Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kínai kaja jó fogyókúrára?

Kínai kaja jó fogyókúrára?

Figyelt kérdés
Elég sokszor eszek kínai kaját. Konkrétan pirított tésztát szoktam chilis csirkével vagy szecsuáni csípős csirkével, vagy ropogós csirkével. Nagyon szeretem ezeket, de közben meg fogyókúrázok. Ezek egészségesek? Hizlalnak?

2021. dec. 30. 10:42
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Tele van cukorral, így sajnos nem jók.:(
2021. dec. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

nincs olyan téel ami hizlal, az hizlal ha összességében több kalóriát eszel mint amire szükséged van

az nem világos hogy ezt magadnak készíted vagy étkezdében eszed. ha magadnak készíted, akkor ki tudod mérni a rizs és a tészta mennyiségét, tudsz teljes kiőrlésű avgy durum tésztát használni hogy meglegyen a rost

ropogós csirkét egyátlalán nem ajánlok, otthon készítettet sem, rnegeteg olajat felvesz sütés közben, ami totál felesleges kalóriabevitel miközben észre se veszi az ember. de akár 2-300 kcal is lehet csak maga az olaj, ami már kitesz egy uzsonnát is

amit nem látok ebben a felsorolásban az a zöldség meg igazából a csirkén kívül semmi ami táplálna

a csirke tök jó fehérjeforrás ha kevés zsíadékon van elékszítve, comb és mell egyaránt (a rántottat tessék elfelejteni)

a tésztát ha máshol eszed, tuti hogy a diétához túl nagy adag, akár duplájna annak ami amúgy kényelmesen beleférne a kalóriakeretedbe és mivel nagy eséllyel fehér tészta nem is laksz jól tőle annyira

a kínai ételek főleg ha étkezdében készülnek, tele vannak mézzel és/vagy cukorral ami szintén fokozza hosszútávon az éhségérzetet és ingadoztataja a vércukrot ami minden csak neme gészséges. ráadásul az utána lévő hirtelen éhségérzet és falási roham garantáltan megakadályoz a fogyásban


szóval összességében amit javaslok hogy ékezdében ilyet abszolút ne egyél 'fogyókúra' alatt és heti párszor készítsd el magadnak ha ennyire szereted

- natúr csirkével

- kontrollált mennyiségű szósszal és kontrollált menyiségű durum/teljes kiőrlésű tésztával

- kevés olajjal (a pirítást így nehezebb megoldani, de totál nem éri meg az a sok olaj)

- hozzáadott zöldségekkel 8akrá melé eszel egy salátát

2021. dec. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Elképesztő kalóriabombák, és sajnos nagyon egészségtelenek is. Ha szereted, néha belefér, de érdemes csökkenteni.
2021. dec. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha belefér a napi kalóriádba, akkor nem fogsz hízni. Viszont ezek az ételek zsírosak, magas szénhidráttartalmú és magas só és cukortartalmúak, ezért nehezebb mellette fogyni, mert nem ad jóllakottságérzést, csak egy nagyobb adag elfogyasztása után.
2021. dec. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Jó, ha a mennyiség rendben van!
2021. dec. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha kis mennyiséget eszel belőle
2021. dec. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mértékkel minden is belefér, csak figyelj a napi további étkezéseidre, legyen fehérjében gazdaagabb, szénhidrátban és zsírban alacsonyabb
2021. dec. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Akkor mellőzöm a kínai éttermeket. max havonta 1.
2021. dec. 30. 12:01
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, úgy jó lesz.

Én úgy fogytam le 30 kilót, hogy mindent ettem. Pl. Burger Kinget, Kfc-t is, havonta 1x meg ilyenek. Csak odafigyeltem a kalóriabevitelre/deficitre közben.

2021. dec. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
83%
Igen, ha elmégy érte Kínába, gyalog! :)
2021. dec. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!