Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 20 kiló súlyfelesleg leadására...

20 kiló súlyfelesleg leadására melyik fogyókúrás hozzáállás tarthatóbb hosszútávon?

Figyelt kérdés

162 cm magas vagyok, mellé 75 kg. Szeretnék megszabadulni a rajtam lévő feleslegtől, ami kb. 20 kg, ha azt veszem alapul, hogy olyan 55 kg körüli súllyal éreztem magamat jól a bőrömben.


December elején kezdtem el aktívan odafigyelni arra, hogy mit eszek és mennyit mozgok, de valahogy nem működik a dolog. Eddig próbáltam napi 1200-1300 kalóriánál többen nem fogyasztani plusz mellette mozogni minden nap (aerobik itthon, szobakerékpár), de nem tudom tartani. Kifejezetten edzés jelleggel mozgást csak este tudok csinálni, hamár a 5 hós babám elment aludni, napközben vagy reggel esélytelen, viszont így estére már sokszor nem marad annyi energiám, hogy végig tudjam csinálni.


Lement rólam ugyan már 2 kg, de folyton éhes vagyok és bármit csinálok, nincsen energiám arra, hogy minden nap 1-1.5 órát mozogjak ráadásul úgy, hogy annak valóban haszna is legyen. Ha mozgok, akkor folyton éhes vagyok, de félek attól, hogy ha nem mozgok a fogyókúra végére a nagy súlyfelesleg miatt lógni fog rajtam a bőr és csak még borzalmasabban fogok kinézni, mint most.


Szóval melyik lenne jobb/tarthatóbb taktika hosszútávon, ha elengedném a minden napi mozgást és inkább az étkezésre koncentrálnék, vagy egyek egy picivel többet és maradjon inkább a napi mozgás?


2022. jan. 2. 21:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%
Paleolit étrendet tartva 3-4 hónap alatt lemegy és nem fogsz éhezni sem.
2022. jan. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
1-es, köszönöm a választ, de szerintem számomra nem a különféle mai divatétrendek a megfelelőek. A paleolit étrend pedig sok dietetikus szerint nem megfelelő, ugyanis bizonyos ételcsoportokból túl sokat enged, míg másokat teljesen száműz, pedig a kiegyensúlyozott étkezés alapja az, hogy minden ételcsoportból mértékkel fogyasztunk.
2022. jan. 2. 22:15
 3/11 anonim ***** válasza:
3%
Nagyon sok természeti nép a mai napig paleolit étrenden él és kutya bajuk, sőt egészségesebbek, mint a gabona étrenden lévő népek.
2022. jan. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Neked tuti hogy tobbet kell enned ennyi mizgassal. En hetente fokozatosan novelnem a kaloriat 1500ig, annyi minimum kell. Amikor beallt a szervezeted, fogsz fkgyni (nekem 12 kilo leadasa utan volt egy ilyen melypknt es amint wlkezdtem tobbet enni, minden helyreallt, a fogyas ment tovabb es jobban is lettem).

Amugy a teljes eletmodvaltas az ami tarthato, olyan szokasokkal ami nem kihivas betadtani es kb orokke tudod kovetni. Irtam privatot

2022. jan. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%
kalória számolás
2022. jan. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia

Én 165 centi vagyok 68 kilóval és nekem 1600 kalóriát ítéltek meg fogyásra úgyhogy ajánlom neked is hogy számold ki mennyi kalóriara van szükséged fogyáshoz. (Rengeteg ilyen kalkulátor van) és etkezz a megítélt kaloriadeficit szerint.

Nyilván kerüld a cukrot, fehér lisztet és társait plusz napi 2-3 liter víz.

2022. jan. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Az összes kalkulátor szerint a heti fél kiló fogyáshoz 1200-1300 kalória között kellene fogyasztanom.
2022. jan. 3. 16:47
 8/11 anonim ***** válasza:
Szetintem nem most kene fifynid, 5 hos baba melle tobb energia kell. Maga az aggodas erte meg a sok lakasban ide oda szaladgalas is elvesz. Plusz ha szoptatsz meginkabb. Szerintem napi 5szor egyel normalis kis adag etelt, pl. Reggelire teljes kiorlesu kenyer, vaj, uborka, kakaó, tizoraira narancs plusz par szem rostos keksz, ebed paprikaskrumpli virsli savanyu vagy csirke rizs zoldseg, uzsira light gyumijoghurt fel szelet piritos kenyer, vacsi rantotta zoldseg fel szelet kenyer. Es napi ketszer seta a kicsivel kint, otthon nyújtás hogy ne fajjon a hatad.a hormonok nem engedik a fogyast ugy se.
2022. jan. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kúra egyik sem. A kúra időponttől időpontig (kezdettől a kívánt eredmény leggyorsabb eléréséig) tart. Nem a fenntarthatóság a lényege.
2022. jan. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A kaloria nagyon fugg a mozgastol es a sulytol. A helyedben azokon a napokon mikor nem edzek semmit 1350et ennek, edzosokon ugyanennyit vagy ha epp jolesik akkor +150 kcal.mozgasterrel
2022. jan. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!