úgy tettem, hogy ugyanúgy ettem csomó édességet, viszont reggelire nem ettem kenyeret, csak mondjuk tojást vagy virslit magába. Ebédkor a levesbe nem szedtem tésztát, a rántott hús mellé nem ettem rizst, krumplit. Magyarul minden szénhidrátot kivettem az étkezésemből a csokit kivéve és tökéletesen működött mivel kellő fehérje+zsír+széndhidrátot kapott a testem az eredményes fogyáshoz, de nem ettem olyan keveset, hogy lassult volna az anyagcserém. Meg persze szedtem C vitamint meg néha azért ettem gyümölcsöket és zöldségeket mert azok egészségesek.

2021. dec. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
69%
De gondolom nagyon fontos azokat a csokimikulásokat bezabálni, szóval hajrá!
2021. dec. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!