Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyjak le ha nagyon...

Hogyan fogyjak le ha nagyon kövér vagyok?

Figyelt kérdés
Kb egy éve elkezdtem edzeni de nem tartott tovább 3 hétnél , mert nem ment és fájtak a lábaim is. Az ételt visszafogtam de egy ideje nem mozdul a mérleg... 165 kiló voltam legutóbb.
2022. jan. 10. 23:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen súllyal ne is akarj edzeni. Max. séta, de annyira kifejezetten ne akarj edzeni, majd akkor, ha valamennyi súlyt leadtál. Számolj kalóriát, az étrendedre figyelj, az kezdésnek elég, szerintem elég 120 kg körül elkezdeni jobban edzeni, de addig a táplálkozásra elég csak figyelni, a kalóriákra.
2022. jan. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Apró lépésekkel,sok kics sokra megy és ne akarj egy hónap alatt drasztikus vàltozást.Napi 1-2 pohár vízzel több,kicsit kevesebb kaja,kicsit több séta/akármilyen aktivitás.
2022. jan. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
38%
Ilyen súllyal komoly egészségügyi kockázata van már a puszta létezésnek is. Orvosi/dietetikusi felügyelet szükséges. Ez nem gyakorikérdések szint!
2022. jan. 11. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
53%
Egyél kevesebb adagokat, kevesebb köretet, mármint szénhidrátot, krumpli/rizs/tészta helyett válassz zöldségeket. Kenyérféléket is próbáld csökkenteni, ha eszel reggel pl. rántottát, ne kenyeret egyél mellé, hanem zöldségeket inkább. Péksüteményeket, feldolgozott élelmiszereket nagy ívben kerüld szerintem, mert azok egyébként sem túl egészségesek. Ha keresgélsz recepteket a neten, tök jó dolgokat találsz. Akár az időszakos böjtölést is kipróbálni, az is sok mindenkinek segít. Mozgásban pedig elég valamilyen alacsony intenzitású mozgásforma, kicsit biciklizni, úszni először szerintem teljesen jó, aztán jöhetnek a nagyobb intenzitású edzések. Egyébként pedig valóban jó ötlet lehet egy dietetikust is felkeresni, akivel együtt dolgoztok akár és követitek a változást. Egyébként ez egy elhatározás szerintem, nyilván nehéz betartani, hogy ne egyél annyit, később majd rendszeresen mozogj, de egyrészt a kisebb adagokhoz egy idő után hozzászoksz, másrészt a te egészségedről van szó! Meg lehet csinálni, csak hidd el, hogy menni fog, és időről időre a változások is visznek majd előre!
2022. jan. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
12%

Nem kéne annyit enni!

És ha nem is kőkeményen edzeni, de sokat mozogni, na azt kéne!

Meg olyanok mint lift helyett lépcső, autó helyett tömegközlekedés vagy bringa, a lakásban nem a családtag takarít, hanem te, stb... szóval nem megspórolni a mozgást...

2022. jan. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Andizsuzsi ***** válasza:

"Kb egy éve elkezdtem edzeni de nem tartott tovább 3 hétnél , mert nem ment és fájtak a lábaim is."


Olyan mozgásformát kell választani, ami menni fog. Eleinte csak lassú és kevés sétát. Később hosszabb és gyorsabb tempújú, ha a gyaloglást bírod, akkor tudom javasolni a nordic walkingot. Ezek eleinte nem fognak a fogyáshoz sokat hozzáadni, de rászoktatnak a rendszeres mozgásra.

2022. jan. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%
Miért lett lepontozva a 3-as? Teljesen igaza van. Ez valóban nem játék. Ráadásul szerintem az is fontos lehet, hogy mitől lett ez a nagy túlsúly. Akár valami betegség, akár lelki oka van, szükséges a segítség, szakembertől.
2022. jan. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Andizsuzsi ***** válasza:

ma 06:52


Mondjuk semmit nem tudunk arról, hogy a kérdező férfi/nő, milyen magas, mennyi idős, stb. Nem mindegy, hogy egy 2 m magas férfi, vagy egy átlagos magasságú nő.

2022. jan. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
48%
8: ez 2 méteres férfinak is jelentős túlsúly
2022. jan. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Arra nem tudok válaszolni, és nem is akarok, hogy ilyen nagy súlyból hogyan kell lefogyni mert nem vagyok dietetikus vagy orvos. De fontosnak tartom leírni, hogy mindenképpen menj el vele orvoshoz, hogy legyen arról dokumentáció, hogy ennyi kiló voltál, mert ha nincsen akkor a tb nem fizeti a plasztikát. (Ha arra a fogyás miatt később szükség van.)
2022. jan. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!