Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Akinek több év, sok próbálkozá...

Akinek több év, sok próbálkozás után sikerült lefogynia, annak mi vált be végül?

Figyelt kérdés
Mi volt a legnagyobb hiba amit elkövettetek a sikertelen kísérleteknél, és mi hozott a végén sikert?
2021. dec. 11. 14:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%

2017-ben kezdtem, jórészt azzal a sok hülyeséggel, amit az interneten meg az izomagyúak oldalain összeolvastam. Tehát: reggeli: zabkása, ebéd: csirkerizs, vacsi: sovány túró, ezen kívül még ehetsz natúr salit.

Ezt hívják életmódváltásnak, és ezekkel érd be évekig, ha nem életed végéig...


Mondanom sem kell, folyton elbuktam, nem tudtam tartani, erőltetett volt az egész.


Aztán 2019-ben teherbe esetem, terhességi cukorbetegségem lett, na akkor konzultáltam egy dietetikussal és többi sorstárs kismamával, ekkor tanultam meg az igazán egészséges táplálkozás alapjait.

Ezt már tudtam tartani, és szülés után le is ment az összes felesleges.


Írok egy példát (ma)


Reggeli: cukormentes mandulatejben főzött bulgur túróval, mandulával, fahéjjal



Tizorai: korpovit keksz görög joghurt házi lekvár, mandarin


Ebed: tonhal zöldségekkel kuszkuszszal


Uzsi: grill mozzarella virsli salátával


Vacsora: hagymás omlett brinsaval es zöldségekkel


Egy ilyen étrendet tudok tartani, tápláló és tartalmas, nem esek tőle össze az utcán.

2021. dec. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Èn ettől össze esnèk az utcán, nagyra tartom az olyan embereket, akik kèpesek ilyeneket enni akár èveken keresztül is.
2021. dec. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Tökéletesség helyett következetesség. Inkább 80%-ban jól csinálni valamit hónapokig, mint 100% tökéletesen pár napig. Fenntarthatóbb, van eredménye, de közben nem sanyargatás.
2021. dec. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%
Én nondjuk az első által kontrasztba állított ételek között semmilyen különbséget nem látok. Miben rosszabb a zabkása, mint ugyanaz bulgurral? Vagy miben rosszabb a "csirkerizs", mint tonhal zöldségekkel?
2021. dec. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
Pajzsmirigyes vagyok, nekem akkor jött az áttörés, amikor rájöttem, hogy a glutén golyvaképző. Hasonló étrendet tartok, mint az első, csak glutén és laktózmentesen.
2021. dec. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%
A legnagyobb hiba, hogy feladtam, és újra elkezdtem zabálni este tízkor. A másik hiba, a kampányszerű fogyókúrák. Ezeknek a reciproka vált be: nem adtam fel, és tartós életmódváltás.
2021. dec. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
41%
Nekem az valt be h sokat edzek.. akar heti 5-6× is egy 1-1.5 orat. Fizikai melo melett. Igy ehetek barmit barmikor nem hizok csak izmosodok
2021. dec. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%
Én anno mindig azért adtam fel, mert nem volt meg az igazi motiváció. Persze túlsúlyos voltam (kb. 40 kg plusz súly BMI szerint), de azért annyira mégse érdekelt, hogy tegyek is ellene. Persze próbálkoztam kalóriaszámlálással, meg különböző diétákkal, meg több mozgással, de pár nap, hét után mindig abbahagytam. Aztán hirtelen egyik percről a másikra megjött a motivációm, én se teljesen értem, hogy mi miatt, és puff, azóta 40 kg lement. A hónapok soráén egyszer sem gondoltam arra, hogy feladom, sőt, nehéz elhinni, hogy én 40 kg-val több voltam. A módszerem a kalóriaszámlálás. Nagyon örülök, hogy megtaláltam a motivációmat, most így, -40 kg-val boldogabb vagyok, mint valaha.
2021. dec. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%

A hoba a random divatdiéták, léböjtkúrák

Az első sikerem akkor volt, amikor szimplán ritkábban és kevesebbet ettem (előtte gyakran nagy mennyiségeket akkor is ha nem voltam éhes) - ekkor 8 kilo ment le de amint visszaálltam a régibw, visszajött


A sikeres diétám 2.5 éve tart ami ténsleg inkább életmódváltás. Kalóriaszámlálás és méricskelés, magamra főzés + ritkán eszem cukrot és fehér pékárut, illetve figyelek a zöldség és rostbevitelre, folyadékfogyasztásra.

Az meg, hkgy miért nem térek vissza a régibe, nagykn egyszerü: semmikepp sem szeretném vissza a 27 kilóval több önmagamat, így minden sokkal jobb. Karácsonykor seme éri meg a plusz 5 kg, inkább kevés féle sütit elkészítek cukormentesen, teljes kiőrlésű lisztből és nem étkezés után, hanem étkezés helyett eszem (ll reggeli, uzsonna)



Amúgy biológiailag a fogyás alapja hogy kevesebb energiát eszünk mint amit elégetünk. Tehát ha bárkinek a kalóriadeficit nem válik be az vagy rosszul számolja az ételekt, vagy a kalóriaszükségletér vagy túlbecsüli a sportot. Ezekből az első kettőt elkövettem. Túl általánosan számoltam a dolgokat (pl. Kakaós csigát ettem és általános kakaós csogát tápláltam be a pontos márka helyett) illetve túlbecsültem a szükségletemet is (189p kcalt ettem de ma már tudom hogy annyin súlyt tartok, és 1550 körül fogyok)

2021. dec. 12. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
60%

Habár először mást akartam írni, de kb az én helyzetem is a 8asé. Kövér voltam, és folyamatosan emgállás nélkül híztam. kéthavonta kb egy kilót (rengeteget ettem), 1-2-3 kilókat néha néha leadtam, de szép lasssan azok is visszajöttek. Nekem két dolog kellett a bekattanáshoz. Az első, hogy anyukámról tudom hogy extrén elhízott és le kéne fogynia. Kicsit magasabb mint én. És mikor először kellett az ő mréetében nadrágot probálnom, mert már csak az volt jó, akkro jöttem rá, hogy ugyanott tartok. Belülről nem láttam ekkora gáznak a helyzetet, de így megkaptam a külső szemet. Aztán pár nappal később volt a diplomaosztóm, és miután végignéztem a képeket láttam, hogy széltében pont kétszer akkroa avgyok mint a többiek a képen. Na akkor határoztam el magam. Utólag visszagondolva, el sem hiszem a régi képeken, hogy tényleg akkora voltam. És ami a kezdőknek talán a elgfontosabb, hogy ekézem magam, hogy miért nem sokkal sokkla korábban kezdtem neki ennek az egésznek. Ugyanis sokkal boldogab lettem volna több szempontból, ha pl nem ilyen kövéren végzem el a gimit és megyek egyetemre.


A hibám először az volt, hogy kalóriát számoltam és nagyon keveset ettem, akkor 1200 kcalt és a szükségletem fogyáshoz 1700 kcal volt. Nagyon gyorsan fogytam és látványosan, de mindenféle betegségem lett, rengeteg kivizsgálás (és többtíezer forint ment el) arra, hogy végül kiderüljön, a túl kevés kalória miatt (erre végül a személyi edzőm jött rá, akinek megmutatttam az étkezési naplómat). Ezután a személyi edzőmmel és egy dietetikussal jobban belementünk, kiszámolva a szükségletemet, kéthavonta újrakalibrálva az értékeket. És onnantól volt az egészséges fogyás. Azóta is már 3,5 éve számolom a kalóriákat mert az letem részévé vált és nekem segít (no meg még 5-6 kilót szeretnék leadni az egészséges testúlyhoz). Eddig kicsivel több mitn 30 ment le, végig kalóriát számolva, oskszor platózva (tehát hetekig vagy hónapokig nemf ogytam, de ugyanúgy csináltam tovább) és rendkívül boldog vagyok az új énemmel

2021. dec. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!