Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Csaló nap a diétában?

Csaló nap a diétában?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok a csaló napról? Hogyan érdemes csinálni, ha egyáltalán érdemes, mi a véleményetek?

2022. jan. 16. 11:43
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Ha normálisan eszel, tehát beviszel minden tápanyagot, változatosan és nem éhezve eszel, nem lesz igényed a csaló napra.


Ha mégis akarod, havi egyszer belefér egy minimális(max plusz 500kcl) kilengés de ennél több és ennél többször nem igazán

2022. jan. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hobbi szinten folos csalonap. Ossze lehet rakni ugy a kajat h ne kivand. Versenyszinten van ertelme mikor minden nap pont ugyanazt, ugyanannyit, ugyanakkor eszel honapokig
2022. jan. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Most attól függ, hogy csaló nap alatt mit ért az ember. Ha alapesetben az ember 1500 kalória körül eszik, de egy csalónap alkalmával megeszik mondjuk 3000-et, azt nem tudom megérteni. Mármint én nem éheztetem magam, jó az étrendem, ha túl is megyek a kalórián, akkor sem olyan sokkal. Nem is tudnék megenni annyit anélkül, hogy ne érezném magam rosszul (mármint annyi kajától hányingerem is lenne). Szóval nem tudom, szerintem ha az embernek normális az étrendje, és nem éhezteti magát, akkor durva, ha szándékosan tart olyan csalónapokat, ahol az átlagos kalóriabevitelének dupláját megeszi. Szerintem ott valami nem okés az étrendben, ha arra tényleg igényt tart, hogy az átlagos kalóriabevitelének mondjuk dupláját megegye.


De most van, aki csalónap alatt szimplán azt érti, hogy eszik egészségtelen kaját is. Szóval pl. tart egy olyan napot, amikor megengedi magának, hogy egyen chipset, sütit is, stb. Na, azt is fölöslegesnek tartom. Szerintem jobb, ha az ember mindig enged magának, csak mértékkel, nem pedig tartani egy egész olyan napot, mikor csak egészségtelen kaját eszik. Szóval ha pl. akarsz ma este enni egy szelet sütit, akkor számold bele a kalóriakeretedbe és edd meg. De ha akarsz egyik nap chipset enni, akkor ugyanez. Butaságnak tartok csak az ilyen kajákra beiktatni egy csalónapot.


Szerintem semmi baj nincs avval, ha pl. este 9-kor már majdnem túllépted a kalóriabeviteled, de úgy döntesz, hogy inkább 200-300 kalóriával túlmész, de viszont éhes vagy, enni szeretnél. Szerintem ez így okés, néha belefér. Viszont amikor valaki eltervezi, hogy ma csalónap lesz, meg hogy alapból megengedi magának, hogy az átlagos kalóriabevitelének a dupláját megegye, az szerintem butaság.


Meg én evvel a fogyókúrával életmódot váltottam. Leadtam 42 kg-t. Életmódot váltottam, élvezem. Szeretem az ételeket, amiket eszem, szeretem ezt az életmódot, nem kell nekem csalónap. Persze van, amikor túlmegyek a kalóriabevitelen egy picit, de nekem nincs konkrétan csalónapom, mikor eltervezem, hogy "na és most csak azért is sokat fogok ma enni".

2022. jan. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát szerintem a diétádat kéne optimalizálni.

Csalónappal az a baj hogy vagy egész héten éhezteted magad h a csaló napodon bármit ehess vagy kb amit a héten lefogytál azt vissza hízod a csaló napodon.

2022. jan. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én személy szerint nem hiszek benne. Próbálok olyan diétát tartani, ami nem sanyargat, tehát követhető és ezáltal nincs igényem csalónapra. Ha kalóriát számolsz, akkor ugye bármit fogyaszthatsz ami a kereteden belül van. Viszont arra is figyelj, hogy ne legyen túl kicsi a kereted, mert lehet hamarabb lefogysz, viszont utána nem fogod tudni tartani, ha ugyanúgy étkezel majd, mint előtte.

Sok sikert kívánok.

2022. jan. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Felesleges és értelmetlen.
2022. jan. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2022. jan. 16. 15:12
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szükségem van csaló napra. Havi egyszer, menzesz előtt mikor egy lovat is meg tudnék enni. Olyankor 3000 kcalt megeszek. Semmi hátránya nincs. Havi egyszer egyszerűen nem tudsz annyit enni, hogy hízz. Feltéve ha előtte betartod a diétát és másnaptól megint. Megnyugszik a lelked és másnap újult erővel folytatod.

Ráadásul vannak alkalmak, bulik ahol az ember elengedi magát. Legalábbis én. Ha nem napi vagy heti szinten "csalsz", semmi baj nem lesz.

2022. jan. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!