Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Pár kiló leadása, nem megy?

Pár kiló leadása, nem megy?

Figyelt kérdés
164 cm és 58 kg vagyok, ez így nem tűnik annyira soknak, de a zsírréteg ott van a csipőmön, a fenekemen és a combomon, így 2 kg fogyás is egy nadrágmérettel kevesebbet jelent. Kb. 1300 kcalt kéne bevinnem, hogy heti 0,5 kilót fogyjak, de nagyon kevésnek érzem, sporttal együtt is, nem fenntartható hosszabb távon. Nyugodjak bele, hogy ilyen leszek örökre, mikor tini korom óta voltam max 52 kg minden erőfeszítés nélkül, és amikor viszonylag normálisan eloszlott rajtam a zsír? Nagyjából tisztán étkezem. Lehet összefüggés azzal, hogy idősödöm? Pajzsmiriggyel minden oké.
2021. dec. 22. 20:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem leszel ilyen orokre, egyre roszabb lesz ahogy idosodsz 🤷‍♂️ de am 1300 keves, ha sportolsz is.
2021. dec. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Azt hozzá szoktam számolni, annyival többet eszem, bár tudom, hogy az okosórák és a pulzusmérő pánt is túlbecsüli, ezért próbálok valami reális képet kialakítani.

Hát ez szomorú amúgy.

2021. dec. 22. 21:28
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy mész felfele a korban úgy lassul a metabolizmusod. Érdemes proteinben gazdag ételeket enni illetve olyanokat amik könnyen telítenek pl főtt krumpli.
2021. dec. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Ugyanezzel kuzdok, 2 centivel vagyok kisebb ha ez szamit.

Nem tudom te hogy vagy vele, ram fel tud szaladni 59-60 kgra es azt is nagyon erzem. 58rol a joisten se tud lemozditani. En egy atlagos napon 1500-1600 kcalt eszek es lehet mondani hogy rosszul eszek, de tudnek meg enni nap vegen. Ezzel viszont csak sulyt tartok. El kell fogadnunk szerintem, en is kuszkodom, de ennyi gondunk legyen, azt mondom. (A pasik nem ilyen kritikusak, mint mi magunkkal, egyebkent. Szerintem!)

2021. dec. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
#3 -mas vagyok Amúgy esetleg érdemes lenne súlyokkal edzeni, mert akkor gyorsítanád a metabolizmusod, menyiségre többet tudnál enni és könnyebb lenne megtartani a súlyod is.
2021. dec. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#4 Igazad van, azért nem vagyunk annyira túlsúlyosak, hogy ennyire zavarjon minket. Örülök és nem is, hogy van egy sorstárs.


#3/5 Nem a kedvencem a súlyzó, saját testsúlyos edzéseket szoktam még beiktatni, de akkor lehet, hogy rá kéne állnom a nehezebb súlyokra. Végtére is az izom az kisebb “helyet” foglal, mint a zsír, nem?

2021. dec. 22. 23:20
 7/11 anonim ***** válasza:

Sokkal nehezebb 4-5 kilot fogyni mint 15-20-at

Ez ilyen szar es nagyon meg kell szenvedni

1300 kcal irto keves,meg az alapanyagcserehez szukseges kaloria is tobb ennel

Egyel legalabb 1500-1600-at

Heti 3-4 minimum 45 perces intenziv kardio vagy vegyitve sulyzos edzessel is mehet a kardio

Szamold ki az alapanyagcsere szuksegleted az fontos

2021. dec. 23. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is próbáld meg a súlyzós edzést, nekem az bevált.

165 cm vagyok és 60 kg-ról lementem 55-56 kg-ra 3,5 hónap alatt. Szóval ne várd a heti fél kilós fogyást, esetünkben szerintem az nem reális.


Én számolom a kalóriákat, 1500 a napi limit elméletben, de a zöldségeket nem szoktam beleszámolni, így 1600-1700-at eszem tippre. Emellé súlyzós edzésekre váltottam, heti 4x megyek kondiba, amiből két alkalom a lábamra megy, kettő pedig a felsőtestemre. A végén szoktam evezni vagy kocogni 10-15 percet, ha van időm. Emellett kocogni járok, 2x5 km-t kocogok egy héten jó lassú, kényelmes tempóban.


Mielőtt átálltam volna a súlyzózásra, előtte sokat futottam és én is a saját testsúlyos edzéseket nyomtam, hát sajna úgy tűnik, az nem volt elég :/

2021. dec. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, azt elfelejtettem mondani, hogy én azokon a napokon, amikor edzettem, nem vittem be több kalóriát.
2021. dec. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#3 vagyok, hát alapvetően kompaktabb az izom de nem ezért fontos. Ha van rajtad izom akkor az hogy picit többet ehetsz az nagyon sokat számít.

Sajáttestsúlyos edzéssel az a baj hogy egy idő után nem fogsz tudni nagyon fejlődni, míg súlyokkal folyamatosan fejlődhetsz.

Kardiozni érdemes, de sokszor nagyon éhessé teszi az embert és utánna túl tudod magadat enni

2021. dec. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!