Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Étel függő vagyok, emiatt nem...

Étel függő vagyok, emiatt nem tudok lefogyni, mit tegyek? Hogyan küzdjem le?

Figyelt kérdés

Mindig is jellemző volt rám a bánat evés. Másfél éve történt valami és elkezdtem hízni, összesen 15 kg jött fel rám. Megszakadt egy nagyon hosszú barátságom, plusz akkor a covid miatt alig lehetett elmenni valahova, párkapcsolatom nem volt, így magányos voltam és a kajálásba menekültem. Azóta sokat javult a helyzetem, most az életem minden területén boldog vagyok. Párkapcsolat, munka, család, barátok. Mégsem tudok leállni, ezért gondolom azt, hogy nálam ez nem csak szimpla magányomban és szomorúságomban evés, hanem függőség.


Ha boltba megyek, muszáj vennem chipset, minimum két zacskót, meg akkor már csokit is. Rendelni is szoktam ebédet, ahelyett, hogy magamnak csinálnék valamit. A home office gondolom nem segít, mert azóta kevesebbet mozgok, mert nem kell eljárnom munkába, de a sportot is hanyagolom jó ideje. Olyan, mintha nem az én kezemben lenne a döntés, hanem muszáj lenne ilyeneket ennem. Nem tudom megállni. Még amikor a szüleimmel laktam, volt valamiféle kontroll, mert anyukám nem szerette, ha hizlaló hülyeségekkel tömöm magam, de most már egyedül élek és abszolút senki nem látja és senki nem szól bele, hogy mit eszem.


Az egészségemre is káros, volt mostanában párszor olyan, hogy annyit ettem, hogy hasmenésem lett. Egyik éjjel arra keltem, hogy görcsöl a hasam és mentem is a wc-re...


Aki volt már hasonló helyzetben, tudna segíteni? Nem motivál semmi. Az se, hogy a páromnak tetsszem, mert ő így ismert meg és neki ez a testalkat jön be.


2021. dec. 29. 17:20
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Mondani könnyű, de egyél kevesebbet és mozog többet.
2021. dec. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a helyzetben vagyok,de én azt hiszem kilábalófélben vagyok ebből. Írj ha van kedved.
2021. dec. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
65%

1 Van hobbid?

(az lenne a legjobb ha valami sport lenne pl: tánc, futás vagy valami)

de ha nincsen akkor valami más csak ne netflixezés vagy hasonló. Azért lenne jó egy hobbi mert ha rádjön az evés akkor nem enni fogsz hanem a hobbidal fogsz foglalkozni jobb esetben.


2 Ha boltba mész egyből kerüld el a csokikat, chipseket, cukorkákat.

És egyenesen a zöldségek, gyümik felé menj. Akarva akaratlanul tegyél be a kosaradba tojást, paprikát, kevés banánt (de tényleg csak kevesent), stb..


3 Ha rádjönne a kísértés, hogy egyél valami csokit (nekem egy hasonló helyzetben ez nagyon bevált) Mond ezt magadnak -"Nem akarok pufi zsemle lenni meg akarom állítani a függőségem. Büszke akarok lenni magamra, h nem ettem abból a csokiból? igen, büszke akarok lenni magamra. ÉS SIKERÜLNI FOG! :)


4 (3 nagyon elcsépelt lett tudom, tudom...de nekem ez bevált remélem, hogy neked is használni fog kérdező)


Sok sikert, és persze kitartást!

2021. dec. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
Soha ne menj éhesen vásárolni. De előtte ne hülyeségekkel lakj jól. Reggel pl. zabkása (házi), gyors és finom.
2021. dec. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez elhatározás. Én sokáig vártam rá hogy megtörtnik a csoda és lefogyok. Én stresszevő voltam. És hgoy őszinte legyek, 2,5 év életmódváltás és 27 kg után máig az vagyok, de az édességfüggőségemet ha nem is zöldségre de sovány sajtokra, répára és joghurtra cseréltem

neked is első körben azt ajánlom hogy rágcsálj mást. chips helyett szeletelt zöldséget vagy ha az túl bonyolult akkor legelőször válassz humuszchipset vagy csökkentett zsír és sótartalmút. a szokásos adagod felét mréd ki egy tálba és scak annyit egyél meg

ami még nekem segített hogy a legmesszebbi szekrényben tartom az egészségteleebb kajákat és minden mást könnyebben elérhető helyen


ami motiválthat hogy a közérzeted is sokkalr osszabb ha szemeteket eszel össze. viszotn ezt nemf ogod megérteni amíg el enm kezdesz egészsgéesen enni

igazából elkezdeni kell, amire én azt javaslom hogy nézd vissza a mostani képeidet és nézd meg hogy testzel e magadnak. ha futsz a busz után és lihegve se éred el, akkor jól jegyezd meg. ha összejön valami ami megalapozza, és belekezdesz, utána nagyon könnyű

amikor lemennek az első kilók, csökkenni kezd a ruhaméret, beleférsz a tömegközlekedésen a székbe, elkezdenek külsősök dí&sérni stb az mind mind motivál és visz tovább csak el kell kezdeni

az ételre kezdj el tápanyagként tekinteni és nem megnyugvásként. pl ha enni akarnál, igyál meg egy nagy pohár vizet és gyorsan foglald el magad valamivel

hirtelen ezek jutottak eszembe

2021. dec. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
38%
Ne legyen otthon semmilyen nasi csak zöldséggel legyen tele ahűtő. Egy idő után azt is szívesen fogod enni és attól nem fogsz annyira elhízni
2021. dec. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Elhatározás kérdése, és hogy olyan életmódot folytass amit hosszútávon tudsz tartani.

Én is beleestem a függőségbe sajnos. Rettenetesen nehéz volt kijönni belőle, De szerencsére még időben visszafordultam. 103 kilót fogytam közel 3 év alatt.

2021. dec. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!